Koncepcja ubioru jest dobrze znana każdemu pracownikowi dużej firmy. Odzież dla biura nie akceptuje zbyt jasnych i chwytliwych kolorów, a wygląd powinien być schludny i uporządkowany. Surowość i elegancja to główne elementy stylu biurowego. Jednak klasyczny obraz może być piękny i niezwykły.

Ubrania w biurze - zasady

Wiele dużych firm wyraźnie określa zasady dotyczące odzieży biurowej dla swoich pracowników. Ktoś jest surowy i pryncypialny, ktoś przyznaje się do pewnych swobód w szafie, na przykład w piątki w formie stylu kazachskiego. Mundur w biurze może być inny, ale jest coś, co jest nie do zaakceptowania:

 • przejrzysta szafa i elementy dekoltowe;
 • Topy, T-shirty z paskami;
 • mini-spódnice;
 • ćwieki zbyt wysokie;
 • obfitość ozdób, obecność kokard i rzęs.

Mężczyźni mają również wiele ograniczeń:

 • białe skarpetki, sandały;
 • krótkie spodnie, bryczesy, szorty;
 • T-shirty z nadrukami, rozciągnięte rzeczy;
 • każda biżuteria, z wyjątkiem spinki do mankietów, szpilek do krawatów, zegarków, obrączek ślubnych.
Ubrania biurowe10

Ubrania biurowe

Korzystanie z rygorystycznych klasyków może być modne. Zwyczajny kostium można nieznacznie zmodyfikować, zmieniając proporcje. Na przykład spodnie są nieco skrócone, a kurtka podnoszą się w formie krótki płaszcz . Powinieneś unikać krzyków tonów kwaśnych lub nietypowych odbitek, które są odpowiednie na imprezie, spotkania z przyjaciółmi. Stylowe ubrania biurowe to kombinacja czerwonego garnituru z białą bluzką, czarnymi butami i zgrabną torbą, która wygląda jasno i pasuje do stylu biurowego. Kolorową spódnicę można połączyć z jednokolorowym golfem pod gardłem.

Odzież biurowa1
Ubrania biurowe2

Odzież firmowa dla pracowników biurowych

Pracownicy banków, kawiarni, restauracji, salonów piękności, hoteli i tak dalej używają określonego kodu ubioru. Niepowtarzalny, niezapomniany wizerunek jest znakiem rozpoznawczym wielu nowoczesnych firm. Stylowe ubrania biurowe kobiet, w takich przypadkach, zależy od wyobraźni projektanta. Tutaj wolności, odstępstwa od przyjętych norm są niedozwolone, tylko rygor, oryginalność, bez ekscesów. Odzież firmowa jest tworzona w tym samym stylu dla wszystkich pracowników.

Ubrania biurowe3

Ubiór w biurze

Badania w zakresie stylu biurowego pokazują, że ubiór jest jednym z elementów sukcesu firmy. Surowy wygląd zwiększa efektywność, samoorganizacja motywuje do sukcesu, zawieranie skutecznych transakcji podczas spotkań z klientami. Ekstrawaganckie zestawy w biznesie są dopuszczalne dla przedstawicieli kreatywnych zawodów i zależą od zasad firmy. W ramach reguł stylu biznesowego ważne jest wykorzystanie dopuszczalnej wolności, podkreślenie indywidualności.

Odzież damska do biura - to nie tylko standardowe połączenie czarnego dna, białego blatu. Aby wyglądać stylowo i pięknie podczas tworzenia obrazu, możesz bawić się kolorami, nie zapominając, że denerwujące dźwięki nie są odpowiednie w klasycznym stylu. Spodnie można łączyć z koszulą i kamizelką, sukienką z krótką kurtką. Pojawienie się w pracy w tych samych ubraniach, zgodnie z zasadami, jest niemożliwe.

Ubrania biurowe4

Ubrania biznesowe dla kobiet w biurze

Styl biznesowy umożliwia korzystanie z różnych opcji. Kombinezon może składać się z trzech rodzajów: spodni, spódnicy lub sukienki. Zmienność tych elementów skróci czas myślenia o tym, w co się ubrać. Ubrania do pracy w biurze powinny być wygodne i wygodne. W połączeniu ołówkowa spódnica i bluzka uwzględnia budowę ciała. Dla kobiet w tym przypadku warto używać obcasów. Opcje spodnie i bluzka, które mogą różnić się długością i szerokością górnej części stroju, plus czółenka lub szpilki. Sukienki w stylu biznesowym powinny wybierać monofoniczne i klasyczne, unikając krótkich modeli.

Ubrania biurowe5

Odzież w biurze w zimie

Aby uzyskać maksymalny komfort, praktyczność, należy zwrócić uwagę na następujące opcje:

 • sukienka z marynarką lub kurtką i długimi butami - standardowe ciepłe zimowe ubrania do biura;
 • sundress plus shirt - skup się na talii, za pomocą paska;
 • zastąpić zwykłą kurtkę ciepłą i jasną stułą;
 • Ołówkowa spódnica z rozciągliwej tkaniny z podwójną podszewką będzie wyglądać świetnie z luźnym swetrem;
 • górna szafa będzie bardziej interesująca, gdy użyjemy modeli jasnych kolorów.
Odzież biurowa6
Odzież biurowa7

Odzież biurowa dla pełnych kobiet

Moda, to dla każdego - zarówno cienka, jak i pełna. Każdego sezonu projektanci oferują coś, co będzie istotne, nawet jeśli wykracza poza to, co jest rozsądne i zrozumiałe. Wśród szerokiej gamy kobiet o wspaniałych formach można łatwo znaleźć to, co nadaje się na dni pracy. Na przykład dopasowana kurtka w połączeniu z klasyczną monofoniczną sukienką z dekoltem w szpic. Chude spodnie, luźna tunikę i obcasie buty, aby wizualnie uzyskać szczuplejsze sylwetki. Czarny lub szary sukienka sundress w parze z białą bluzką.

Pełne panie powinny porzucić suknie z dzianiny, ponieważ materiał ten podkreśla wady postaci, zastępując je ubraniami z gęstych elastycznych tkanin. Ubrania w biurze dla kobiet w połączeniu z nisko kluczowymi akcesoriami będą wyglądały ciekawie i pięknie. Zgodnie z zasadami etykiety biurowej, biżuteria powinna być nie więcej niż trzy, w tym zegarki. Rozmiar torby nie ma znaczenia, ważne jest, aby pasował do szafy.

Odzież dla biura8
Odzież dla biura9