Dobrej jakości makarony kupione w sklepie można gotować w domu, na przykład ugotować z nich pyszną zupę lub ugotować osobno i podawać z sosem, mięsem, rybą, potrawami z warzyw, grzybami lub owoce morza . Smaczniejsze jest gotowanie wszystkich tych potraw z domowym makaronem.

Domowe makarony są co najmniej smaczniejsze nie tylko dlatego, że robisz to sam, ale także dlatego, że starasz się używać produktów najwyższej jakości i robisz wszystko w najlepszy możliwy sposób.

Domowe makarony są wykonane z cienko walcowanego ciasta ręcznie za pomocą noża lub z krajowymi nóżkami do makaronu (bardzo przydatne urządzenie do takiego przypadku, niektóre nawet mają takie urządzenia z czasów radzieckich).

Opowiemy Ci o przepisach kulinarnych na domowe makarony, z których możesz ugotować w domu najsmaczniejsze i najbardziej zdrowe potrawy.

Ciasto na domowy makaron może być wykonane nie tylko z mąki pszennej, ale również z mieszaniny mąki pszennej z mąką z różnych innych zbóż, jeśli chcesz, z dodatkami. W takich makaronach będzie o wiele mniej glutenu (co jest przeciwwskazane w niektórych), poza tym, na przykład, makaron gryczany jest interesujący nie tylko dla fanów kuchni panazjatyckiej, ale także bardzo nadaje się do odżywiania w cukrzycy i problemów z nadwagą.

Najprostsze ciasto na domowe makarony z mąki i wody bez jaj - przepis

Składniki:

  • mąka orkisz lub tapeta pełnoziarnista - około 2 miar;
  • woda - 1 miara.

Gotowanie

Zagnieść ciasto z przesianej mąki i zimnej czystej wody (można użyć miksera z dyszą spiralną). Dokładnie wymieszaj. Ciasto powinno być całkiem fajne. Rozwałkuj ciasto cienkimi warstwami i ułóż makaron nożem lub za pomocą foremki do makaronu. Nie bliżej rozproszone - położyć na pojedynczej warstwie klusków, aby wyschły na czystym papierze, przynajmniej przez około 3 h. Do stanu al dente, domowy makaron gotuje się przez około 5 do 8 minut.

Jeśli chcesz zwiększyć przydatność kluski, możesz wziąć 2 miarki mąki pszennej i wymieszać z 1 miarą płatków owsianych i / lub jęczmienia. Jeśli nie znalazłeś mąki jęczmiennej na sprzedaż, możesz ją uzyskać poprzez zmielenie zwykłego jęczmienia perłowego w domowej młynku, na przykład młynka do kawy.

Przepis na ciasto z makaronem jajecznym

Składniki:

  • mąka pszenna lub zmieszana z mąką owsianą i / lub jęczmieniem - około 2 szklanek o objętości 250 ml;
  • woda - 1 szklanka;
  • jajo kurze - 1 szt.

Gotowanie

Zagnieść ciasto z przesianej mąki i zimnej czystej wody. Dodaj jajko. Ugniataj ostrożnie, ale nie na długo, możesz miksować za pomocą spiralnej dyszy przy niskich prędkościach. Rozwałkować ciasto na cienką warstwę i pokroić makaron za pomocą noża lub noża do makaronu. Połóż makaron na kawałku papieru, pozostaw do wyschnięcia (patrz wyżej).

Jajeczne kluski są bardziej satysfakcjonujące i bardziej kaloryczne niż proste, i są również godne uwagi z tego względu, że są mniej strawne podczas gotowania. Cook kluski jajeczne do al dente przez około 8-10 minut.

W Chinach bardzo lubią makaron, gotują go z mąki z różnych zbóż, a nawet z mąki z roślin strączkowych. Makaron ryżowy i gryczany są szczególnie cenione w Chinach.

Ciasto na chiński makaron gryczany - przepis do domu

Składniki:

  • mąka gryczana - 1 miarka;
  • mąka pszenna - 1 miara;
  • woda - 1 miara.

Gotowanie

domowe ciasto z makaronem 3

Wymieszaj mąkę pszenną i gryczaną, przesiej i ugniataj ciasto na wodzie (lub z dodatkiem jajek), jeśli chcesz, aby makaron był łatwiejszy, możesz dodać ryż lub skrobię kukurydzianą, ale nie więcej niż 1/4 całości. Rozwałkuj ciasto do zbiornika i ułóż makaron nożem lub nożem do makaronu.

Makaron ryżowy jest również wytwarzany w ten sam sposób (gotuje nie dłużej niż 8 minut).

Możesz również dodać przyprawy mielone (na przykład mieszankę curry), koncentrat pomidorowy lub drobno starty makaron ze świeżych zielonych do ciasta na makaron sporządzonego według któregokolwiek z powyższych przepisów. Takie dodatki nie tylko nadają makaronowi nowe barwy i smaki, ale także znacznie zwiększają jego przydatność.