korek uliczny Wtyczka śluzu wydostająca się z pochwy przed porodem to nic innego jak zwykła pęczek lepkiego śluzu, który tworzy się podczas ciąży w szyjce macicy. Jego powstawanie jest spowodowane działaniem hormonów i pokrywa się z momentem wszczepienia jajeczka płodowego do jamy macicy, tj. E. do końca miesiąca ciąży. Do tej daty tworzy się śluz, który wychodzi tuż przed porodem. Z każdą kolejną owulacją, pogrubia, a ostatecznie tworzy się ciasny skrzep, który całkowicie zatyka wejście do jamy macicy. Stąd nazwa "śluzowy".

Jaka jest funkcja zatyczki śluzowej u kobiety w ciąży?

Podobnie jak wszystko inne w ludzkim ciele, błona śluzowa ma swoją własną funkcję. Polega na ochronie jamy macicy przed różnymi patogennymi bakteriami, które mogą przedostać się do niej, na przykład podczas kąpieli w stawie.

Jak wygląda śluzówka?

W większości przypadków korek jest żelopodobnym skrzepem o małej objętości. Często kobiety są zainteresowane wielkością korka przed dostawą. Zazwyczaj jest to skrzep o średnicy do 1,5-2 cm. W tym samym czasie nie odchodzi od razu. Wyładowanie korka przed porodem następuje częściowo, w ciągu kilku dni, w postaci małego plamienia, które jest podobne do obserwowanego na początku i na końcu miesiączki.

Kiedy powinien wypaść korek?

Każda kobieta, która będzie miała pierwszy poród, po raz pierwszy boryka się z tym problemem, zastanawia się, ile czasu korek wyszedł przed porodem i jaki powinien mieć kolor.

Ginekolodzy twierdzą, że zazwyczaj śluzówkę należy usunąć nie później niż 2 tygodnie przed porodem. Ta funkcja odnosi się do głównych zwiastunów porodu. W większości przypadków jego wyniki są związane ze zmianami hormonalnymi w ciele kobiety w ciąży. Jednak zjawisko to może być również stymulowane przez częste badania ginekologiczne ciężarnej.

Jeśli chodzi o kolor, może się różnić. Zwykle zatyczka śluzu jest bezbarwna i tylko czasami może mieć żółtawy lub różowy odcień. W przypadku, gdy korek odszedł wcześniej niż 14 dni przed porodem i krwią, kobieta powinna poinformować lekarza tak szybko, jak to możliwe. Fakt ten może wskazywać na przedwczesne porody lub rozwój takich powikłań jak odklejenie łożyska .

Jakie objawy towarzyszą rozładowaniu rurki?

Przede wszystkim kobieta w ciąży powinna kierować się własnymi uczuciami. Często wyładowanie rurek występuje, gdy poranna toaleta, prysznic. Dlatego podczas tych zabiegów kobieta może odczuwać lekkie bóle w dolnej części brzucha, co w niektórych przypadkach może mieć sztywny wygląd. Znaki te wskazują na zrzut korka przed porodem.

Co zrobić, jeśli korek już się wyprowadził?

Odtąd kobieta w ciąży powinna przygotować się na nadchodzące narodziny. Zbierz wszystkie niezbędne rzeczy w szpitalu - to nie jest jeden dzień. Dlatego od momentu wyładowania korkowego kobieta zwykle ma 2 tygodnie. korek uliczny Jednak nie trzeba opóźniać z tym, ponieważ Zdarzają się przypadki, gdy poród rozpoczął się po kilku godzinach.

Dlatego też, jeśli przed dostawą po zwolnieniu korków zaczął się pojawiać skurczony ból , - konieczne jest zebranie w szpitalu położniczym. Ale nie powinieneś się spieszyć. Tylko wtedy, gdy przerwa między skurczami będzie mniejsza niż 10 minut, możesz udać się do szpitala położniczego.

Zatem wyjście z rury przed porodem jest rodzajem sygnału dla ciężarnych. Teraz przyszła matka wie, że aż do momentu, kiedy po raz pierwszy widzi swoje dziecko, jest ich bardzo niewiele.