może być ciąża z negatywnym testem Wiele kobiet doceniło wygodę używania testów do określenia ciąży. W końcu nie trzeba iść do lekarza, a sama procedura zajmuje niewiele czasu, a interpretacja wyników jest dość prosta. Ale nie zawsze jest to takie proste. Czasami kobiety są zdezorientowane i szukają powodów, że mają ciążę, a test jest negatywny. Rzeczywiście, jest to możliwe i nie jest rzadkością. Ciekawie jest zrozumieć ten problem i dowiedzieć się, co może powodować błąd.

Co sprawia, że ​​test jest nieprawidłowy?

Czy może być ciąża z ujemnym testem? Odpowiedź jest jednoznaczna - być może, ale dlaczego tak się dzieje, musisz to zrozumieć. W ciele przyszłej matki powstaje specjalny hormon. On jest powołany gonadotropina kosmówkowa lub hCG. W jego odkryciu opiera się działanie testów aptecznych. Jeden pasek będzie miał miejsce, gdy poziom hormonu jest niski. Jest to możliwe, jeśli dziewczyna wcześnie przeprowadziła procedurę. HCG jest produkowany po implantacji. Po upływie czasu widać 2 paski. Ale kobieta nie wie, kiedy zapłodnione jajo przywiązuje się do ściany macicy. W końcu zależy to od cech organizmu. Dlatego zdarza się, że podczas ciąży wynik testu jest negatywny. Z biegiem czasu należy powtórzyć procedurę.

Istnieją inne sytuacje, w których niski poziom hCG prowadzi do złego wyniku. Gdy opóźnienie wynosi więcej niż tydzień, a test jest ujemny, kwestia, czy ciąża jest możliwa, szczególnie martwi dziewczynę. Ludzka gonadotropina kosmówkowa ulega zmniejszeniu, gdy jest zagrożona poronieniem, jak również ciąża pozamaciczna.

Istnieją inne powody:

  • patologie nerek mogą znacznie zamazać obraz;
  • przyjmowanie leków hormonalnych;
  • jeśli przed diagnozą dziewczynka wypiła dużo płynu;
  • wygasły lub wadliwy test;
  • niewłaściwe użycie.

To, czy ciąża jest możliwa z negatywnym testem, można najlepiej wytłumaczyć ginekologiem. Będzie mógł wyjaśnić wszystkie niuanse, które Cię interesują.