Niezwykle ważne dla pełnoprawnego projektu są odpowiednio dobrane zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca. Istnieje wiele różnych rodzajów zasłon, które mają swoje własne cechy, zalety i wady. Jest kilka ważnych kryteriów, na które powinieneś się skupić przy wyborze.

Zaprojektuj zasłony dla chłopca

Przed zakupem zasłon zaleca się, aby były one dostosowane do wieku, praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Ponadto, aby nie spotkać się z protestem, zaleca się wzięcie pod uwagę preferencji chłopca. Istnieje pewna lista wskazówek, które należy wziąć pod uwagę:

 1. Konstrukcja zasłon musi być zgodna z wybranym stylem dekoracji, zachodzić na kolor i fakturę ścian i mebli. Jeśli ściany są jasne, wybierz dla chłopca zasłony w jednym kolorze.
 2. Specjaliści zalecają wzięcie pod uwagę stopnia oświetlenia pomieszczenia. Jeśli sypialnia znajduje się po północnej stronie, wybierz z niej lekką tkaninę. Dla południowych dzieci odpowiednie zasłony, które pomogą chronić się przed słońcem.
 3. Wybierając zasłony, rozważ rozmiar pokoju. W przypadku małych sypialni ciężkie i wielowarstwowe zasłony nie są odpowiednie. Wybierz dla nich zasłony w poziome paski, ponieważ one wizualnie przedłużyć pokój. Ciemne kolory kurtyn zmniejszają przestrzeń optyczną.
 4. Kupując zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca, należy wyczuć fakturę i sprawdzić gęstość światła. Dowiedz się, jak dobrze tkanina drapuje, dla której jest zbierana i docenia fałdy. Ściśnij i zobacz, czy tworzą się zagniecenia, co jest ważne podczas prasowania.

Rolowane zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca

W nowoczesnych wnętrzach często używane rolety - gęste i nieelastyczne płótno, które jak sama nazwa wskazuje, jest nawijane na rolkę za pomocą specjalnego mechanizmu. Rolety dla chłopca są wygodne, ponieważ w razie potrzeby można zmienić stopień oświetlenia pokoju. Mogą być wielkości całego okna i można wybrać własne płótno na każdej klatce. Ponadto części mogą być wykonane z tej samej tkaniny lub z kilku różnych kolorów i faktur.

рулонные шторы в детскую для мальчика

Rzymskie zasłony dla chłopca

Jeśli nie chcesz instalować okapów i całkowicie zamknąć okno, użyj rolety rzymskie , które reprezentują przetworzone płótno i może być umieszczone w otworze okna lub zawieszone na ścianie powyżej, ale jest to rzadkie. Ze względu na szczególną konstrukcję można z łatwością dostosować oświetlenie w pomieszczeniu. Eksperci uważają, że rzymskie zasłony w przedszkolu dla chłopca dobrze pasują. W sklepach istnieje wiele opcji, które różnią się wybraną tkaniną i kolorami.

римские шторы для мальчика

Tiulowe zasłony w sypialni dla chłopca

Najpopularniejszą opcją zamknięcia okna jest tiul, który tłumi światło dzienne, ale pozostawia dobrze oświetlony pokój. Użyj go, aby zamknąć brzydki grzejnik lub ramkę. Piękne zasłony dla chłopca, które są nowe - zasłony z nadrukiem fotograficznym. Możesz umieścić na tiulu ulubione postacie z kreskówek, pejzaże miejskie, naturę, motyle i tak dalej.

тюлевые шторы в спальню для мальчика

Krótkie zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak długo wybrać zasłony, to zapoznaj się z zaletami krótkich produktów: są łatwe w pielęgnacji, są bezpieczne, ponieważ ryzyko, że kurtyna spadnie na głowę chłopca jest minimalne, pokrywają tylko otwór okna, dzięki czemu można umieścić biurko pod oknem . Krótka kurtyna na oknie dla chłopca jest dobra dla małych pomieszczeń, ponieważ nie przeciąża wnętrza. Istnieje kilka rodzajów takich zasłon:

 1. "Cafe" - te zasłony są zamontowane na teleskopowym gzymsie, i jest zainstalowany na środku okna bezpośrednio na ramie. To idealne rozwiązanie dla stylu wiejskiego i Prowansji.
 2. короткие шторы в детскую для мальчика
 3. Klasyczna opcja - zwykłe zasłony w przedszkolu dla chłopca, które są proste i uniwersalne.
 4. короткие шторы в детскую для мальчика
 5. Austriackie zasłony - lekkie płachty po podniesieniu są zbierane w piękne fałdy.
 6. короткие шторы в детскую для мальчика
 7. Żaluzje - mogą być pionowe i poziome. Są białe lub mają piękny nadruk.
 8. короткие шторы в детскую для мальчика

Zasłony w stylu morskim dla chłopca

Rejestracja pokoi dziecięcych jest często przeprowadzana w styl żeglarski i ważne jest, aby opracować każdy szczegół, w tym zasłony. Użyj niebieskiej gamy do projektowania, która ma pozytywny wpływ na stan psychiczny. Kurtyny morskie dla chłopców można pomalować na piasek, beż, biel i zieleń. Popularne opcje:

 1. Żagle Jeśli pokój jest wykonany w formie statku, nie można obejść się bez żagla, aby stworzyć kompletny projekt. Lepiej jest wybrać duży segment z jasnego białego lub beżowego materiału, na przykład cienkiego lnu lub satyny. Możesz użyć draperii.
 2. шторы в морском стиле для мальчика
 3. Sieć. Oryginalne rozwiązanie dla przedszkola - stylizacja zasłon pod sieci rybackie. Będą dekorować i dodawać stylu.
 4. шторы в морском стиле для мальчика
 5. Rysowanie morza. Zawiń klasyczne zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca z obrazem w wybranym motywie, na przykład obrazem fal, statków, ryb i delfinów.
 6. шторы в морском стиле для мальчика

Opcje kurtyny dla chłopca

Wybierając zasłony, należy wziąć pod uwagę jakość materiału, z którego są wykonane:

 1. Atlas. Gładka i śliska tkanina z brokatem wygląda atrakcyjnie na okna. Wybierz tradycyjne kolory.
 2. Wini to. Kurtyny w kratkę w przedszkolu dla chłopca są świetnym rozwiązaniem dla Prowansji lub klasycznego stylu londyńskiego.
 3. Blackout Tkanina ma właściwości całkowicie zabarwiać pomieszczenie i pochłaniać nadmiar hałasu. Użyj go, aby zrobić zasłony fotograficzne.
 4. Gabardyna. Do tego typu materii charakteryzuje się obecność niewielkiej blizny i nadaje się do zwykłych zasłon i zasłon fotograficznych.
 5. Len. Ta opcja może być nazywana "klasyką". Jest to bezpieczna tkanina, jako naturalna. Lniane zasłony są proste, ale interesujące.
 6. Chintz Używaj w pepinelu dziecięcym z burzliwą ornamentem w paski i obrazem różnych przedmiotów.
 7. Bawełna Inną częstą sprawą, która może mieć ornament lub być monochromatyczna.

Zasłony dla małego chłopca

W okresie niemowlęcym psycholodzy powinni wybrać spokojne i przytulne kolory tkanin do dekoracji pokoju, aby nie zakłócały psychiki niemowlęcia, ale wywoływały poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Projekt zasłon dla chłopca może być w jasnych odcieniach żółtego, niebieskiego, zielonego i złotego. Muszą przekazywać światło do maksimum.

W okresie od 2 do 6 lat można już rozróżniać zasłony, skupiając się na preferencjach dziecka, na przykład wybrać te odciski: postaci z kreskówek, obraz maszyn do pisania i inny sprzęt. Takie dekoracje okienne pomogą dziecku fantazjować, bawić się i rozwijać. Dopasuj różne opcje zasłon, jak wspomniano wcześniej. Możesz użyć kilku warstw materii o różnych kolorach z jasnymi akcentami.

шторы для маленького мальчика

Zasłony w pokoju chłopca 8 lat

Istnieje kilka opcji, w jaki sposób korzystać z zasłon w pokoju ucznia. Pozwalają stworzyć swoistą atmosferę biurową, wiszące rolety rzymskie, zasłony z tkanin lub obszerne zasłony. Projektanci zalecają surowy, a nawet lekko ascetyczny design. Piękne zasłony dla uczniaka powinny mieć odpowiedni kolor:

 1. Dla spokojnego dopasowania jasne zasłony, na przykład, czerwony. W przypadku aktywnego dziecka ta opcja nie jest zalecana.
 2. Pomarańczowy kolor energetyzuje, ale nie powoduje agresji. Napełnia się ciepłem i radością.
 3. Odcienie żółtego pozytywnie wpływają na zdolności intelektualne, ujawniają kreatywność.
 4. Niebieskie zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca są relaksujące i uspokajające.
 5. Odcienie zielonej gammy promują koncentrację i sprawiają, że myślenie jest skuteczne. Najlepiej nadaje się dla dzieci w wieku szkolnym.
 6. Aby podnieść samoocenę młodego mężczyzny, wybierz biel, ale dla małego chłopca to nie jest odpowiednie. Zaleca się stosowanie dodatkowych jaskrawych kolorów dla kontrastu.
шторы в комнату мальчика 8 лет

Zasłony w pokoju nastolatka chłopca

W tym wieku trudno nazwać pokój pokojem dziecięcym, a chęć do wyrażania siebie jest już aktywnie rozróżniana w projektowaniu pokoju. Zgodnie z projektem i kolorem w większości przypadków klasyczne zasłony zmieszczą się w przedszkolu dla nastolatek. Możesz również użyć tych pomysłów: kombinacje kontrastujące, ciemne kolory, komórka, paski i różne odciski, na przykład miasto lub flaga amerykańska.

шторы в комнату мальчика подростка