Błyszczące, jedwabiste i mocne włosy są osiągalnym celem, nawet w domu. Korzystanie z naturalnej mocy ziół i innych składników do pielęgnacji włosów stało się ostatnio modne. Stało się tak po tym, jak niektórzy naukowcy ogłosili założenie, że produkty kosmetyczne do produkcji fabrycznej często wykorzystują nie tylko zdrowe substancje do włosów, ale także szkodliwe substancje, które gromadząc się w strukturze włosa, prowadzą w odpowiednim czasie do swojej kruchości i przekroju.

Środki domowe do wzmocnienia włosów

Aby wzmocnić włosy, musisz przestrzegać kilku zasad, aby się nimi zaopiekować:

  1. Po pierwsze, włosy muszą być odżywione przy pomocy przydatnych substancji - łatwo się je organizuje za pomocą masek, które zawierają białka i witaminy.
  2. Po drugie, włosy muszą być nawilżone - najłatwiej zrobić to za pomocą masek z olejków.
  3. Po trzecie, aby wzmocnić włosy podczas mycia szamponem, musisz użyć miękkiej wody - przynajmniej gotowanej, a maksymalnie - jako wywar z ziół.
  4. Po czwarte, szampon jest ważny dla wzmocnienia włosów. "Domowy szampon" może być zwykłym surowym jajkiem, które kiedyś było piękne w tym spotkaniu.

Zatem, obserwując tylko 4 punkty, możliwe jest zapewnienie włosom pełnej pielęgnacji z naturalnych składników. Korzystanie z tych narzędzi ma swoje cechy, zalety i wady, które przyjrzymy się bliżej.

Domowe maski do wzmocnienia włosów

Wzmocnienie włosów w domu jest niemożliwe bez użycia masek. Włosy potrzebują białka, witamin i minerałów, a korzenie włosów potrzebują dobrego dopływu krwi, który jest przyspieszany za pomocą niektórych masek.

Klasyczna, domowej roboty maska ​​do wzmacniania włosów zawsze zawiera olej łopianu i jajko. Łopian nie tylko wzmacnia włosy, ale także ich wzrost, a jaja, jako źródło białka, wzmacniają trzony włosów.

Aby stworzyć taką maskę, musisz:

  1. Weź żółtko dla suchych włosów lub białka dla włosów tłustych.
  2. Następnie wymieszaj z 3 łyżkami. olej łopianowy i aplikuj przez 1 godzinę na skórę głowy i włosy.
  3. Rozprowadź maskę na całej długości włosów.

Aby wzmocnić, odżywić i nawilżyć włosy, możesz użyć innych olejków - oliwkowych lub rycynowych. Oliwa z oliwek jest łatwa w stosowaniu i zmywa, ale nie wzmacnia włosów jako łopianu lub oleju rycynowego.

Domowe przepisy na wzmocnienie włosów - wykorzystaj moc ziół i zmiękcz wodę

Aby włosy były mocne, musisz obserwować, jak ciężka jest woda, w której odbywa się mycie włosów. Aby zmiękczyć wodę, wystarczy ją ugotować lub przefiltrować, ale jeśli wybrana zostanie metoda gotowania, warto dodać trawę do tej wody, która wzmacnia włosy.

Jednym z najstarszych środków do domu na wzmocnienie włosów jest mycie szamponem w pokrzywie lub rumianku. Rumianek nadaje jej włosom złoty odcień, który może nie przypominać platynowych blondynki. Dla reszty dziewcząt rumianek i pokrzywa pomogą wzmocnić kolor włosów, a także wzmocnią i zmiękną.

Wzmacniasz domowe włosy - szampon czy jajko?

Najtrudniejszym zagadnieniem w pielęgnacji włosów przy pomocy domowych środków jest wybór szamponu. Z jednej strony, w celu uzyskania wysokiej jakości prania, możesz pominąć ten przedmiot i pozostawić szampon zakupiony w sklepie. Ale z drugiej strony, środek do mycia włosów ma duży wpływ na ich jakość, a co za tym idzie domowe maseczki do włosów używanie "szkodliwego" szamponu jest niepożądane.

Kiedy szampon nie został jeszcze wynaleziony, włosy zostały umyte jajkiem - jest bogate w białko, a zatem przydatne do wałków włosowych. Minusem mycia głowy jajkiem jest to, że pozostawia specyficzny zapach na włosach, który jest trudny do wyeliminowania.

Wyjście można znaleźć, przylegając do złotego środka - umyj głowę jajkiem Raz w tygodniu. Aby to zrobić, przełam kilka jaj, potrząśnij nimi, a następnie użyj jako szampon. Nie zapomnij o temperaturze wody - gorąca woda może spowodować stwardnienie jaja we włosach podczas mycia, a następnie będzie trudne do wyekstrahowania.