Czasami zdarza się, że długo oczekiwane dwa paski na teście nie są dobre na długo - lekarz zdiagnozuje puste jajo swojego dziecka. Innymi słowy, zjawisko to nazywa się ciąża w ciąży .

Oznacza to, że ciąża już nadejdzie, ale zarodek nie istnieje, jej rozwój nie występuje. Rośnie tylko ciążowe jajo i otaczające je tkanki, ale prędzej czy później skończy się poronieniem. Zwykle poronienie następuje nie później niż pod koniec pierwszego trymestru - czyli przed 12 tygodniem ciąży.

W tym samym czasie kobieta nie ma żadnych objawów i objawów pustego jajeczka płodowego, ponieważ wyczuwa wszystko, co jest normalną ciążą: nudności, senność, zmęczenie. Jej comiesięczne przerwy, jej piersi puchną, a test pokazuje ciążę. Niestety, to wszystko nie potrwa długo - nawet jeśli nie zakłócisz procesu, ciało wkrótce odrzuci pustą powłokę.

Stwierdzono brak zarodka w jajku płodowym na USG. W tym samym czasie nie można zobaczyć embrionu wcześniej niż 6-7 tygodni ze względu na jego niewielkie rozmiary. Ale już w 7 tygodniu lekarz powinien to wykryć, a także jego bicie serca. Jeśli tak nie jest, istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę embrionalną.

Jeśli diagnoza pustej komórki jajowej jest potwierdzona kilkoma badaniami ultrasonograficznymi różnych specjalistów i z różnicą około tygodnia, nie trzeba czekać na spontaniczne rozwiązanie sytuacji. Jest to bardzo trudne, zarówno psychicznie, jak i fizycznie, nieprzydatne. Dlatego kobiety z tym problemem są "czyszczone" w znieczuleniu ogólnym.

Po tym nie powinieneś spieszyć się z nową ciążą. Pozwól swojemu ciału odzyskać siły po takim szoku i interferencji. Musisz odczekać co najmniej sześć miesięcy, a następnie spróbować ponownie.

Puste żyzne jaja - przyczyny

Co do przyczyn tego zjawiska, nie są one w pełni zrozumiałe. Prawdopodobnie rolę odegrały istniejące zaburzenia genetyczne. puste jajo rozumu małżonkowie, zaburzenia hormonalne, choroby zakaźne.

Aby dowiedzieć się dokładniej o przyczynach, konieczne jest poddanie się badaniu: do zbadania pod kątem infekcji, do przeprowadzenia badania kariotypu obojga partnerów, mężczyzny - przejść spermogram . Pomaga również uzyskać odpowiedź na badanie histologiczne materiału po wyłyżnięciu.

Jeśli małżonkowie nie zostaną wykryci choroby chromosomowe, istnieje szansa na udaną ponowną ciążę. Prawdopodobnie wystąpiła niewyjaśniona nieprawidłowość genetyczna, ale to się już nie powtórzy. Dlatego śmiało planuj dzieci, nie zapominając o konsultacjach z kompetentnym specjalistą.