Niestety, nie zawsze jest możliwe zabezpieczenie przed różnymi chorobami podczas ciąży. Kaszel nie jest wyjątkiem. A gdy tylko zaczyna torturować ciężarną kobietę, pojawiają się obawy i wątpliwości dotyczące tego, czy kaszel jest szkodliwy we wczesnej lub późnej ciąży, jak może wpływać na przebieg ciąży i jak można ją leczyć. Postaramy się zrozumieć i odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Wpływ kaszlu na ciążę

Silny kaszel w czasie ciąży jest nie tylko przyczyną dyskomfortu, ale także niesie ze sobą potencjalne negatywne konsekwencje dla dziecka. Niebezpieczeństwo kaszlu polega na tym, że podczas ataku zwiększa się napięcie macicy. To z kolei prowadzi do upośledzenia dopływu krwi do płodu i niedotlenienia wewnątrzmacicznego.

Takie niepożądane skutki kaszlu w czasie ciąży, oprócz istniejącego zagrożenia jego pochodzenia wirusowego, po prostu "krzyczeć", że musisz walczyć z nim i zacząć tak szybko, jak to możliwe.

Co może wyleczyć kaszel?

Leczenie kaszlu podczas ciąży komplikuje fakt, że nie wszystkie leki są stosowane. Niektóre leki nie mogą zajść w ciążę z powodu przenikania przez filtr łożyska bezpośrednio do płodu. Inne leki nie są zalecane ze względu na fakt, że są mało badane pod względem wpływu na ciało matki i dziecka.

Istnieją jednak zatwierdzone leki, które można leczyć w pewnym okresie ciąży. Na przykład, w leczeniu suchego kaszlu w dowolnym trymestrze, można wziąć takie leki przeciwkaszlowe, takie jak Sinekod, syrop Bonhikum, Eliksir. W drugim i trzecim trymestrze możesz wziąć lek Stopoutsin.

Mokry kaszel może być leczony syropem z lukrecji, Mucaltin, Tussin, Gedelix, Bromhexin, Pectusin, Prospan i innych. Z ostrożnością w pierwszym trymestrze w leczeniu ambroksolu, Lazolvanom, Flavamedom, Ambrobene.

Następujące leki są wyjątkowo przeciwwskazane: ACC, Ascoril Executor, Ascoril, Pertussin, Travisil, Djoset.

W każdym razie, nawet w przypadku braku przeciwwskazań do ciąży, musisz najpierw zgodzić się na przyjmowanie pewnych leków z lekarzem. Nie możesz powstrzymać kaszlu, mając nadzieję, że pójdzie sam. Rozpoczęty kaszel zamieni się w postać, w której konieczne jest bardziej poważne leczenie, niebezpieczne dla dziecka. Zwiększenie liczby napadów może spowodować krwawienie z macicy.

We wczesnych stadiach ciąży bardzo pożądane jest leczenie kaszlem środkami ludowymi, ponieważ w tym okresie przyjmowanie jakichkolwiek leków jest niepożądane.

Środki ludowe na kaszel w czasie ciąży:
  1. Płukanie - należy je przeprowadzać co 2 godziny. Gargle można napełniać wlewem cebuli lub buraków, rozcieńczonym ciepłą wodą, ciepłymi naparami dziurawca, rumiankiem, nagietkiem i eukaliptusem.
  2. Wdychanie jest najbezpieczniejszą metodą leczenia. Co to jest niebezpieczny kaszel w czasie ciąży kaszel w czasie ciąży. Nowoczesne inhalatory i tradycyjna wersja z rondlem i ręcznikiem są równie skuteczne. Możesz wdychać parę z ziemniaków lub wlać te same zioła lub olejki do wrzącej wody.
  3. Ciepły napój - gorące mleko z miodem, sodą i masłem. Mleko można rozcieńczyć "Borjomi" - bardzo łatwo jest kaszleć. Nadaje się i herbata z cytryną i miodem. Na początku choroby, nawet przy suchym kaszlu, bardzo dobrze pomaga herbata z rumianku, szałwi, babki i kwiatu lipy.
  4. Kompresy - nałożyć na klatkę piersiową liść kapusty, posmarowany miodem przez noc.
  5. Ciepłe - ciepłe piżamy i skarpetki są po prostu niezastąpione w nocy, a po południu, idąc na spacer, nie zapomnij o szaliku lub sweterku z wysokim dekoltem.
  6. Homeopatia - przed leczeniem za pomocą takich środków należy skonsultować się z lekarzem.