Sztuka tańca jest jedną z najpiękniejszych i najstarszych na świecie. Ma wielki wpływ na sylwetkę, mięśnie tancerzy są opracowane poprawnie i harmonijnie, a ciała pozostają szczupłe, elastyczne i zdrowe przez wiele lat. Bez względu na styl i kierunek tańca, w każdym przypadku potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, a przede wszystkim odpowiedniego obuwia.

Damskie buty baletowe

Jeśli chcesz opanować taniec klasyczny, kierunek nowoczesności i nowoczesność jazzu, nauczyć się podstaw baletu, to nie możesz obyć się bez butów, takich jak damskie buty baletowe. Są to miękkie buty i, w odróżnieniu od twardych butów typu pointe, pozwalają stopie swobodnie się poruszać i płynnie przechodzą od stóp i pleców podczas jazdy.

W sklepach można znaleźć dwa rodzaje tańczących butów baletowych dla dziewczynek - w postaci cekinów lub butów. Czesi często używane w klasykach tańca klasycznego i mają wygląd miękkich butów, obcisłej stopy i powtarzania jej kształtu. Są zakładane i mocno zapinane na nogawce za pomocą elastycznej taśmy umieszczonej w specjalnym fasonie z przodu.

Baletki to miękki model butów do tańca, również powtarzający kształt stopy, ale w odróżnieniu od Czechów jest on mocowany za pomocą sznurowania z przodu. Może również mieć mały obcas. Nowoczesne style choreografii wykonane są specjalnie na takie buty.

Materiały i kolory butów do tańca

Najczęstsze buty to dwa podstawowe kolory - białe i czarne mieszkania baletowe. Czarny kolor jest bardziej uniwersalny, ponieważ staje się mniej brudny, mniej widoczny na nodze, nie wykazuje oznak ścierania. Jednak w celu wykonania można wybrać model i inne kolory, na przykład czerwony, lub klasyczny kolor butów pointe - bladoróżowy.

Mieszkania baletowe są zwykle wykonane ze skóry lub skóry ekologicznej ze skórzaną podeszwą, ale są też próbki z cholewką z tkaniny. Należy zauważyć, że takie modele są szybko rozdarte, ponieważ tkanina nie wytrzymuje wysokich obciążeń treningowych, a tkaniny baletowe są zalecane tylko do użytku na występy.

tańczące baletki 1tańczące baletki 2tańczące baletki 3
tańczące baletki 4tańczące baletki 5tańczące baletki 6
tańczące buty baletowe 7tańczące baletki 8tańczące baletki 9