Od dawna modne są trendy w tworzeniu wnętrza dziecięcego w stylu marynistycznym. Ten wzór jest atrakcyjny dla dziecka, z nim w pokoju panuje atmosfera letniego upału przez cały rok, nie wymaga dużych kosztów materiałowych, zadowoli zarówno chłopca, jak i dziewczynę.

Rejestracja pokoju dziecinnego w stylu morskim

Rozpoczynając dekorację i wyposażenie pokoju, należy pamiętać, że motyw morski dla dzieci w zasadzie opiera się na gamie niebiesko-białej, piaskowej, turkusowej i brązowej, ozdobionej jasnymi meblami oraz różnorodnymi akcesoriami i przedmiotami, które są bezpośrednio związane z morzem. To wnętrze wygląda na zimne, dlatego jest wybierane do pomieszczeń, w których jest dużo światła słonecznego.

Aby dodać wiarygodność temu wnętrzu, dekorując i dekorując pomieszczenie, należy używać tylko naturalnych materiałów. Profesjonalni projektanci radzą, aby przy dekorowaniu używać pewnej ilości śnieżnobiałych przedmiotów, aby uzyskać błyszczące lub lustrzane sufity, do montażu szklanych drzwi, dużych okien, zapewniając mnóstwo światła.

W stylu są dwa kierunki:

  • "Nautikal" - nautyczny. Wystrój zakłada obecność elementów nawigacyjnych, niebieskie, białe, czerwone paski na tekstyliach, naturalne drewno. Wnętrze jest podobne do dekoracji jachtów i wkładek, bardziej nadaje się dla chłopców.
  • Nautikal
  • "Domek nad morzem" - wnętrze chaty. Projekt przypomina wnętrze wiejskiego domu stojącego na plaży. Zastosowano elementy romantycznego, lekkiego kraju, akcesoria tematyczne wykonane z muszli, koralowców i grubej tkaniny samodziałowej, ten kierunek jest częściej stosowany w pokoju dla dziewcząt.
  • Domek nad morzem

Pokój dziecięcy w stylu morskim dla chłopca

Aby styl żłobkowy w stylu marynistycznym, w którym mieszka chłopak, nie wygląda na zimny, nudny i pozbawiony smaku, nie musisz angażować się tylko w niebieskie i niebieskie odcienie, rozcieńczyć je w różnych odcieniach zieleni i fioletu lub ciepłych odcieniach czerwieni i beżu. Chłopiec chłopca w marynarskim stylu stylizowany na kabinę kapitana, ozdobiony girlandami z proporczykami odzwierciedlającymi flagi różnych krajów.

Mapy geograficzne, współczesne obrazy, wykorzystanie technologii 3D, dekoracyjne malowanie na ścianach idealnie wpasują się w wnętrze. Jako dodatkowe akcesoria używano modeli statków, rzemiosła z muszli, koralowców, gwiazd morza, atrybutów przypominających akcesoria kabiny kapitana: dziennik okrętowy, barometry, kompasy. Główną zasadą jest poczucie proporcji, nie należy robić magazynu z pokoju dziecięcego, piętrząc go niepotrzebnymi rzeczami przyniesionymi z podróży.

Pokój dziecięcy w stylu morskim dla chłopca

Dzieci w stylu morskim dla dziewczyny

W pokoju dziewczynki ważna jest romantyczna wersja, przypominająca pokój w domu na brzegu, przesiąknięty słońcem i lekką bryzą. W projektowaniu pokoju we wszystkich zastosuj delikatne odcienie: od wykończenia powierzchni, mebli po tkaniny, głównie lniane lub bawełniane. Meble mogą być używane w kolorze turkusowym, ozdobionym akcesoriami przypominającymi ptaki i zwierzęta oceaniczne.

Projekt przedszkola w stylu marynistycznym zaprojektowanym dla dziewczyny jest często ułożony w formie dna oceanu, z egzotycznymi roślinami wodnymi, rybami, delfinami, syrenami, jaskrawymi kolorami do dekoracji powierzchni, zasłonami i dywanami. Pokój, w którym mieszka dziewczyna, często nie jest w pełni udekorowany zgodnie z morskimi nastrojami, w tym duchu wyposażona jest tylko strefa zabawy.

Dziecięcy styl marynistyczny dla dziewczynek

Wnętrze pokoju dziecięcego w stylu dziecięcym

Tworząc wzór w pokoju dziecinnym często wykorzystuje się orientację morską, ponieważ idealnie pasuje do wnętrza pokoju i ma pozytywny wpływ na stan psycho-emocjonalny dzieci. Rejestracja pokoju dziecięcego w stylu marynistycznym oznacza spełnienie niektórych zasad podczas wykończenia wnętrza:

  • użycie określonego zakresu kolorów i pasiastej tekstury;
  • wykorzystanie materiałów naturalnych, bambusa, wyrobów z wikliny;
  • wykończenie powierzchni i obecność mebli z elementami na temat morski;
  • wiele akcesoriów związanych również z morzem.

Tapeta w stylu marynistycznym dla przedszkola

Popularne tapety w pokoju dziecinnym związane z tym tematem to turkus, niebieski, beżowy lub połączenie obu. Opierając się na nich można znaleźć różne: krajobrazy oceaniczne, nowoczesne liniowce, pirackie szkunery, kółka ręczne, liny i wiele innych. Bardzo stylową i nowoczesną opcją jest użycie fototapety lub Tapeta 3D , zwłaszcza do dekoracji ściany akcentującej.

Tapeta na temat marynistyczny w pokoju dziecinnym może wyświetlać ulubionych bohaterów bajek lub kreskówek, szczególnie w przypadku pokoi przeznaczonych dla dzieci. Dla starszych dzieci lub nastolatków, użyj motywów wodnych przestrzeni, przyniosą one poczucie romansu i podróży. Tematyczne tapety do dekoracji ścian w opisanym stylu są bardzo popularne, ładują się ze spokojem i pozytywnymi emocjami.

Tapeta w stylu morskim dla dzieci

Meble dziecięce w stylu marynistycznym

Orientacja morska we wnętrzu przedszkola odbija się nie tylko w kolorach i zastosowanych materiałach, ale również w meblach, nacisk kładzie się na łóżko dziecięce w stylu marynistycznym, które może przypominać statek, skrzynię lub dużą skorupę. Tapicerka stosowana jest do mebli tapicerowanych o motywach tematycznych odpowiadających kolorom. Meble z wikliny lub wykonane z bielonego, lekkiego drewna doskonale pasują do tego wnętrza.

Meble dziecięce w stylu marynistycznym

Modularne meble dziecięce w stylu marynistycznym: regały, stoły, szafki i stoliki boczne - mogą wyglądać jak elementy pokładu statku, kajuty kapitana lub załogi. Meble zdobią postacie morskich mieszkańców, egzotyczne ptaki, często spotykana jest słynna papuga należąca do piratów. Jest to również odpowiednie i proste klasyczne meble, bez dekoracji.

Modularne meble dziecięce w stylu marynistycznym

Dywan w stylu marynistycznym w przedszkolu

Podczas tworzenia wnętrza szczegóły są bardzo ważne, dywan dziecięcy dla dzieci nie jest wyjątkiem. Projekt takiego dywanu często ma kolorystykę w kolorze niebieskim, turkusowym, koralowym lub innych odpowiednich tematach. Wzory przypominają falę lub paski kamizelki w paski, jasne, kolorowe rybki, muszle, kotwice, kółka ręczne, łodzie i inne podobne wzory świetnie prezentują się na dywanach.

Projektanci radzą również stosować maty, maty, są wykonane z naturalnych surowców, są hipoalergiczne, wyglądają stylowo, odmiennie. Dywan dziecięcy musi mieć wysoką higienę, być wygodny dla dziecka, mieć atrakcyjność, proszę dziecko i stosować się do wybranego tematu.

Dywan w stylu marynistycznym w przedszkolu

Zasłony do pokoju dziecinnego w stylu marynistycznym

Kupując zasłony, zwracaj uwagę nie tylko na paletę kolorów i wzór, odpowiadający tematowi, ale także na jakość tkaniny. Styl marynarski we wnętrzu przedszkola wyróżnia zastosowanie tkanin wykonanych z lnu, bawełny lub mat, organza i tiul będą odpowiednie jako dodatek. Jako dekor możemy użyć pętli zasłonowych wykonanych z lin. Zasłony w ich kolorach i wybrany motyw tematyczny powinny stworzyć zestaw z tapetą, tapicerką meblową, narzutami, dywanikami. Dziecięcy styl marynistyczny nie przyjmuje bardzo barwnych lub ciemnych kolorów na oknach tkanin.

Zasłony do pokoju dziecinnego w stylu marynistycznym

Żyrandol w stylu marynistycznym w przedszkolu

Główne warunki dla żyrandola sufitowego w tym stylu przypominają o morzu. Kierownica z żyrandolami w stylu marynistycznym w przedszkolu są często spotykane, zdobione są ceramicznymi odcieniami, fragmentami muszli, lin i innych przedmiotów tematycznych. Często mają one kształt latarni na statku. Podobne żyrandole produkowane są dla szkółki, w postaci ośmiornic, ryb, delfinów lub innych zwierząt żyjących w morzach i oceanach.

Kierownica z żyrandolem

Jedną z różnic między żyrandolami dla dzieci są jej żywe kolory, może to być jasny koral, czerwony, niebieski lub ich kombinacje. Rozmiar jest wybrany dla obszaru pomieszczenia, takie żyrandole są małe. Materiał dla nich jest wybrany naturalny: drewno, maty, metal. Plafony są lepsze matowe, światło z nich jest delikatniejsze, stworzy dziecku wygodną i przytulną atmosferę.

Żyrandol w stylu marynistycznym w przedszkolu

Kinkiet w stylu marynistycznym w przedszkolu

Pozostaje odpowiednie i różne lampy ścienne w stylu marynistycznym dla przedszkola. Światło nocne, które wygląda jak statek lub kinkiet muszli, da dziecku poczucie bajki. Dzięki swojej konstrukcji mogą różnić się od reszty wnętrza i być niezależnymi przedmiotami dekoracyjnymi, jasnymi i cudownymi. Dobrym rozwiązaniem byłoby zakupienie takiej oprawy z możliwością regulacji intensywności oświetlenia, która zapewni dziecku komfortowy sen.

Kinkiet w stylu marynistycznym w przedszkolu

Nowoczesny dziecięcy w morskim stylu będzie doskonałym prezentem dla dziecka, romantycznym i oryginalnym, ozdobionym ekskluzywnymi elementami i tematycznymi dodatkami, będzie wyjątkowy. Takie wnętrze i spokojne kolory przyczynią się do rozwoju wyobraźni Twojego dziecka, pokażą jego zdolności twórcze i wyobraźnię.