Czy w czasie ciąży może wystąpić temperatura Jak wiadomo, wzrost temperatury powyżej 37 ° C wskazuje na nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu. Kiedy taka sytuacja jest obserwowana u kobiety w czasie ciąży, powoduje ona lęk i niepokój.

Najczęściej, zwłaszcza gdy kobieta po raz pierwszy przygotowuje się do zostania mamą, wciąż nie wie, czy w czasie ciąży może wystąpić temperatura i z powodu tego, co się dzieje. Znajdźmy odpowiedź na to pytanie i zobaczmy, czy powinniśmy wpaść w panikę w tej sytuacji.

Czy w czasie ciąży może wzrastać temperatura ciała?

Każdy wie, że jeśli termometr pokazuje liczbę większą niż 37 ° C, jest to alarmujący sygnał - gdzieś w ciele zaczyna się proces zapalny. Może się to niestety zdarzyć nawet z kobietą w ciąży, ale nie może być chora.

Dlatego, gdy tylko kobieta zwróci uwagę na obecność niezwykłej temperatury, najlepiej skonsultować się z lokalnym lekarzem ginekologiem lub terapeutą podczas konsultacji z kobietą. Będą zalecać zestaw testów (testów), aby wykluczyć możliwe problemy z nerkami. (odmiedniczkowe zapalenie nerek), płuca (gruźlica) lub SARS.

Czy nie jestem w ciąży?

Czasami, po wysłuchaniu bardziej doświadczonych przyjaciółek, kobieta myśli, czy gorączka może być oznaką ciąży, czy też jest to bezmyślna fikcja. Tak, tak naprawdę kobieta może wiedzieć, że wkrótce zostanie matką.

Na wczesnych etapach obserwuje się niewielki wzrost temperatury z powodu znacznych zmian zachodzących w ciele, ale niewidocznych dla oczu. Nagła regulacja hormonalna, która nabiera nowego impetu każdego dnia, sprawia, że ​​termoregulacja jest bardziej aktywna, co wskazuje kolumna rtęci.

Na początek ciąży, a ten okres od 4 do 10-12 tygodni, charakteryzuje się wzrostem temperatury w zakresie od 37 ° C do 37,4 ° C. Jeśli liczby są wyższe, najprawdopodobniej, oprócz ciąży, istnieje ukryty, powolny proces zapalny, który należy niezwłocznie zlokalizować.

Zasadniczo kobieta dowiaduje się o wzroście temperatury, mierząc ją w interesie. Podczas ciąży może występować temperatura. Najczęściej matka oczekująca nie odczuwa żadnych oznak, które sprawiają, że wątpią w jej zdrowie. Oznacza to, że ból mięśni, bóle stawów, dreszcze nie występują. Kobieta może czuć się tylko zmęczona i zmęczona - częstymi towarzyszami pierwszego trymestru.

Wszystko to dotyczy pierwszych tygodni poczęcia. Ale odpowiedź na pytanie, czy temperatura może wzrosnąć w czasie ciąży, bez powodu, w drugim lub trzecim trymestrze będzie ujemna. Oznacza to, że po 12 tygodniach każdy wzrost temperatury ciała wskazuje na obecność ukrytego stanu zapalnego w organizmie, jak również na wystąpienie grypy lub ARVI, a zatem wymaga leczenia.