Świadek jest głównym pomocnikiem pana młodego i pomaga mu we wszystkich próbach przedślubnych. Podejmuje swoje kwalifikacje od momentu przygotowania wieczoru kawalerskiego i organizuje pożegnalny scenariusz dla pana młodego z jego poprzednim życiem.

Rola świadka na weselu

  1. Kostium i akcesoria . Świadek odpowiada za boutonniere dla pana młodego i bukiet dla panny młodej . Zanim udasz się do pana młodego, musi zadzwonić do kwiaciarni i odebrać wszystkie niezbędne atrybuty ślubne i kwiatowe. W wyznaczonym czasie najlepszy człowiek powinien przyjść do domu pana młodego i pomóc mu przygotować się do ceremonii zaślubin.
  2. Pierścienie i paszporty . Obowiązki świadka na weselu - do przechowywania dekoracji ślubnych i dokumentów. W zamieszaniu przed ślubem nowożeńcy mogą zapomnieć o każdym szczególe, ale "prawa ręka" zawsze jest czujna. To świadek kontroluje organizację wszystkich przygotowań i przypomina bohaterowi o ważnych szczegółach.
  3. Dekoracje . W dniu ślubu świadek pomaga panu młodemu udekorować samochody. Każdy powinien mieć szampana lub wino ze szklankami, serwetkami, słodyczami i korkociągiem. Świadek służy wszystkim gościom w samochodach i kontroluje ruch kierowców.
  4. Odkupienie . Co świadek robi na weselu? Wraz ze świadkiem pojawia się scenariusz odkupienie panny młodej . Przygotowuje różne banknoty, cukierki, wino, owoce, przyjemne bibeloty, piosenki lub tańce. Te prezenty pomogą spłacić druhen. W momencie wykluczenia świadek moralnie wspiera pana młodego i bawi gości.
  5. Urząd rejestru Zapewnia, że ​​w sali bankietowej rejestratora odbyło się symboliczne powitanie z szampanem i słodyczami. Przygotowuje również małe monety, płatki kwiatów, ryż itp. aby wyjść z nowożeńców z rejestratora. Następnie negocjuje z kierowcami o kierunku podróży i umieszcza gości w samochodach.

Co powinien zrobić świadek na weselu?

  1. Restauracja . Świadek powinien sadzać gości w restauracji. Postaraj się przygotować tabliczki z nazwiskami, aby goście mogli natychmiast i bezproblemowo przyjąć nocleg. Takie podejście bardzo szanuje zaproszonych. Jeśli ktoś ma problemy z zakwaterowaniem, świadek powinien je szybko załatwić.
  2. Organizacja Jakie inne obowiązki ma świadek na weselu? Wieczór odbywa się pod jego pełnym przewodnictwem. Niezauważony przez wszystkich, rozporządza i przekazuje instrukcje personelowi serwisowemu.
  3. Skrypt . Jeśli na święcie nie ma toastmastera, świadkowie wspólnie spędzają wakacje. Przygotuj scenariusz i nietypowe konkursy rozrywkowe z wyprzedzeniem. Pamiętaj, że podczas spotkania wszyscy goście powinni czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Jeśli ktoś poczuje się niekomfortowo, popraw sytuację.
  4. Pomoc Świadek pana młodego na weselu szuka zaginionej narzeczonej i odkupia ją. Robi to w przypadku męża młodego 80% pracy. Można powiedzieć, że zadanie znalezienia oblubienicy spoczywa wyłącznie na świadku, ponieważ pan młody może się mylić. Ponadto, świadek powinien wziąć prezenty i ułożyć je we właściwym miejscu.
  5. Zakończenie . "Prawa ręka" zawsze pozostawia ostatnią. rola świadka na weselu Nowożeńcy odejdą natychmiast po bankiecie, a świadek musi zająć się prezentami. Jego głównym zadaniem pod koniec wieczoru jest pożegnanie z gośćmi i upewnienie się, że nic nie zostanie zapomniane w restauracji. Dobry świadek może odpowiednio ukończyć wakacje i załatwić wszystkie sprawy organizacyjne.

Przygotowując się do ślubu, rozdziel wszystkie obowiązki ze świadkiem. Twoje kostiumy muszą się zgadzać. W czasie ślubu nie zaszkodzi stać się najbardziej zapalczywa para i sprawiają, że wakacje są niezapomniane.