Alkohol jest silną toksyną, która powoduje poważne zmiany strukturalne w narządach i tkankach, zaburzając funkcjonowanie wielu układów organizmu. Im bardziej osoba spożywa alkohol, tym silniejsze są jego szkodliwe skutki, ale przede wszystkim silny wpływ alkohol wywiera wpływ na mózg.

Alkohol i mózg

Alkohol i zdrowy mózg to dwie sprzeczne koncepcje. Wpływ alkoholu na komórki nerwowe jest straszny i nieodwracalny. Aby dowiedzieć się, jak alkohol wpływa na mózg, przeprowadzono specjalne badania. Po zbadaniu narządów wewnętrznych alkoholików naukowcy odkryli, że alkohol zabija komórki mózgowe, powoduje zmniejszenie jego wielkości, wygładzenie zwojów, mikroskopijne krwotoki. Co więcej, stopień uszkodzenia zależy bezpośrednio od dawki alkoholu i czasu jego stałego użytkowania.

Tak silny wpływ alkoholu na komórki mózgowe wynika z faktu, że ten narząd potrzebuje stałej podaży krwi bardziej niż innych. A ponieważ alkohol ma właściwość sklejania się z krwinkami czerwonymi, te grudki komórek krwi blokują najmniejsze naczynia krwionośne mózgu i występują niewielkie krwotoki. Komórki mózgu zaczynają odczuwać głód tlenu i masowo umierają. Śmierć komórek mózgowych z alkoholu występuje nawet przy użyciu bardzo małych dawek, poważne i częste libacje pozbawiają osobę bardzo dużej liczby z nich.

Wpływ alkoholu na mózg

Ponieważ komórki kory mózgowej w większości umierają, osoba, która wypiła z biegiem czasu traci pamięć, zdolności intelektualne, zdolność do podejmowania decyzji i znajdowania odpowiedzi nawet w dość prostych sytuacjach życiowych. Ponadto, z powodu uszkodzenia mózgu, moralnego i etycznego degradacja koordynacja ruchów jest zaburzona, przysadka i podwzgórze odpowiedzialne za produkcję hormonów są przytępione. Zatrzymaj te procesy, możesz całkowicie porzucić alkohol.