Historycznie, główna siła kobiety w jej słabości. Emancypacja dała przedstawicielom płci pięknej prawo do bycia odważnym i niezależnym, zajmowania czołowych pozycji na równi z mężczyznami i rozwijania ich talentów nie tylko w tak zwanych "sprawach kobiecych". Ale dlaczego, mając to wszystko, zapomnieć, jak flirtować z mężczyzną i porzucić starą sprawdzoną broń? Kobiecość, czułość, żartobliwość - te i wiele innych cech opisuje słowo "kokieteria" i nie zaszkodzi nawet najbardziej wyemancypowanej kobiecie.

Czym jest kokieteria?

Przędzenie to bardziej sposób na życie i działanie niż ustalony rytuał. Ogólnie rzecz biorąc, to słowo opisuje zachowanie osoby (częściej kobiety), która stara się zademonstrować swoje cechy w sposób opłacalny dla siebie, polubić rozmówców. Kobieta, która jest kokietką, nie stara się odsunąć mężczyzn od ich tradycyjnego pola działania, ale nie staje się absolutnie bezwładnym i nieudolnym stworzeniem, niezdolnym do niczego w zwykłych sprawach kobiecych.

Flirt i kokieteria, co za różnica?

Wśród typowych kobiecych chwytów na uwodzenie mężczyzn jest często nazywana flirtowaniem. Czym flirt różni się od kokieterii? Podstawową różnicą jest to, że flirt jest obietnicą skierowaną na jeden konkretny obiekt, kokieteria jest taka sama - sposób życia i sposób zachowania, nic obiecującego, tylko drażniąc i podpowiadając, co może być. Mówiąc obrazowo, kokieteria jest lekkim, uwodzicielskim zapachem perfum, który nieustannie obejmuje kobietę, flirtowanie jest jasnym makijażem stosowanym do określonego celu.

Coquetry jest dobre czy złe?

W naszych czasach istnieje tak wiele różnych religii, etyki i światopoglądy , że niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli przyjrzymy się kokieterii z punktu widzenia najbardziej rozpowszechnionych doktryn, otrzymamy:

 1. Wszystkie patriarchalne religie, takie jak islam i chrześcijaństwo, są zdania, że ​​flirt jest grzechem. W chrześcijaństwie to stanowisko jest związane z błędem Ewy i ideą umartwienia ciała, w islamie - kokieteria może być uzasadniona tylko w odniesieniu do jej męża.
 2. Etyka świeckiego humanizmu i podobnych pojęć nie zaprzecza różnym formom kokieterii, jeśli w żaden sposób nie narusza to praw i wolności innych.
 3. We współczesnych koncepcjach ezoteryczno-psychologicznych uważa się to za pożądane, a nawet konieczne zjawisko, które pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiety i przyczynia się do wzmocnienia jej poczucia własnej wartości.
jak flirtować z facetem

Jak flirtować z mężczyzną?

Wszyscy ludzie są bardzo różni i jak dotąd nikt nie stworzył uniwersalnego zestawu technik, nie opisał kolejności działań, która jest instrukcją jak flirtować z facetem, ale kilka ważnych punktów można zidentyfikować.

 1. Obowiązkowe gesty, które zwracają uwagę na takie części ciała, jak szyja i nadgarstki. Nie ma takiego tła seksualnego, jak demonstracja szczerze erotycznych miejsc, takich jak klatka piersiowa i pośladki, i pokazuje więcej łatwowierności, czułości i bezbronności. Możesz korygować włosy, bawić się bransoletą lub paskiem do zegarka, przechylać głowę podczas rozmowy ... Najważniejsze, że to naturalne i nieudane.
 2. Gładkie eleganckie ruchy, brak ostrych gestów.
 3. Obecność własnego stylu w ubraniach i umiejętność znalezienia równowagi pomiędzy skromnymi i prowokującymi ubraniami, bez uderzania jednocześnie w skrajności.
 4. Możliwość wspierania konwersacji, piękna i właściwa mowa przyjemny głos.
 5. Szacunek dla innych, czy to mężczyzn, czy kobiet.
 6. Niedostępność, umiejętność utrzymywania dystansu i trzymania ludzi w napięciu bez popychania ich.

Jak flirtować z mężczyzną przez korespondencję?

Popularność randek za pośrednictwem Internetu, w których osobiste spotkania odbywają się tylko wtedy, gdy okazało się, że zdalnie interesują się rozmówcą, stworzone i nowe formy uwodzenia, teraz bardzo ważne jest pytanie, jak prawidłowo flirtować za pomocą korespondencji. Już pojawiły się i sprawdzone metody.

 1. Bądź oryginalny, ale bez skrajności. Nikt nie doceni rozmówcy, który będzie w stanie zadawać tylko najprostsze pytania, ale nie jest to konieczne i zacząć od razu mówić o złożonych kwestiach filozoficznych.
 2. Z poważaniem zainteresuj się życiem rozmówcy.
 3. Nie wtrącaj się, ale nie pozwól, aby rozmówca zawsze był inicjatorem korespondencji.
 4. Pisz bez błędów, staraj się utrzymać jednolity styl mowy we wszystkich wiadomościach.
 5. Nie poprawiaj błędów rozmówcy.
 6. Nie próbuj połykać siebie. Dzięki osobistej komunikacji prawda wciąż się otworzy.

Jak przestać flirtować ze wszystkimi?

Wszystko jest dobre z umiarem, a kokieteria powinna zostać pominięta, jeśli stanie się sposobem na przejęcie kontroli nad otaczającymi mężczyznami lub uniemożliwi kobiecie życie, psując jej związek ze stałym mężczyzną. Dokładna odpowiedź na pytanie "jak zatrzymać flirt" nie została jeszcze wynaleziona, ale nie oznacza to przesadnie odważnego zachowania i odrzucenia tradycyjnych cnót kobiecych. Może powinieneś znaleźć nowe hobby, zmienić swój krąg społeczny lub poprosić przyjaciół, aby podążali za tobą sposób komunikacji .