konkursy dla dzieci Zafascynowanie towarzystwa dzieci nie jest łatwym zadaniem. Dla dzieci było fajnie, a czas nie był marnowany, dorośli wymyślili zabawne konkursy dla dzieci. Program dobierany jest zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami graczy, brany jest pod uwagę powód, dla którego firma zebrała się, miejsce i porę roku.

Ruchome konkursy dla dzieci

Biegać, skakać, wyrzucać zgromadzoną energię, wzmacniać ducha zespołu - aktywne zawody dla dzieci - po prostu dla dzieci w każdym wieku. Imprezy są świetne na urodziny lub inne święta tematyczne, kiedy gromadzi się przyzwoite towarzystwo dzieci. Ważnym warunkiem organizowania takich konkursów dla dzieci jest dostępność wolnej przestrzeni: aby grać lepiej na siłowni lub na ulicy przy dobrej pogodzie.

Zimowe konkursy dla dzieci na ulicy

Masa możliwości organizowania dzieci wypoczynek na ulicy oferuje zimę. Zabawne gry na mroźnym świeżym powietrzu dają dzieciom morze pozytywnych emocji, ładunek żywości, a następnie - doskonały apetyt. Konkursy dla dzieci na ulicy zimą powinny być umiarkowanie mobilne, aby dzieci nie zamarzały i nie pociły się:

 1. "Łowcy śnieżni". Firma dzieci jest podzielona na zespoły, od każdego wybranego łapacza. Ten ostatni bierze kubeł, odsuwa się od drużyny, a pozostali członkowie ustawiają się w kolonii. Zadaniem łapacza jest złapanie jak największej ilości śnieżek od graczy z jego zespołu w wiadrze.
 2. "Wesołych bałwanów". W wielu konkursach dla dzieci obowiązkowy udział każdego ulubieńca śniegu. Na przykład, zespoły mogą wyrzeźbić bałwana dla prędkości, najwyższego lub największego, a jeśli założysz głowę mężczyzny, możesz zorganizować prawdziwą konkurencję w zwinności i celności. Aby to zrobić, daj każdemu graczowi kilka prób sprowadzenia kubła z głowy bałwana.
konkursy dla dzieci i dorosłych

Konkursy dla dzieci na ulicy latem

W upalne lato dzieci otrzymują praktycznie nieograniczoną swobodę działania. Dzieci mogą grać w różne gry, podróżować, pływać w stawach, organizować pikniki, wędrować po lesie. Ale nawet przy tak dużej liczbie zawodów problem organizowania zajęć rekreacyjnych staje się ostry, gdy gromadzi się duża grupa dzieci. Aby ubawić małą publiczność, dorośli organizują letnie letnie zawody na świeżym powietrzu dla dzieci:

 1. "Złap małą dziewczynkę." Firma jest podzielona na kilka małych zespołów. Uczestnicy każdej drużyny tworzą krąg, a bez rozdzielania rąk starają się "prowadzić" wnętrze lidera - "wiewiórki".
 2. "Ślimaki". Dla zabawy potrzebujesz kartonowych domów z małymi wycięciami do oglądania. Uczestnicy obu drużyn na przemian zakładają skrzynię i czołgają się do wyznaczonego celu, a następnie zdejmują dom, wracają i przekazują go innemu graczowi. Zwycięzcą zostaje drużyna, której ostatni członek doszedł do mety jako pierwszy.

Konkursy dla dzieci w domu

Nie zawsze jest możliwe zorganizowanie uroczystego wydarzenia na ulicy. W takich przypadkach przychodzą na pomoc interesujące konkursy dla dzieci, które nie wymagają dużo miejsca i specjalnego szkolenia. Mogą to być gry i konkursy dla dzieci, pozwalające pokazać: intelekt, umiejętności aktorskie, zdolności wokalne i twórcze. Konieczne jest uwzględnienie w programie aktywnych konkursów dla dzieci, aby rozładować sytuację i dać dzieciom możliwość wyrzucenia zgromadzonej energii.

Śmieszne konkursy dla dzieci

Żarliwy śmiech dzieci jest dowodem na to, że święto zakończyło się sukcesem. A najcudowniejszą rzeczą jest to, że nie tylko sprytny klaun potrafi śmiać się z dzieci - zabawne konkursy dla dzieci poradzą sobie z tym zadaniem jeszcze lepiej niż zawodowiec:

 1. "Jaka jest nazwa?" Dzieci siedzą naprzeciwko gospodarza, który wymyśla zabawne imię dla każdego uczestnika, na przykład bucik, ciasto, miotłę. Następnie dorosły zaczyna zadawać dzieciom trudne pytania. Może ich być dużo, ale podczas udzielania odpowiedzi gracz powinien podać tylko swoje "imię" i nie powinien się śmiać. Jeśli dziecko zgubi się lub zacznie się śmiać, dostanie fantom.
 2. "Żadinka". Babes są w kolejce. Przed pierwszą imprezą na podłodze kładzie się jabłka (20-25 sztuk). Zadaniem dziecka jest przysiadzać i nie podnosić, aby zebrać jak najwięcej jabłek, podczas gdy zabrania się wrzucać owoców do ubrania. Po tym, jak jabłka zaczynają zasypiać, są one świeżo rozłożone na podłodze, a następny uczestnik zaczyna zbierać plony. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdołał zebrać jak najwięcej jabłek.
śmieszne konkursy dla dzieci

Konkursy sportowe dla dzieci w pomieszczeniu

Głośne wakacje dla dzieci, nawet jeśli odbywają się w domu, powinny obejmować aktywne gry i dobrą zabawę. Wybierając mobilne konkursy dla dzieci dla dzieci, najważniejsze jest uwzględnienie kategorii wiekowej uczestników i, jeśli to konieczne, przygotowanie odpowiedniej inwentaryzacji:

 1. "Pierścienie do rzucania". Dzieci są podzielone na zespoły, każdy uczestnik otrzymuje kilka plastikowych pierścieni, dorośli trzymają patyki. Zadaniem dzieci jest rzucenie jak największej liczby pierścieni na grzędę.
 2. "Przejdź przez przeszkodę." Lina rozciąga się po całym pokoju, najpierw na wysokości równej wysokości najwyższego uczestnika. Potem włącza się wesoła, rytmiczna muzyka, a dzieci zaczynają się naprzemiennie przechodzić pod przeszkodą. Po przejściu pierwszego kółka lina schodzi niżej i tak dalej, aż dzieci mogą się pod nią podskakiwać. Dzieci, które uderzyły linę podczas przejścia, zostają wyeliminowane z gry.

Zimowe zawody w lokalach dla dzieci

W długie zimowe wieczory dzieci lubią zabawę i radość bardziej niż kiedykolwiek. Na ulicy nie bawisz się długo, dlatego często odwiedzają duże firmy dziecięce. Magiczny kolor zdobywają takie wydarzenia w przededniu Nowego Roku i Bożego Narodzenia. W tym okresie konkursy dla dzieci w zimie w sali są poświęcone tematowi świątecznemu:

 1. "Rzuć piłkę." Zapasy do tej konkurencji to balony i wstążki. Ta ostatnia jest rozciągnięta pomiędzy dwiema drużynami, piłki rozłożone są równomiernie na 10-15 sztuk dla każdej drużyny. Na sygnał okruchy zaczynają przekazywać je przez taśmę na stronę rywali, drużyna wygrywa z mniejszą ilością kul na swoim terytorium.
 2. "Drzewo noworoczne". Dzieci są podzielone na dwie grupy, w każdej wybiera się jednego uczestnika - jodełkę. Następnie dzieci otrzymują inny blichtr do dekoracji drzewa. Na sygnał dzieci zaczynają ubierać "swoje zielone piękno", czas jest ograniczony (1-3 min). Drużyna wygrywa z najpiękniejszą i najbardziej elegancką "choinką".
zimowe zawody dla dzieci na ulicy

Konkursy dla dzieci na wakacjach

Urlop rodzinny nie powinien ograniczać się do uczty. Taki program wydaje się nudny dla dzieci i nie ulega wątpliwości, że pod koniec uroczystości zaczną być kapryśne lub znajdą pracę, która raczej nie spodoba się dorosłym. Praktyka organizowania urodzin dzieci w centrach rozrywki, gdzie dzieci nie muszą się nudzić animatorami, zdobyła miłość rodziców. Wymyślają różne konkursy dla dzieci, zabawne dzieci z sztuczkami i sztuczkami. Tymczasem dzieci są zainteresowane grą nie tylko ze swoimi ulubionymi postaciami, rodzice mogą również przyjąć rolę organizatora wakacji. Najważniejszą rzeczą podczas opracowywania programu nie jest zapominanie o konkursach dla dzieci i rodziców podczas wakacji.

Konkursy na rodzinne wakacje z dziećmi

Kiedy dorośli i dzieci zbierają się na świątecznym stole, trudniej jest napisać scenariusz wydarzeń. Dzieci chcą się bawić, a starsze pokolenie nie ma nic przeciwko relaksowaniu się w cichym otoczeniu. W takich przypadkach twórcze konkursy dla dzieci i dorosłych będą zbawieniem:

 1. "Koncert". Występ małych artystów zadowoli babcie i dziadka, a dzieci ujawnią swoje talenty. Firma dzieci powinna z góry pomyśleć, kto opowie rymowankę, kto będzie śpiewał, kto będzie tańczył.
 2. "Pytanie-odpowiedź". Wielobarwne nalepki przecina się na pół, z jednej strony pisane są pytania, z drugiej - nagrody. Ulotki są rozmieszczone w różnych koszach. Każdy uczestnik najpierw wybiera pytanie, odpowiada na nie, a następnie rysuje arkusz o tym samym kolorze z nazwą nagrody. Małe pamiątki należy przygotować z wyprzedzeniem.

Konkursy dla dzieci na urodziny domu

Świętując urodziny dzieci w domu, najważniejsze jest, aby nie zapomnieć, w jakim celu zgromadzili się wszyscy obecni. Gratulacje, pochwały i wszelkie zachęty należy kierować do twórcy uroczystości. Pomogą też małym gościom wyrazić swoją miłość na urodziny śmieszne konkursy na urodziny dla dzieci:

 1. "Pocztówka". Jeśli ktoś zapomniał przedstawić pocztówkę dorosłemu chłopcu przez rok, to nie ma znaczenia. Wspólna kreatywność zabierze dzieci, a gotowe arcydzieło od dawna będzie przypominać dziecku radosne wydarzenie.
 2. "Niespodzianka". Pośrodku pokoju rozciąga się sznur. Małe nagrody są do niego dołączone. Dzieci na zmianę zamykają oczy, przynoszą je do sznurka, dają im nożyczki i odcinają nagrodę.
konkursy dla dzieci na nowy rok w domu

Konkursy dla dzieci w sylwestra w domu

Główne i najbardziej oczekiwane święta dla dzieci powinny być pomalowane jasnymi emocjami i wrażeniami. Aby nieco oderwać dzieci od czekania na prezenty od dziadka Frosta, możesz zorganizować zabawne konkursy na Nowy Rok dla dzieci:

 1. "Ożyw historię." Prawdziwym cudem są żyjący bohaterowie ukochanej bajki. W sylwestra same dzieci mogą reinkarnować się z postaciami znanymi, a jak czytają dorośli, gawędziarze zagrają scenariusz.
 2. "Co to jest?" Każdy uczestnik, lub dorośli, pisze słowa na kartkach papieru (imiona zwierząt, transport, meble, rośliny), a następnie liście są pakowane i wkładane do kosza. Dzieci na zmianę wykonują zadania i bez słów, używając wyrazu twarzy i gestów, starają się przedstawić to, co tam jest napisane.