Chili to popularna przyprawa, której zalety i szkody były już znane starożytnym plemionom indiańskim. Zalety czerwonej papryki chili wynikają głównie ze specyficznego ostrego komponentu, który składa się na jej skład.

Przydatne właściwości papryczki chili

Czerwona papryka chili, zwane także pikantnym, zaczęło rosnąć w starożytnych Aztekach, a sama nazwa - chili - pochodzi od języka tych Indian. Chili zawiera wiele witamin i minerałów, które mają pozytywny wpływ na procesy metaboliczne.

Jednak najważniejszym składnikiem chili jest kapsaicyna, która nadaje mu specjalny pikanterii. Ta paląca substancja dostająca się do błony śluzowej jamy ustnej aktywnie stymuluje receptory bólu, a te z kolei wysyłają sygnał do mózgu. W odpowiedzi na podrażnienie mózg powoduje nadmierne wydzielanie śliny i silne kołatanie serca, a także zwiększa wytwarzanie endorfin. Wszystkim tym zjawiskom towarzyszy wyraźny efekt termiczny - osoba, która spróbowała ostrego danie czuje ciepło w całym ciele i potach. To ze względu na silny efekt termiczny chili jest bardzo przydatny do utraty wagi.

Najbardziej bogate w kapsaicyny części strąka są nasiona i ścianki działowe, jeśli je usuniesz, ostrość pieprzu zmniejsza się. Jeśli często dodajesz papryczki chili do jedzenia, ciało przyzwyczaja się do tej przyprawy i reaguje mniej na nią.

Chilli ma pozytywny wpływ na organizm ze zwiększonym poziomem cukru i cholesterolu. Ponieważ ta przyprawa dobrze się nagrzewa, może być stosowana w leczeniu chorób nieżytu i usuwania zespołu bólowego z zapaleniem korzeni, osteochondroza i tak dalej

Harm chili przynosi tym, którzy używają go w zbyt dużych ilościach. Gorliwi miłośnicy tej przyprawy mogą rozwinąć choroby przewodu pokarmowego, raka żołądka.

Korzyść z papryczki chili dla utraty wagi

Możesz schudnąć za pomocą papryczki chili, jedząc ją i stosując zewnętrznie. Przydatne właściwości chili Efekt termiczny spowodowany przez naczynia pieprzowe, przyspiesza rozszczepianie i przyswajanie żywności, a także procesy metaboliczne w organizmie. Ponadto, dietetycy zalecają jedzenie chili w celu zmniejszenia apetytu - ten efekt przyprawy "musi" wszystkie takie same kapsaicyny.

Na zewnątrz do utraty wagi papryczka chili jest stosowana w kompozycji opakowań. Porąbane chili lub maść z ekstraktem dodaje się do oleju kosmetycznego lub kremu odżywczego, powstały produkt nakłada się na problematyczne części ciała (brzuch, uda), owinięty cienką warstwą i owinięty. Utrzymanie takiej procedury jest dość trudne, ponieważ środek silnie się pali, ale efekt jest zwykle dobrze zaznaczony - skóra jest wygładzona, podciągnięta, a warstwa tłuszczu staje się cieńsza.