Wszystkie duże firmy starają się stworzyć swój własny, określony wizerunek i dobrą reputację. Jednym ze sposobów na stworzenie całościowego, pozytywnego wizerunku firmy jest styl korporacyjny w ubraniach, który musi być przestrzegany dla wszystkich pracowników.

Wartość stylu korporacyjnego

Celem stworzenia jednolitego stylu korporacyjnego jest zjednoczyć wszystkich pracowników w jeden zespół, podkreślić poziom firmy i stworzyć pozytywne skojarzenia i stereotypy wśród konsumentów.

Dobrze zaprojektowany styl korporacyjny podnosi nastrój pracowników, przyczynia się do wzrostu produktywności poprzez wzrost samooceny, koncentracji i kolektywizmu.

Wraz z jakością produktów i usług, styl korporacyjny jest rodzajem wizytówki firmy, promuje uznanie i lojalność klientów.

Ubrania - styl korporacyjny

Tworzenie stylu korporacyjnego to raczej żmudny i odpowiedzialny proces. Powinien uwzględniać nie tylko cechy mentalne społeczeństwa, ale także modę, klimat, warunki pracy. Najczęściej firmy idą w uproszczony sposób, nakazując wszystkim swoim pracownikom zakładanie się do pracy, na przykład ciemne garnitury biznesowe w połączeniu z akcesoriami kolorów firmowych. W niektórych firmach takie instrukcje są wystarczająco szczegółowe, biorąc pod uwagę nie tylko kolor, styl i styl odzieży, ale nawet rodzaj tkaniny, kolor i kształt butów, pracowników fryzury.

Wiele osób błędnie wierzy, że styl korporacyjny jest taki sam jak odzież w stylu biznesowym. Tymczasem granice stylu korporacyjnego są znacznie szersze. Na przykład w niektórych firmach pracownicy pracują w tenisówkach i dżinsach, a nie w garniturach. W przypadku niektórych przedsiębiorstw, kombinezony (mundury) są obowiązkowe, dla innych wystarczy uzupełnienie o kilka szczegółów zwykłym szyfrem firmowym. Ktoś ma na sobie beżowe spodnie, ktoś to szare kurtki, białe kołnierzyki lub krawaty z logo firmy - jest wiele opcji.

Jeśli szukasz pracy i jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w poważnej firmie, warto zapytać o funkcje. ubiór dla kobiety i ubrać się w firmowy styl firmy-pracodawcy.

Odzież firmowa 1Sukienka firmowa 2Korporacyjny strój 3
Sukienka firmowa 4Odzież korporacyjna 5Sukienka firmowa 6
Ubrania firmowe 7Odzież firmowa 8Strój korporacyjny 9