Dzieciństwo nie jest samotnym dzieckiem bez smarków. W końcu katar to naturalna reakcja organizmu na hipotermię, wirusy i infekcje. Dlatego przed zakupem kropli do nosa dla niemowląt, konieczna jest konsultacja lekarska. Dotyczy to w szczególności przypadków, w których katarowi towarzyszy kaszel i gorączka.

Pierwsza pomoc na przeziębienie

Czekając na przybycie lekarza, matka nie powinna tracić czasu i podejmować odpowiednich działań.

Przede wszystkim musisz być cierpliwy. Zimne dzieci są bardzo kapryśne i niepokojące, źle śpią i jedzą. Przygotujcie się na kilka nieprzespanych nocy, w których jesteście. Ale nie o to chodzi.

Poprawić zdrowie dziecka pomoże mokre i świeże powietrze w przedszkolu. Sprawdź, czy jego temperatura nie przekracza 22 stopni.

Dzieci są znacznie gorsze niż nieżyt nosa niż dorośli: małe kanały nosowe szybko się zatkają, w rezultacie dziecko nie może normalnie oddychać i jeść. Dlatego zaleca się płukanie wylewu przed każdym karmieniem w celu usunięcia nagromadzonego śluzu. Do tego możesz użyć, być może, najbezpieczniejszych kropli do nosa dla niemowląt - Aquamaris . Przyjmowanie tego leku jest dozwolone od pierwszych dni po urodzeniu, ponieważ zawiera regularną sterylizowaną wodę morską. Ponadto Aquamaris stosuje się nawet do codziennej higieny nosa. Możesz również użyć zwykłego roztworu soli lub innego roztworu soli morskiej do mycia dziobka.

Dalsze działania i stosowanie innych kropli do nosa dla niemowląt należy uzgodnić z lekarzem.

Najczęstsze leki

Prawdziwe zbawienie w przypadkach, gdy dziecko jest często chore, jest w trakcie powrotu do zdrowia, jest w kontakcie z pacjentami, będą spadki w nosie dla niemowląt Derinat.

Derinat pomaga aktywować naturalne siły układu odpornościowego, poprawia metabolizm komórkowy i promuje ich odnowę. Krople do nosa dla dzieci Derinat dozwolone od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jako środek zapobiegawczy podczas epidemii, Derinat jest kroplowany do każdego kanału nosowego 2-3 razy dziennie. Podczas leczenia wirusowych i ostrych chorób układu oddechowego dawka wynosi 3-5 kropli na każde nozdrze w odstępie półtorej godziny.

Kiedy katar się przeciąga, nie można obejść się bez leków zwężających naczynia krwionośne. Należą do nich krople do nosa dla dzieci Vibrocil.

Vibrocil Jest uważany za bezpieczny dla niemowląt, jest przepisywany na przeziębienie i alergiczny nieżyt nosa. Warto zauważyć, że krople nie mają efektu terapeutycznego, a jedynie eliminują objawy. Główne składniki leku łagodzą obrzęk błony śluzowej, w wyniku czego oddychanie jest znormalizowane i poprawia się samopoczucie.

Jednak nie można nadużywać Vibrocilu, ponieważ długotrwałe stosowanie może uzależniać. Dzieci w wieku około jednego roku muszą zakopać jedną kroplę w każdym nosie nie więcej niż cztery razy dziennie. Przed użyciem wylewki lepiej spłukać.

Kolejne nie mniej popularne krople w nosie dla niemowląt krople do nosa dla niemowląt aquamaris - Otrivin. Otrivin należy również do grupy leków zwężających naczynia, charakteryzujących się optymalnym stosunkiem ceny do jakości. Nie mylić kropli z zimnym Otrivinem z roztworem soli morskiej, aby oczyścić i nawilżyć jamę nosową o tej samej nazwie.

Krople zwężające naczynia w preparacie Otrivin są przepisywane dla dzieci wyłącznie przez lekarza, począwszy od trzeciego miesiąca życia. Lek ma wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych, z których pojawienie się Otrivin musi zostać anulowane. Działanie tych kropli z przeziębienia ma na celu zmniejszenie wydzielania płynu i eliminację obrzęku błony śluzowej u niemowląt.