Problemy z nosem u niemowląt mogą wystąpić z wielu powodów. Natychmiast po urodzeniu dzieci cierpią na zatory fizjologiczne, które po pewnym czasie mijają i nie wymagają specjalnego leczenia, a jedynie procedury higieniczne. Jeśli w tym okresie dziecko już "nadepnęło", najczęstszymi chorobami, które dotykają nos są ARVI, przeziębienie i alergia . Krople do nosa dla noworodka - jest to właśnie postać dawkowania zalecana w leczeniu nieżytu nosa od urodzenia.

Co można pokruszyć?

Jeśli mówimy o reakcji alergicznej z przekrwienie nosa , nie ma osobnych medycznych kropli do nosa dla noworodków z takim przeziębieniem, które wyeliminowałyby to zjawisko. Istnieje wiele doustnych leków, na przykład Fenistil, które skutecznie zwalczają powszechne objawy alergii.

Inną rzeczą, jeśli zatkanie nosa bez smarka w okruchach spowodowane przez hipotermię. Następnie na pytanie, jaki rodzaj kropli do nosa może mieć noworodek, pediatrzy odpowiadają: te, które zawierają roztwór soli fizjologicznej. Są to jedne z najbezpieczniejszych leków, a apteki mają ich szeroką gamę. Usuwają nie tylko zatkanie nosa i dezynfekują błonę śluzową, ale również służą jako doskonałe narzędzie do mycia zatok i usuwania wysuszonych skórek.

Krople z zatkanego nosa dla noworodków

  1. Aquamaris.
  2. Główne składniki tego produktu to jod, sól, morze i sterylna woda. Krople Aquamaris mogą być używane do płukania nosa, zarówno noworodków, jak i starszych dzieci.

  3. Dziecko Aqualore.
  4. Lek ten jest dostępny w postaci kropli i sprayu i, jak wskazał producent, wszystkie formy mogą być stosowane od urodzenia. Krople delikatnie czyści jamę nosową i mogą być zalecane do zatorów i jako środek dezynfekujący. Spray jest aktywnie używany do zabiegu mycia nosa i usuwania wysuszonych skórek.

Zwężenie nosa dla noworodków

Izolacja śluzu z nosa lub smoczka jest czymś, co bardzo często towarzyszy dziecku z ARVI lub przeziębieniem. Zastanów się, które kroplowe środki zwężające naczynia mogą być kapane do nosa noworodka z tym objawem.

  1. Adrianol
  2. jaki rodzaj kropli w nosie może noworodka

    Doskonale walczy z zimną głową, pomagając dziecku swobodnie oddychać, a także ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

  3. Nazivin.
  4. Krople te doskonale zwalczają procesy infekcyjno-zapalne w nosie w okruchach. Usuwają obrzęk błony śluzowej, który już 15 minut po wkropleniu prowadzi do zmniejszenia wyglądu smrodu.

Tak więc, na pytanie, jaki rodzaj kropli do nosa można podać noworodkom, odpowiedź będzie taka sama: która może być stosowana w niemowlęctwie zgodnie z prawidłowo zdiagnozowaną diagnozą. Dlatego, jeśli nie masz pewności co do etiologii kataru, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby wykluczyć występowanie powikłań.