Arystokracja, luksus, nowoczesność, indywidualne podejście - wszystkie te cechy są zbierane w sobie przez francuską markę włoskiego pochodzenia Cerruti. Na pierwszy rzut oka całkowicie niekompatybilne rzeczy mogły wcielić się w ten Dom Mody. Dzięki tym wszystkim cechom marka Cerruti okazała się unikalna i poszukiwana na całym świecie.

A więc w kolejności

Rok 1881 stał się punktem wyjścia do stworzenia marki Cerutti, kiedy trzej bracia Quintano, Stefano i Antonio Cherruti zdecydowali się otworzyć fabrykę włókienniczą w mieście Biella (Włochy). Firma Laniaicio Fratelli Cerruti zajmuje się produkcją wysokiej jakości tkanin wełnianych. Dostawcami surowców byli Afryka Południowa i Australia. Ale fabryka mogła pozostać tylko fabryką, gdyby w 1957 roku wnuk jednego z braci Cherruti Nino nie wydał kolekcji odzieży Cerruti dla mężczyzn draft-a-porter de luxe. W 1950 roku, po nagłej śmierci ojca, Nino Cherruti musiał prowadzić fabrykę, opuszczając uniwersytet. W 1967 r. Marka Cherruti 1881 otworzyła pierwszy butik w Paryżu przy Place de la Madeleine. W latach 60 ubiegłego wieku prawie połowa odzieży produkowanej przez firmę Cherruti została wysłana do USA, Chin i Japonii. Masowa produkcja ręcznie robionej odzieży męskiej Cerruti została wykonana przez projektanta mody w 1967 roku, a dla kobiet w 1976 roku.

Ubrania Cherruti1Ubrania Cherruti2Ubrania Cherruti3
Ubrania Cherruti4Ubrania Cherruti5Ubrania Cherruti6
Hollywood i Cerruti 1881

Od 1985 roku marka Cerruti opanowała filmy europejskie, a później filmy hollywoodzkie. W kostiumach Cherruti filmują bohaterów filmu: Jacka Nicholsona, Kim Besingera, Sherona Stone'a, Harrison Forda, Marcelo Mastroianniego, Richarda Gere. Sam Maestro Nino Cherruti wystąpił w odcinkach filmów "Man Cannes", "Podium" i "Svyatosha". Marka nie jest ominięta przez gwiazdy sportu, którzy słusznie wierzą, że ubrania Cerruti 1881 przynoszą szczęście.

Ubrania Cherruti 7Ubrania Cherruti8Ubrania Cherruti9
Odzież Cherruti10Odzież Cherruti11Odzież Cherruti12
Kolekcje Cherruti

Firma Cherruti stworzyła trzy trendy w odzieży: męską, damską i zawodową odzież sportową (uniseks). Oprócz wielu kolekcji powstały perfumy. Dzięki umiejętnościom Nino Cerruti elegancki snobizm znów stał się modny. W 1995 roku marka Cherruti podpisała kontrakt z zespołem Scuderia Ferrari. W 2000 r. Nino Cherrutti sprzedał 51% udziałów grupie inwestorów Fin.Part, którzy później wykupili resztę działalności. W 2010 r. Cherruti ponownie wzięło udział w tworzeniu kolekcji i pokazie tygodnia mody. Niestety, na początku 2011 r. Kierownictwo Domu Mody Cherruti porzuciło linię odzieży damskiej.

Ubrania Cherruti13Odzież Cherruti14Ubrania Cherruti15
Odzież Cherruti16Odzież Cherruti17Ubrania Cherruti 18