W czasie ciąży dziecko układ odpornościowy kobiety jest zawsze osłabiony. Mechanizm ten jest pojmowany przez samą naturę, tak że wewnętrzne środowisko kobiecego ciała nie odrzuca życia, które narodziło się ponownie, jako coś obcego. Wszakże bezwzględna kompatybilność tkanek może być tylko w klonach lub identycznych bliźniętach, ale nie w przyszłej matce i jej dziecku.

W rezultacie ciało kobiety staje się bardziej dostępne dla penetracji różnych wirusów i bakterii z zewnątrz. Oznacza to, że kobiety "w pozycji" są bardziej podatne na przeziębienia niż wszyscy inni. A leczenie przeziębienia w czasie ciąży nie jest łatwym zadaniem. Ponieważ stan kobiety, która oczekuje dziecka, nakłada na metody leczenia niektóre i bardzo poważne ograniczenia.

Podczas leczenia przeziębienia kobiet w ciąży, należy zacząć działać od momentu, w którym podejrzewają początek nadejścia przeziębienia.

Aby wyleczyć przeziębienie podczas ciąży, należy zacząć od ciepłego i obfitego napoju. Możesz użyć napojów takich jak sok, herbata, sok, wywar z kwiatu limonki, napar z wiesiołka, mleko z masłem i miodem. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nadmiar płynu w organizmie może powodować obrzęk, dlatego należy kontrolować ilość spożywanych napojów.

Jeśli chodzi o leki, musisz wiedzieć, że podczas ciąży nie możesz przyjmować immunomodulatorów, antybiotyki , leki przeciwgorączkowe, leki zwiększające ciśnienie i puls, nalewki alkoholowe. W skrajnych przypadkach możliwe jest użycie Paracetamolu (aby obniżyć temperaturę i zmniejszyć silne bóle głowy), Furacilin (do płukania gardła).

Przeciwwskazane w ciąży i procedur termicznych. Nie możesz szybować nóg, ponieważ macica może być stymulowana odruchowo i powodować przedwczesną poród lub poronienie. Co zatem zrobić z przeziębieniem u kobiet w ciąży? Dobrze pomaga od bólu gardła i przeziębienia do trzymania rąk pod gorącą wodą. Na samym początku zimna lepiej owinąć szyję ciepłym szalikiem lub szalikiem i nosić wełniane skarpety.

W jaki sposób środki ludowe pomagają leczyć przeziębienie?

Najskuteczniejszym sposobem na przeziębienie jest zwykły chrzan. Korzeń chrzanu należy wymieszać z taką samą ilością miodu. Mieszaj mieszaninę w ciepłym miejscu w ciągu dnia, odcedź i przyjmuj co godzinę przez 1 łyżkę. co godzinę.

W obecności kaszlu można wykonywać inhalacje z rumiankiem i szałwią, które pomagają złagodzić stan zapalny nosa i gardła i zmniejszyć katar.

Do płukania gardła, nagietka, szałwi lub wywaru z rumianku są doskonałe.

Aby leczyć przeziębienie dla ciężarnej kobiety, możesz użyć tak smacznego i zdrowego przysmaku jak miód. Pomaga dobrze, jeśli połączymy go z naparem z wiesiołka i cytryną. Ale pod koniec ciąży nie należy przesadzać z miodem, aby nie wywoływać alergii u dziecka i u siebie w cukrzycy.

Jak leczyć katar u kobiet w ciąży z przeziębieniem?

Jeśli ciężarna kobieta martwi się o przeziębienie, lepiej nie używać zwykłych kropli zwężających naczynia krwionośne. Jeśli kobieta nie może się bez nich obejść, konieczne jest ścisłe przestrzeganie dawek ustalonych w instrukcji, ponieważ substancje zawarte w kroplach mogą mieć niekorzystny wpływ na dopływ krwi do łożyska, a to z kolei może prowadzić do opóźnienia rozwoju płodu. jak leczyć przeziębienie w ciąży

Aby użyć krople do nosa jest to lepsze tylko przy bardzo silnym wydzielaniu z nosa.

Lepiej przepłukać kanały nosowe słabym roztworem soli fizjologicznej (½ łyżeczki na szklankę wody) lub użyć kropli do nosa na bazie wody morskiej lub kroplówki 2 krople soku z agawy do nosa.

Ale najważniejsze jest to, że aby leczyć przeziębienie w czasie ciąży, konieczne jest obserwowanie leżenia w łóżku przez cały okres choroby. Wszystkie prace domowe lepiej odłożyć do czasu wyzdrowienia.