Jest to prawdopodobnie najbardziej pożądany asystent urządzeń kuchennych. Oceniaj sam, co musisz zrobić najczęściej podczas gotowania? Prawidłowo pokrój warzywa i owoce. Aby przekształcić ten rutynowy proces w przyjemność, pomożesz krajalnicy do warzyw. Jeśli marynujesz kapustę, to znasz obraz kapuścianych chipsów rozrzuconych po kuchni. Jak długo potrwa, aby drobno posiekać tuzin dużych głów kapusty nożem? Przecinarka do warzyw z kapustą poradzi sobie z tą pracą za kilka minut. Jeśli młoda matka nabywa elektryczną maszynę do warzyw, może z łatwością karmić całą grupę przedszkolną z puree z marchewki i jabłka.

Zobaczmy, jakie modele elektrycznych przecinarek do warzyw można dziś kupić, i jak wybrać nożyce do warzyw do użytku domowego. Natychmiast zrób rezerwację, że weźmiemy pod uwagę tylko domowe krajarki elektryczne, ponieważ w kuchni domowej mało kto chce mieć jednostkę przemysłową wielkości kuchenki gazowej.

Wielofunkcyjne nożyce do warzyw są szczególnie lubiane przez kobiety o ograniczonym czasie. Są kompaktowe, a jednocześnie wykonują doskonałą pracę przy niewielkich nakładach pracy. Wśród wielofunkcyjnych maszyn do krojenia warzyw znajdują się następujące typy:

Maszynka do mięsa z nożem do warzyw

Ta opcja jest zawsze dostępna w sklepach specjalizujących się w sprzedaży sprzętu AGD, ponieważ jest dość popularna. Jeśli musisz od czasu do czasu przekręcić mięso, zetrzeć lub pokroić niewielką ilość warzyw na gulasz, sałatkę lub barszcz, nie możesz wymyślić lepszego urządzenia. Elektryczny maszynki do mielenia mięsa z nożem do warzyw zrobi mały róg pulpitu. W razie potrzeby zmienisz dysze potrzebne do cięcia warzyw (najczęściej jest to kilka wymiennych okularów).

młynek z nożem do warzyw

Elektryczny krajalnica do warzyw

Bardzo popularny dzisiaj ze względu na wysoką wydajność i kompaktowość. Obudowa elektrycznego krajacza do warzyw jest zwykle wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, noże wykonane są ze stali wysokiej jakości. Do obcinarki do warzyw przyczepiona jest duża liczba załączników, które umożliwiają rozdrabnianie warzyw na wszystkie możliwe sposoby: chipsy, plastry, kostki itp.

elektryczny nóż do warzyw

Robot kuchenny z nożem do warzyw

Korona stworzenia. Tutaj możliwości pracy z surowymi i gotowanymi warzywami są po prostu nieograniczone. Wysoka prędkość cięcia, wygodne tace na plastry, pozwalają szybko, skutecznie i szybko rozdrabniać warzywa, zachowując idealną czystość w kuchni. Wadami tego urządzenia jest jego uciążliwość i niedogodność związane z praniem.

robot kuchenny z nożem do warzyw

Szlifierki do warzyw

Kostka do krojenia warzyw potrzebuje energii elektrycznej, jeśli z jakiegoś powodu trzeba wyciąć produkty w kostkę. Za pomocą takiego noża do warzyw możesz z łatwością pokroić trzy litrowy garnek w kilka minut. Ale najczęściej producenci znanych marek po prostu zawierają doskonałe dysze w swoich modelach krajalnic, które pozwalają uzyskać kostki o różnych rozmiarach.

elektryczna maszyna do kostkowania

Jak wybrać elektryczny nóż?

Co jest najważniejsze w nożu do warzyw? Jakość, trwałość, zwartość i łatwość prania.

  • wybrać krajarkę do warzyw tylko znanych producentów, którzy gwarantują jakość produktu;
  • lepiej jest, gdy korpus noża do warzyw jest wykonany ze stali nierdzewnej lub aluminium, w skrajnych przypadkach trwałego nietoksycznego plastiku;
  • noże i dysze w wysokiej jakości nożycach do warzyw wykonane są wyłącznie ze stali o wysokiej wytrzymałości;
  • upewnij się, że nóż do warzyw działa nie tylko z gotowanymi, ale także surowymi warzywami;
  • lepiej jest kupić model z możliwością wymiany noża, gdy się zepsuje;
  • nożyce do warzyw powinny być wyposażone w niezawodną ochronę, która nie pozwala na dotykanie krawędzi tnących rękami;
  • Przyciski do włączania noża do warzyw powinny być dobrze izolowane i być może mieć blokadę przed przypadkowym włączeniem.

Teraz możesz sam przekonać się, że elektryczna przecinarka do warzyw nie jest zbędnym urządzeniem w Twojej kuchni. Wiele gospodyń domowych twierdzi, że wraz z pojawieniem się tego urządzenia zaczęli gotować znacznie częściej, ponieważ rutynowy proces zamienił się w przyjemność.