Dziś w asortymencie sklepów można znaleźć różne modele płaszczy, ale młode i jasne charyzmatyczne dziewczyny wolą krótki płaszcz. Powstaje logiczne pytanie: jaka jest różnica między płaszczem a krótkim płaszczem? Przede wszystkim długo. Jeśli tradycyjne modele zwykle osiągają kolano lub środek łydki, długość krótkiego futra jest znacznie krótsza i kończy się na środku uda. Ze względu na krótszą długość kobiecy krótki płaszcz jest bardziej odpowiedni do sezonu jesiennego, kiedy nie jest bardzo zimno i nie ma powodu, aby dokładnie ogrzać.

Różnorodność płaszczy

W zależności od użytego materiału płaszcz podzielony jest na kilka kategorii. Jakiego rodzaju projektantów krótki płaszcz oferuje w tym sezonie? Spróbujmy to rozgryźć.

  1. Krótki płaszcz damski wykonany z kaszmiru. Jest bardzo miękki i przyjemny dla ciała. Kaszmir, będący najlepszym materiałem na jesienne płaszcze, sprawia, że ​​są również najdroższe. Ale jednocześnie damskie kaszmirowe płaszcze będą trwać tak długo, jak to możliwe i będą jedną z najbardziej eleganckich rzeczy jesiennej garderoby.
  2. Skórzany krótki płaszcz żeński z futerkiem. Ta opcja jest bardziej podobna do wydłużonej kurtki niż przyciętej szaty. Futro zazwyczaj zdobi kołnierz, mankiety i brzegi produktu. Płaszcz wykonany jest z norek lub astrachania. Pięknie również wyglądają wstawki arktycznego lisa i szopa pracza. Dla tych, którzy nie przyjmują prawdziwej skóry, zrobi to krótki płaszcz ze sztucznego futra.
  3. Krótki płaszcz z dzianiny. Ta opcja jest odpowiednia na ciepły jesienny wieczór. Może sięgać do kolana lub być nieco wyżej. Do dekoracji stosuje się skomplikowane wzory lub koronkowe dzianie. Płaszcz może być zapinany na guziki lub wiązany dzianym pasem.
  4. Krótki płaszcz żeński. Ciężka wełniana tkanina o niezwykłym splocie ma doskonałe właściwości izolacyjne i dobrze trzyma się jej kształtu. Płaszczyk Może być pojedynczy lub wielokolorowy, szczotkowany i nie pozostawiający kłaczków, z wzorzystą podszewką i gładką powierzchnią.
Modny krótki płaszcz

W tym sezonie projektanci zaoferowali dziewczynom wiele modeli. płaszcz to zaskoczenie ich kolorami i niezwykłymi tkaninami. Kolekcje można prześledzić do tematu wojskowego, któremu towarzyszą "paski naramienne", naszywane kieszenie i szorstkie guziki. Istotna była także półszlak w stylu redingot, który ma częściowo przyległą sylwetkę i podwójne zapięcie. Wyróżnia się aksamitnym wystrojem kołnierza i kieszenie z klapami. W połączeniu ze spódnicami i przypadkowymi jeansami.

Krótki płaszcz damski 1Krótki płaszcz damski 2Krótki płaszcz damski 3
Krótki płaszcz damski 4Krótki płaszcz damski 5Krótki płaszcz damski 6
Krótki płaszcz damski 7Krótki płaszcz damski 8Płaszcz damski 9