Taniec dla wielu aktywnych młodych pań staje się nie tylko hobby, ale sposób życia . Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie atrybuty tej aktywności były szczególnie wygodne. Buty do tańca - to w zasadzie podstawa każdej klasy tańca, co oznacza, że ​​niezwykle ważne jest, aby wybrać odpowiednią parę, w której będzie wygodnie trenować, czasem trwającą dłużej niż godzinę.

Wygodne buty do tańca są kluczem do dobrego tańca.

Ci, którzy dopiero zaczynają swój wzrost, eksperci zalecają wybór standardowych butów do tańca, które są zwykle szyte z wysokiej jakości materiałów: skóry, zamszu lub tekstyliów. Większość z nich to gładkie modele z owalnym lub prostokątnym nosem na małych (około dwóch centymetrów) obcasach.

Ogólnie mówiąc, jeśli mówimy o butach do tańca na obcasach, należy podkreślić, że można je podzielić na trzy konwencjonalne typy zgodnie z rodzajem pięty, która może być prosta, rozszerzana lub konturu. Na przykład rozkloszowana pięta jest uważana za najbardziej stabilną, ale prosta lub kontur jest bardziej odpowiednia dla profesjonalnych tancerzy.

Odmiany butów do tańca

Obcięcie, materiał i inne cechy zewnętrzne nie są jednak głównymi kryteriami, aby wyróżnić jeden lub inny rodzaj obuwia do tańca. Najważniejsze jest oczywiście kierunek w tańcu, który, ze względu na swoją specyfikę, określa jeden lub drugi zestaw wymagań dla obuwia:

  1. Buty do tańca ludowego różnią się przede wszystkim wyglądem. W pełni zamknięta stopa i specjalne zapięcia na pasek dobrze przymocowują nogę, dzięki czemu unikają urazów i skręceń podczas tańca. Materiał, z którego wykonane są buty ludowych stylów tańca, głównie skóra lub skóra ekologiczna. Ważne jest, aby pamiętać, że buty do tańców ludowych są tworzone z uwzględnieniem cech stopy, tak jak w przypadku obcasa, jego wysokość może wynosić od 1 do 5 centymetrów.
  2. W latynoskich butach do tańca powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na długość podbicia, które musi być krótkie, aby stopa była pięknie wysklepiona. Materiał takich butów może być inny: satynowy, skórzany (naturalny i sztuczny). Nie ma szczególnej różnorodności w kolorze, a cała paleta jest reprezentowana przez lekką skalę ciała. Wysokość obcasa dla tańców łacińskich wynosi od 5 do 9 centymetrów, a kształt nosa z reguły ma dwa rodzaje: kwadratowy i owalny.
  3. W tańczących butach piłkarskich muszą być spełnione kryteria zewnętrzne - takie buty muszą wyglądać elegancko. Jeśli chodzi o wymagania zawodowe, zaleca się, aby wybierać owalny kształt. Wreszcie, konieczne jest, aby skoczkowie ciasno przylegali do kostki.
buty do tańca 1buty do tańca 2buty do tańca 3
buty do tańca 4buty do tańca 5buty do tańca 6
buty do tańca 7buty do tańca 8buty do tańca 9