Wśród wielu sposobów usuń nadmiar włosów z twarzy a ciało kobiety preferuje najbardziej długoterminowe opcje - depilacja. Shugaring jest uważany za jedną z najlepszych metod kosmetycznych. To pociąga za włosy wraz z korzeniem za pomocą gęstej pasty na bazie cukru.

Czy w domu można zrobić shugaring?

Procedury w salonie stają się coraz droższe, więc wiele kobiet opanowało sztukę tej depilacji. Jeśli najpierw dokładnie zbadasz, czym jest shugaring i jak to się robi, manipulacja nie będzie gorsza od profesjonalnej manipulacji. Z doświadczeniem zajmie to mniej czasu, a wyniki będą znacznie lepsze. Kiedy shugowanie w domu nie działa, możesz zapisać się na 1-2 sesje usuwania włosów z włosów salonowych i dokładnie zobaczyć, jak mistrz je wykonuje. Większość kosmetologów chętnie udziela przydatnych wskazówek i dzieli się cennymi wskazówkami.

Czy bolesne jest robienie shugarów?

Taka procedura jest nieprzyjemna. Stopień odczuwanego dyskomfortu zależy od obszaru, w którym wykonywane jest usuwanie włosów. Ważne jest, aby jasno zrozumieć, czym jest shugowanie - wyciągając włosy z korzenia. Poprzez ból manipulacja jest porównywalna do woskowania (usuwanie "roślinności" przez kosmetyki woskowany ). Shugaring (usuwanie owłosienia) powoduje nieco mniejszy dyskomfort, ale dla kobiet z wrażliwą skórą trudno jest wytrzymać tę procedurę.

Szczególnie zauważalny dyskomfort obserwuje się przy takim traktowaniu bikini, twarzy i pach. Jeśli depilacja cukrem w domu zostanie przeprowadzona po raz pierwszy i bez doświadczenia, będzie boleśnie i wyjątkowo. Stopniowo skóra przyzwyczai się do manipulacji, a włosy staną się mniej i cieńsze. Im częściej i bardziej jakościowo wykonuje się zabieg, tym mniej bólu towarzyszy.

Jak shugaring?

Aby usunąć nadmiar włosów pastą karmelową, musisz mieć kosmetyki i przygotować skórę. Zanim zrobisz depilację cukrem w domu, dobrze jest przyjrzeć się pracy profesjonalisty i zapamiętać jego ruchy. Główną trudnością procedury jest prawidłowe zastosowanie pasty. Nie można go gwałtownie oskubać ze skóry, która jest wykonywana podczas woskowania. Karmel usuwa się przez krótkie drganie, równolegle do powierzchni naskórka. Kolejna pasta niuansowo-cukrowa jest nakładana na i usuwana przez wzrost włosów. Przy stosowaniu wosku jest odwrotnie.

Czego potrzebujesz do shugowania?

Что нужно для шугаринга

Usuwanie włosów karmelowych wiąże się z obecnością kilku prostych adaptacji i produktów kosmetycznych. Czego potrzebujesz - shugaring w domu:

 • peeling ciała ;
 • Roztwór chloheksydyny;
 • proszek niemowlęcy lub skrobia;
 • pasta cukrowa do shugowania (możesz samemu ugotować);
 • woda termalna (opcjonalnie);
 • kojący krem ​​nawilżający.

Home Shugaring - Przepis

Istnieje wiele odmian w produkcji karmelu kosmetycznego, z których każdy ma swoje zalety. Najbardziej popularny jest standardowy makaron do mieszania - w domu łatwo jest znaleźć wszystkie składniki, które go tworzą. Taki karmel można przechowywać przez dłuższy czas w lodówce, właściwości klejące są przywracane przez zwykłe ogrzewanie.

Klasyczna pasta do shugaring w domu

Składniki:

 • cukier - 10 łyżek. łyżki;
 • świeże cytryny - 1 łyżka. łyżka;
 • zimna woda - 1 łyżka. łyżka.

Przygotowanie:

 1. Wszystkie składniki miesza się w małym rondlu lub chochli z grubym dnem.
 2. Postaw pojemnik na niskim ogniu.
 3. Kontynuuj mieszanie związku.
 4. Po 1-1,5 minutach mieszanina powinna być jednorodna, a cukier całkowicie stopiony.
 5. Po kolejnych 2 minutach pasta zaczyna się gotować i bąbelkować, w tym momencie widać, że zmienia kolor na żółtawo-złoty.
 6. Kontynuując interwencję, monitoruj gęstość funduszy. Po 5-7 minutach mieszanina powinna ciemnieć, stać się bardziej lepka, nabrać odcienia karmelowo-bursztynowego.
 7. Jeśli wlejesz do szklanki zimną wodą odrobinę tej kompozycji, powinna ona przybrać kształt kuli i stwardnieć, wtedy pasta jest gotowa.
 8. Wlać powstały produkt do czystego plastikowego lub szklanego naczynia z szeroką szyjką.
 9. Pozwól masie ostygnąć do komfortowej temperatury ciała. Na konsystencji powinien przypominać ciekły karmel.

Rozdrabnianie miodu - przepis

Składniki:

 • cukier-1 kubek;
 • świeżo wyciśnięty sok z cytryny - 0,25 miarki;
 • miód - 0,25 szklanki.

Przygotowanie :

 1. Wymieszaj składniki.
 2. Zagotuj mieszaninę w ten sam sposób, co klasyczny.
 3. Usuń kompozycję z pieca, gdy uzyska konsystencję gęstego miodu.
 4. Wlać produkt do czystego, suchego pojemnika i ostudzić.

Shugaring - przygotowanie do zabiegu

Aby manipulacja mogła przebiegać tak sprawnie i bezboleśnie, jak to tylko możliwe, konieczne są liczne wstępne środki. Biorąc pod uwagę fakt, że takie shugaring i jak to działa, ważne jest, aby zadbać o zapobieganie podrażnieniom skóry, infekcjom po zabiegu i wrastaniu włosów. Aby to zrobić, musisz zaopatrzyć się w peeling, antyseptyczny i dziecięcy proszek lub skrobię.

Шугаринг подготовка к процедуре

Jak zrobić shugaring - kroki przygotowawcze:

 1. Przeprowadzić dokładne złuszczenie obrobionych obszarów. Każdy szorowanie będzie pasować, w tym domowej roboty (kawa, sól i inne).
 2. Czysta i sucha skóra wytrzeć chlorheksydynę, która zapewni dezynfekcję.
 3. Nałóż na naskórek cienką warstwę skrobi lub proszku niemowlęcego. Proszek wchłonie nadmiar sebum, co poprawia przyczepność włosów.

Shugaring - strefy

Ta depilacja może być używana na każdej, nawet wrażliwej, części ciała. Przecięcie obszaru bikini, twarzy lub pod pachami jest mniej bolesne niż woskowanie. Jest mniej prawdopodobne, że spowoduje podrażnienie i stan zapalny, a po prawidłowym wykonaniu nie spowoduje wrastania włosów. Przy pomocy karmelu wygodnie jest usunąć nadmiar "roślinności" na nogach, ramionach, pośladkach, plecach i klatce piersiowej.

Oto jak zrobić shugowanie:

 1. Weź kawałek makaronu, aby był wielkości orzecha włoskiego. Rozciągnij go na skórze, aby zapobiec porostowi włosów.
 2. как сделать шугаринг первый
 3. Zwinąć trochę palce. Ostry ruch, równolegle do skóry, pociągnij pastę w kierunku wzrostu włosów. Powtórz te kroki dla sąsiadujących obszarów.
 4. как сделать шугаринг второй
 5. Jeśli standardowa technika nie jest opanowana, możesz zastosować metodę bandażu. Po naciągnięciu pasty na skórę nakleja się na nią kawałek tego samego papieru do usuwania włosów, jak w przypadku woskowania. Zdejmij pasek w kierunku wzrostu włosów.
как сделать шугаринг третий