Być może nie ma żadnego z naszych rodaków, którzy nie wiedzieliby co pierogi . Niemal każda gospodyni ma swój specjalny przepis na to danie. A może dlatego, że okazuje się, że kluski są tak smaczne, że gdy rzeźbią kochanka wkłada je i kawałek jej duszy. Ale proces robienia pelmeniowych rąk zajmuje dużo czasu, więc chciałbym go nieco przyspieszyć. Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba szybko nakarmić dużą rodzinę. Jednym ze sposobów szybkiego przygotowania pierogów - przyrządzić je ze specjalnym knedłem.

Niestety, nawet w dobie zaawansowanej technologii, domowe pieluchy elektryczne pozostają rzadkością. Powód tego jest prosty i nieistotny - wysoki koszt takiego kruszywa. Na przykład kupno domu do elektryka Marcato Atlas Roller Combi Ravioli będzie kosztować około 450 USD. W rezultacie właściciel otrzyma agregat o następujących cechach:

 • pojemność do 14 kg pierogów na godzinę;
 • pobór mocy - 0,2 kW;
 • kraj pochodzenia - Włochy;
 • kluseczki elektryczne - 9,5 kg.

W komplecie z dumplingiem sprzedanym:

 • maszyna do wyrabiania ciasta;
 • dysza do zwijania ciasta;
 • dysza do wytwarzania pelmeni (ravioli).

Za pomocą tego czajnika elektrycznego można przygotować ravioli (ravioli) w dwóch rozmiarach 30 * 30 mm i 45 * 45 mm. Dysza do pierogów ułatwi wykonanie pierogów lub ravioli z dowolnym nadzieniem: mięso, warzywa, ser, owoce.

Jak gotować pierogi w klusce?

Technologia gotowania pelmeni w automatycznym pierożku Marcato Atlas Roller Combi Ravioli to:

 1. Wszystkie składniki ciasta są mieszane za pomocą maszyny do wyrabiania ciasta - specjalnego urządzenia, które jest dołączone do kluski.
 2. Gotowe ciasto dzieli się na równe części, z których każda jest zwijana w warstwy o określonej grubości i szerokości 150 mm. Można to zrobić za pomocą specjalnej dyszy, która pozwala rozwałkować ciasto na vareniki, pierogi, ravioli , makaron lub lasagne z 9-stopniową grubością (od 0,2 mm do 3 mm).
 3. Zrolowane ciasto umieszcza się w dyszy do ravioli w formie rynny, a nadzienie układa się w specjalnym bunkrze.
 4. Włączamy elektryka, a na jego wyjściu dostajemy gotową warstwę pierogów. Pierogi są formowane za pomocą dwóch rolek, które chwytają i dociskają warstwy ciasta ze wszystkich stron, umieszczając farsz między nimi. Jednocześnie powstają piękne faliste krawędzie. Gotowe pierogi można łatwo i łatwo oddzielić ręcznie, ponieważ krawędzie są nie tylko uformowane, ale także nacięte.

Jak widać z powyższego, warto kupić taki automatyczny stół elektorowy tylko dla rodziny, w której knedle są przygotowywane jak gotować pierogi w pelmeni często i w dużych ilościach. Jeśli pierogi są przygotowywane kilka razy w roku, to nie ma sensu kupować tak drogiej jednostki, ponieważ po prostu nie płaci się sama. W takim przypadku lepiej byłoby rozważyć inne opcje pierogów: metal, plastik lub mechaniczne, w których knedle są również formowane za pomocą wałków, ale są uruchamiane ręcznie. Inną opcją jest zdobycie elektrycznego asystenta do gotowania pierogów - kupić starą jednostkę, która kiedyś była produkowana przez radzieckie przedsiębiorstwa. Można to zrobić, publikując na forach lub w publikacjach drukowanych reklamę "Kup kluseczkę". Oczywiście, wykonana przez ZSRR elektrozawór nie będzie miał pięknego wyglądu, ale na pewno będzie trwał długo.