Każda zmiana w cieniu loków upośledza ich, prowokuje suchość, uszkodzenia strukturalne i kruchość. Szczególnie często zdarza się to przy użyciu agresywnych chemikaliów, więc dla wyjaśnienia, kobiety próbują znaleźć bezpieczne naturalne produkty, które dodatkowo zajmą się pasmami.

Co jest przydatne w przypadku cynamonu do włosów?

Opisana przyprawa jest bogata w żelazo, magnez i cynk, olejki eteryczne. Zawiera wiele rzadkich witamin, w tym A, PP i kwas askorbinowy. Dzięki zawartości tych składników, cynamon do włosów jest tak wysoko ceniony, daje następujące pozytywne efekty:

 • wzmacnia korzenie;
 • stymuluje aktywność mieszków włosowych;
 • jakościowo oczyszcza skórę głowy;
 • nadaje blask prętom;
 • reguluje produkcję tłuszczu;
 • zapobiega opad ;
 • intensyfikuje wzrost loków;
 • zwalcza łupież i łojotok .

Czy cynamon rozjaśnia włosy?

Kobiety próbują różnych wariantów receptury, aby zmienić odcień pasm, więc istnieje wiele przeciwstawnych opinii na temat umiejętności przyprawowych. Profesjonalni fryzjerzy twierdzą, że rozjaśnianie włosów za pomocą cynamonu jest odpowiednie tylko dla kobiet o jasnych blond lokach. Dla brunetek i kobiet o brązowych włosach ta metoda zmiany koloru włosów jest całkowicie bezużyteczna. W najlepszym razie maska ​​z przyprawą da połysk i złoty kolor, ale często nie ma żadnego efektu.

Rozjaśniające ciemne włosy z cynamonem

Im mniej pigmentu znajduje się w pasmach, tym łatwiej zmienić jego odcień. U brunetek i brunetek loki zawierają wysokie stężenie melaniny, więc przedstawiona metoda nie odpowiada im. Podobnie nie możesz wykonać rozjaśnianie czarnych włosów cynamon. Jeśli kasztanowe warkocze uzyska połysk po zabiegu, nici w kolorze kruczego skrzydła pozostaną niezmienione.

Rozjaśnianie jasnobrązowych włosów z cynamonem

Klasyczne słowiańskie pierścienie nadają się do eliminacji pigmentacji za pomocą tej przyprawy. Aby zmienić kolor o 1-1,5 ton, maskę do włosów z cynamonem należy stosować regularnie 3 razy w miesiącu. W sumie potrzeba 6-7 procedur, ważne jest, aby naprzemiennie z innymi manipulacjami, które zapobiegną wysuszeniu i uszkodzeniu pasm. Stałe rozjaśnianie włosów cynamonowych pomaga kobietom uzyskać pożądane blond loki. Aby uzyskać dobrze zaznaczone wyniki, będziesz musiał używać specjalnych masek przez 1-2 lata.

Осветление русых волос корицей

Rozjaśnienie cynamonowych końcówek

Trendowe plamy stolette i balage są drogie, szczególnie jeśli odwiedzasz modne salony. Tańszą opcją, jak rozjaśnić końcówki włosów, jest nakładanie związków na cynamon. Ta metoda jest skuteczna tylko w przypadku włosów blond i maksymalnie zdrowych. Opisana przyprawa może nadmiernie wysuszyć uszkodzone i kruche końce, prowokować ich rozwarstwienie i łamanie.

Klarowanie włosów barwionych cynamonem

Naturalne barwniki są dobrze wypłukane ze struktury samych prętów. Jeśli pilnie potrzebujesz przywrócić kolor włosów do poprzedniego koloru i usunąć cieniutki odcień, klarowanie włosów cynamonem pomaga przyspieszyć ten proces. Za pomocą domowych pikantnych masek kręcone zamki zmieniają ton po 2-3 zabiegach, a po 3-4 sesjach powracają do swojego naturalnego stanu. Rozjaśniam włosy cynamonem po henna na ciemnych pasmach nie działa. Aby wyeliminować pigment, wystarczy umyć głowę częściej lub kupić specjalny kosmetyk.

Klarowanie włosów farbowanych cynamonem

Nie zaleca się, aby fryzjerzy eksperymentowali ze związkami chemicznymi i próbują zmienić odcień ringletów za pomocą naturalnych produktów. Proszek i olejek cynamonowy do włosów mogą wchodzić w kontakt ze składnikami syntetycznej farby i wywoływać nieoczekiwane reakcje. Czasami pasma są pokryte czerwonymi i zielonymi plamami, są one spłukiwane nierównomiernie. W takim przypadku klarowanie włosów cynamonowych często powoduje ich utratę i łamliwość. Aby usunąć pigment z wcześniej kolorowych loków, lepiej kupić profesjonalistę wypłukanie .

Jak rozjaśnić włosy cynamonem w domu?

Aby zmienić odcień fryzury, należy wcześniej przygotować wszystkie niezbędne narzędzia i produkty. Rozjaśnianie włosów w domu z cynamonem w różnych przepisach odbywa się za pomocą następujących narzędzi i urządzeń:

 • mielona przyprawa;
 • woda destylowana;
 • miód z akacji (wyłącznie naturalny);
 • kefir;
 • cytryna świeża;
 • bezbarwna henna ;
 • eter cynamonowy;
 • ekologiczna klimatyzacja;
 • oliwa z oliwek;
 • Niemetalowe pojemniki o średniej głębokości;
 • pędzel do nakładania farby;
 • film celofanowy do żywności;
 • gruby ręcznik;
 • plastikowe rękawiczki.

Rozjaśnia włosy cynamonem i miodem

Ten produkt pszczelarski ma właściwości podobne do właściwości nadtlenku wodoru, ale tylko po rozcieńczeniu wodą destylowaną. Rozjaśnianie włosów cynamonem w ramach prezentowanej receptury poprawia efekt miodu, dzięki czemu cień zmienia się intensywniej i szybciej. Dodatkowo produkt zasila korzenie i leczy skórę głowy z uszkodzeń grzybiczych.

Осветление волос корицей и медом

Maska do włosów z cynamonem i miodem

Składniki :

 • woda destylowana - 75-80 ml;
 • miód z akacji - 30 g;
 • mielony cynamon - 2-3 łyżki stołowe. łyżki.

Przygotowanie i zastosowanie:

 1. W lekko podgrzanej wodzie rozpuść miód.
 2. Rozcieńczyć pikantny proszek z uzyskanym roztworem do uzyskania półpłynnej konsystencji.
 3. Zastosuj (tak równomiernie jak to możliwe) istniejącą kompozycję do pasm, bez tarcia masy w naskórku głowy.
 4. Skręć loki w opasce i zawiń je w folię lub załóż czepek fryzjerski.
 5. Aby ogrzać głowę ręcznikiem.
 6. Wytrzymaj lek przez co najmniej 4 godziny, możesz go zostawić na noc.
 7. Ostrożnie umyj pasemka, potraktuj je balsamem nawilżającym.

Oczyszczanie włosów kefirem i cynamonem

Produkty z kwaśnego mleka pomagają również w niewielkim usuwaniu pigmentu ze struktur rdzenia. Tłuszczowy domowy kefir jest idealny, jeśli trzeba przywrócić loki i odżywiać. Pomoże to zwilżyć końcówki i zapobiegnie ich rozszczepianiu. W połączeniu z aromatyczną przyprawą, fermentowany produkt mleczny dostarczy jasnobrązowe pasmo o zmianie barwy 1,5-2 ton.

Maska z cynamonem do rozjaśniania włosów

Składniki :

 • kefir - 70-90 ml;
 • mielona przyprawa - 35-45 g.

Przygotowanie i zastosowanie:

 1. Rozgrzej sfermentowany produkt mleczny, najlepiej w łaźni wodnej, aby się nie zwijał.
 2. Wymieszaj cynamon i jogurt, aż uzyskasz gładkość.
 3. Używając miękkiej szczotki do barwienia, nałóż masę na włosy.
 4. Zakryj głowę celofanem i ręcznikiem.
 5. Umyj włosy po 4-7 godzinach.

Rozjaśnia włosy cynamonem i cytryną

Świeżo wyciśnięty sok z cytrusów zawiera dużą ilość kwasów organicznych, które pomagają usunąć melaninę z komórek rogu. Rozjaśniające cynamonowe włosy z dodatkiem soku z cytryny są uważane za najszybszy sposób na zmianę odcienia pasm. Jednocześnie technika ta może wywoływać suche zamki, dlatego ważne jest, aby przemieniać proponowane maski w pielęgnację nawilżającą.

Rozjaśnia włosy cynamonem - przepis

Składniki :

 • cytryna - 1 sztuka;
 • pikantny proszek - 45-50 g;
 • oliwa z oliwek (jeśli pasma są suche) - 15 ml;

Przygotowanie i zastosowanie:

 1. Wyciśnij cały sok z owoców cytrusowych.
 2. Mieszaj świeże z cynamonem aż do uzyskania gęstej konsystencji.
 3. Jeśli używasz oleju, dodaj go do mieszaniny.
 4. Kompozycja jest podzielona na loki.
 5. Owinąć głowę folią i ręcznikiem.
 6. Trzymaj produkt na nitce przez około 3 godziny (nie więcej).

Oczyszczanie włosów henną i cynamonem

Осветление волос хной и корицей

Maska ta odnosi się do produktów nawilżających i pielęgnujących, ponieważ nieznacznie zmienia odcień loków, ale nasyca je cennymi witaminami i olejkami eterycznymi. Pozytywnie wpływa na stan naskórka głowy. Zgodnie z tą instrukcją lepiej jest rozjaśniać blond włosy cynamonem, na jasnobrązowych i kasztanowych kosach efekt manipulacji nie będzie zauważalny. Maksymalny wynik to półtonowa zmiana koloru.

Przepis na rozjaśnianie włosów cynamonowych w domu

Składniki :

 • bezbarwna henna - 30 g;
 • mielona przyprawa - 40-50 g;
 • gorąca woda - 100-110 ml.

Przygotowanie i zastosowanie:

 1. Najpierw rozprowadź hennę, uzyskaj jednolitą gęstość.
 2. Wymieszaj powstałą masę cynamonową.
 3. Rozprowadź kompozycję za pomocą pędzla na cienkich lokach.
 4. Aby ogrzać głowę.
 5. Umyj maskę pod prysznicem po 4-6 godzinach.

Rozjaśnia włosy olejem cynamonowym

Stężony ester rozważanej przyprawy zapewnia blond kobietom i blondom zmianę koloru fryzury o 1,5-2 tony i eliminację żółtości pasm. Brunetki i brązowowłose kobiety nie są polecane, ponieważ poszczególne loki mogą się zabrudzić brudno-czerwonym kolorem. W trakcie zabiegów należy intensywniej dbać o warkocze, aby uniknąć wysuszenia i rozwarstwienia końcówek.

Maska z cynamonem do rozjaśniania włosów - przepis

Składniki :

 • woda destylowana - 90-110 ml;
 • Miód akacjowy - 45-50 g;
 • eter cynamonowy - 6-10 kropli;
 • świeża cytryna - 10-15 ml;
 • organiczna odżywka - 100-120 ml.

Przygotowanie i zastosowanie:

 1. Rozcieńczyć miód w lekko podgrzanej wodzie.
 2. Wymieszaj odżywkę, sok z cytryny i olejek eteryczny.
 3. Oba związki są połączone z jednorodnością.
 4. Szczotkować ostrożnie, aby nasmarować cienkie pasma.
 5. Owiń loki w celofan i ręcznik.
 6. Umyj głowę po 2-2,5 godzinach.

Wynikiem tego jest rozjaśnienie cynamonu

Aby ocenić efekt wytworzony przez powyższe maski, potrzeba czasu i wytrwałości. Transformacja fryzury będzie wyraźnie widoczna poprzez 5-6 zabiegów z zastosowaniem przypraw. Tylko w przypadku blond i blond loków zaleca się rozjaśnienie włosów za pomocą cynamonu - zdjęcia przed i po pokazaniu, że w takich naturalnych odcieniach nici zmieniają się znacząco i zyskują złoty blask. Stają się lśniące i jasne, wyglądają zdrowiej i silniej.

Осветление волос корицей результат на русых

Rozjaśnienie jasnych włosów z cynamonem

Осветление волос корицей результат на светлых

Rozjaśnienie ciemnych lub kasztanowych włosów z cynamonem ma pozytywny wpływ na kondycję loków, ale nie pomaga zmienić ich tonu. Na zdjęciu jest jasne, że po maseczkach z rozważaną przyprawą pasma lekko się wyprostowały i stały się bardziej nasycone, ale pigmentacja pozostała taka sama. Brunetki mogą czasami używać proponowanych receptur do pielęgnacji włosów kosmetycznych.

Осветление волос корицей результат на темных

Rozjaśnianie włosów cynamonem - konsekwencje

Stosowanie tych masek w rzadkich przypadkach szkodzi zamkowi, jeśli są początkowo suche, uszkodzone lub kruche. Szczególnie niebezpieczny jest wysoce skoncentrowany eter olejek cynamonowy do rozjaśniania włosów. Zawiera agresywne związki chemiczne, które mogą pogorszyć stan głowy słuchu. Nie zaleca się używania przypraw w obecności uprzednio barwionych pasm, fal chemicznych lub podobnych procedur fryzjerskich. Nieudane eksperymenty z maskami cynamonowymi mogą powodować następujące problemy:

 • ciężka suchość naskórka głowy i włosów;
 • strata;
 • łupież;
 • kruchość;
 • delaminacja końcówek;
 • nierówne mycie (plamy);
 • matowe loki;
 • nieoczekiwana zmiana koloru.