Zróżnicowany krajobraz Ekwador wpływał na styl życia i kształtowanie kulinarnych pasji mieszkańców, więc kuchnia w różnych regionach kraju może się znacznie różnić od siebie. Różnorodność potraw jest gotowa na zaskoczenie - od ulicznego jedzenia po egzotyczne potrawy, które można tu spróbować tylko tutaj.

Co jeść w Ekwadorze?

Krajowe przepisy w Ekwadorze różnią się w zależności od regionu, w którym się znajdujesz. Różnica polega nie tylko na przyprawach lub sposobie przygotowania, ale także na produktach używanych do gotowania. Wynika to głównie z tego, jak wysoki jest teren nad poziomem morza. Na obszarach górskich najpopularniejszym jest mięso świnki morskiej, które zawsze podawane jest w "ramce" przystawki bogatej w węglowodany: ryż, kukurydzę lub ziemniaki. W tych samych regionach na ulicy często można znaleźć potrawy ze świni z ziemniakami. Przy okazji, w Ekwadorze fast food jest również uważany za narodową potrawę, więc nie wahaj się spróbować tego, co oferują sprzedawcy uliczni.

Кухня Эквадора - фруктыКухня Эквадора фаст-фуд

Owoce są popularne w miastach położonych na nizinach, ich różnorodność przyczynia się do tego: kilka rodzajów bananów, tacho, tamarillo i wiele innych owoców, których nie można znaleźć na rynku europejskim. Często stają się składnikami potraw mięsnych i rybnych, podczas gdy dla Europejczyków połączenie niektórych może wydawać się niemożliwe, ale gdy spróbujesz dania z drobiu lub ryby z rzadkimi owocami, zapamiętasz je na całe życie.

Krajowe tradycje gotowania

Ekwadorska kuchnia jest uważana za jedyną w Ameryce Łacińskiej, która zachowała narodowe motywy Indian, którzy żyli na tym obszarze przed Europejczykami. Od wielu stuleci Ekwadorczycy wolą zupy, owoce morza i przystawki ze zbóż, warzyw i ryżu. Pomimo miłości do ziemniaków, w wielu potrawach zastępuje smażone banany, juki lub manioki. Wygląd naczyń jest nie mniej egzotyczny niż ich receptura i smak.

Zupy w kuchni ekwadorskiej

Miłość Ekwadorczyków do zup zrodziła setki przepisów na pyszne pierwsze dania, które są dziś na liście narodowych potraw. Ekwador . Najbardziej popularne zupy to "lokro" z sera, awokado i ziemniaków oraz "chupe de pescado" na bazie ryb i warzyw. Ci, którzy chcą spróbować czegoś niezwykłego, mogą zamówić w prawie każdej restauracji zupę z psich genitaliów "Caldo de Manguera". Imponujący turysta może skosztować mniej ekstrawaganckiego dania - "Caldeau de Pata", bulionu przygotowanego na bazie palonych cielęcych kopyt.

Napoje

Ekwadorczycy uważani są za narodowy napój aguardiente, co oznacza "wodę ognia". Jest to napój alkoholowy z trzciny cukrowej, ma więc coś wspólnego z rumem. Na podstawie aguardiente przygotuj gorący napój canelaso. Niesamowita różnorodność owoców umożliwia ich regularne stosowanie w kuchni, więc trzecim narodowym napojem jest picie jogurtu ze świeżymi owocami, który jest stosowany wraz z ciepłym białym chlebem z nadzieniem serowym. Turyści często wolą to danie na śniadanie, ale w południe nie jest to mniej istotne.

Кухня Эквадора кальдо-де-патаНациональное блюда ЭквадораНациональный напиток Эквадора агуардиенте