Płaszcz przeciwdeszczowy Burberry to model, który uwielbił firmę i przyniósł jej światową sławę. Do tej pory różne wariacje na temat tego ubioru pozostały dla Burberry jedną z kluczowych pozycji w kolekcjach zarówno dla pokazów haute cut, jak i prêt-a-porter.

Historia Burberry Trenchcoat

Ogólne płaszcz - Jest to jedna z odmian płaszcza przeciwdeszczowego chroniącego przed opadami. Różnią się one cechami konstrukcyjnymi: takie płaszcze są zawsze dwurzędowe, ze ściegiem kołnierzowym i szelkami, a także mankietami, paskiem i rozcięciem z tyłu.

W 1879 r. Thomas Berberri po raz pierwszy zademonstrował wynaleziony przez siebie materiał, który później stał się znany jako gabardyna. Ta tkanina ma niezwykłe właściwości hydrofobowe, które zaobserwowano w wojsku. W czasie I wojny światowej Thomas Berberri otrzymał zamówienie na krawiectwo specjalnych nieprzemakalnych płaszczy przeciwdeszczowych na potrzeby lotnictwa brytyjskiego. Tak właśnie pojawia się słynna peleryna Burberry.

Druk w kratkę, który stał się znakiem rozpoznawczym firmy, był również używany po raz pierwszy w mundurach wojskowych. W tkaninę z klatki wpleciono prochowiec. Pierwotnie był wykonany w beżowo-piaskowych odcieniach, ale później Thomas udoskonalił go, dodając czarne, czerwone i białe paski. Ten wzór stał się znany na całym świecie jako komórka Burberry Nova.

Płaszcze przeciwdeszczowe damskie Burberry

Z biegiem czasu wojna się skończyła, a wygodne i wygodne trencze z Burberry wyszły z okopów w spokojne życie. Początkowo ten model odzieży wierzchniej był postrzegany jako czysto męski, ale z czasem, po spodniach i kamizelkach, kobiety adoptowały płaszcze przeciwdeszczowe. Szczególnie podobała im się słaba płeć, ponieważ oprócz wygody i dzięki obowiązkowemu pasowi biodrowemu, damskie płaszcze z Burberry mogły idealnie podkreślać piękne formy właściciela. Ponadto te trencze dobrze pasują do surowego wizerunku, w zestawie w stylu wojskowym i safari, a nawet można je połączyć z romantyczną sukienką.

Nowoczesne trencze, prezentowane co sezon przez Burberry podczas pokazów, oczywiście różnią się od oryginalnego, historycznego projektu. Długość zmienia się: od klasycznego - do kolan, do krótkiego - lekko zakrywając biodra. Pojawiły się wstawki kontrastowej skóry (skórzane rękawy to bardzo aktualny przykład z ostatnich kilku sezonów). Modele wykonane są zarówno całkowicie z tkaniny do klatki, jak i z materiałów monofonicznych, najczęściej w kolorach piaskowych. Ale to, co pozostaje, to wysoka jakość krawiectwa, bogactwo dołączonych detali i najwyższa jakość akcesoriów.

trencz burberry 1trencz burberry 2trencz burberry 3
trencz burberry 4trencz burberry 5trencz burberry 6
trencz burberry 7trencz burberry 8trencz burberry 9