Damski wykop nawiązuje do podstawowej garderoby, która jest ponadczasowa i będzie modna i stylowa przez więcej niż jeden sezon. W zależności od ubrań, które wybierzesz do takiego płaszcza, możesz stworzyć biznes, młodość lub efektowny wizerunek.

Trochę historii

Trenchcoat ("trencz" w tłumaczeniu) pojawił się w 1901 roku. Jego przodkiem był Thomas Bredberry, właściciel fabryki gabardyny. Z biegiem czasu wielu mężczyzn zaczęło go nosić w życiu codziennym, a po chwili dzięki Coco Chanel w damskiej garderobie pojawił się płaszcz. Był szczęśliwy, gdy nosił Marlene Dietrich, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Meryl Streep.

Do tej pory klasyczny trencz zachował główne części, które były w nim pierwotnie:

  • epolety;
  • kołnierzyk obniżający;
  • zawór jarzma na półce z przodu;
  • flirt z tyłu;
  • głęboko wycięte kieszenie;
  • pas.

Oczywiście, oprócz modeli dwurzędowych, jednorzędowych, z ukrytymi zamkami, pojawiły się fałdy i falbanki w talii, a także wersje skrócone.

Płaszcze przeciwdeszczowe i płaszcze damskie

Początkowo szyte były trencze z gabardyny. Teraz są modele ze skóry, zamszu, wełny, bawełny.

  1. Skórzany wykop damski. Ta opcja doskonale chroni przed przeszywającym wiatrem i deszczem.
  2. Płaszcz damski rów. Taką odzież wierzchnią można bezpiecznie nosić na początku zimy, jest ona wykonana z ciepłych materiałów i dobrze się nagrzewa.
  3. Kurtka typu trencz. Ta opcja jest bardzo krótka. Wygodny i stylowy, niezbędny dla nowoczesnych fashionistek.
  4. Płaszcze damskie trencze z lżejszych tkanin. Są one skrócone, długie, z długim rękawem lub trzema ćwiartkami.

Modne trencze - różnorodność kolorów

Najbardziej popularny jest klasyczny beżowy trencz. Ta opcja pasuje do każdej odzieży. Czarny jest również popularny, na przykład skórzany płaszcz w tym kolorze. Jest odpowiedni na każdą okazję.

Projektanci dają swobodę wyobraźni, dzięki czemu można spotkać damski płaszcz o jaśniejszych kolorach: zielonym, niebieskim, turkusowym, żółtym i czerwonym. Ozdabiają go również różnymi nadrukami: kwiatami, paskami, klatką, groszkiem, a nawet obrazami zwierząt. Obecność modnego akcentu sprawi, że płaszcz stanie się mniej surowy i trochę zalotny.

Jako wykończenie używane są duże przyciski kontrastowe i obramowanie wykonane z innego materiału. Wielu projektantów sugeruje noszenie damskich płaszcz przeciwdeszczowych trenczami z pasem, które będą się różnić od nich w kolorze.

Co ubrać w płaszczu?

Idealny zestaw będzie kombinacją trenczu i chudych spodni lub czarnych legginsów. Dobrze wygląda także w jeansach, sukienkach, spódnicach, garniturach i strojach wieczorowych. Buty będą ładnie wyglądać na szpilkach, chociaż wersja z butami do łodzi wygląda nie mniej elegancko. Dzięki dżinsom i trampkom taka młodzieżowa trencz będzie wyglądać stylowo i swobodnie.

W żadnym przypadku nie należy nosić trenczu z sukienką lub spódnicą maxi. Jest to niedopuszczalne i jest uważane za złą formę.

Jak wybrać trencz?

Jeśli lubisz jasną kolorystykę i dżins, który dominuje w Twojej garderobie, to modny soczysty trencz z pewnością doprawi radość w każdą pogodę. Aby stworzyć wizerunek eleganckiej kobiety, potrzebna będzie warstwa lekkiego tonu.

Do ubrań w klasycznym stylu najlepiej pasującym brązowo-szarym. W tym płaszczu przeciwdeszczowym będziesz wyglądać stylowo i modnie.

Podkreśl seksowny wizerunek kobiety-wampira z czerwonym płaszczem.

Jeśli liczba nie jest standardowa, np. Jesteś zbyt chuda lub masz nadwagę, powinieneś zwrócić uwagę na jednorzędowe trencze bez pasków naramiennych i dwurzędowe "huzarskie".

Żeński trencz 1Żeński trencz 2Żeński trencz 3
Żeński trencz 4Żeński trencz 5Żeński trencz 6
Żeński trencz 7Żeński trencz 8Żeński trencz 9