Są chwile w naszym życiu, gdy ktoś nie chce lub nie ma czasu na gotowanie, ale byłoby bardzo miło rozpieszczać bliskich, na przykład delikatną szarlotką. Przerwałoby to półproduktom, gdyby nie przepisy jak gotować charlotte w kuchence mikrofalowej .

Jabłko Charlotte w mikrofali ma delikatną konsystencję, dzięki soczystej gąbce jabłkowej. Przyjmie ją na każdy posiłek i urozmaici nawet dietetyczne menu. Może być mniej kaloryczny, dodając kwaśne jabłka i zmniejszając ilość cukru.

Jakie są "przeszkody" czekające na nas w drodze do gotowania charlottów w kuchence mikrofalowej i jak ten proces różni się od zwykłego pieczenia w piekarniku?

 1. Charlotte była soczysta - spraw, aby ciasto było bardziej płynne niż w piekarniku.
 2. Ważna zasada - nie przesadzaj. Musisz uważnie przeczytać instrukcje dotyczące kuchenki mikrofalowej i obliczyć, ile czasu zajmie ci proces gotowania. Zazwyczaj przepis pokazuje moc, zalecaną do wypieku i czasu. Jeśli pomnożysz zalecaną moc przez zalecany czas i podzielisz wynik za pomocą mocy mikrofalówki, wtedy będziesz wiedzieć, ile minut danie z jabłek będzie gotowe w kuchence mikrofalowej.
 3. Po upływie tego czasu, przez pięć minut, Charlotte "osiągnie" gotowość. Dobrze mieć na ręce paczkę wykałaczek. Ostrożnie wbij wykałaczkę w biszkopt około połowy odległości między środkiem a krawędzią. Jeśli na patyku nie ma śladów ciasta, oznacza to, że pieczenie jabłka charlotte w kuchence mikrofalowej się skończyło.
 4. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kuchenki mikrofalowej z grillem, Twoja charlotte może uzyskać złotą skórkę, jeśli grill jest nieobecny - przykryj gotowe ciasta, polewę, ubitą śmietanę lub odcień samego ciasta.
 5. Używaj specjalnych form do pieczenia z otworem w środku.
 6. Upewnij się, że test nie natrafia na nierozpuszczone granulki cukru. Płoną w kuchenkach mikrofalowych.

Charlotte w kuchence mikrofalowej - przepis

Składniki:

 • jabłka (najlepiej zielonego) - 2 szt .;
 • mąka pszenna - 1 sztuka;
 • jaja - 4 szt .;
 • cukier - 1 łyżka.
 • masło - natłuścić formularz.

Gotowanie

Obierz i pokrój jabłka na małe kawałki. Beat jajka z cukrem, aż wszystkie ziarna się rozpuści. Wymieszać mąkę, starając się nie interferować zbyt intensywnie, aby nie wypychać z ciasta powietrza. Im więcej bąbelków w cieście - tym luźniejsza jest Charlotte.

Smaruj kształt masłem i wlej do niego jabłka. Delikatnie i równomiernie wylewać ciasto na jabłka. Piec z maksymalną mocą przez około 7 minut, ale lepiej obliczyć czas na kuchenkę mikrofalową.

Charlotte w kuchence mikrofalowej - przepis ze skondensowanym mlekiem

Bardzo ciekawy smak charlotte uzyskuje się poprzez zastąpienie cukru skondensowanym mlekiem i dodanie różnych dodatków smakowych, takich jak imbir, cynamon.

Składniki:

 • jabłka (najlepiej zielone) - 2 szt .;
 • mąka pszenna - 1,5 łyżki stołowej;
 • jaja - 2 szt .;
 • mleko skondensowane - 1 słoik;
 • soda spożywcza - 1 łyżeczka;
 • cynamon lub imbir - 1 łyżeczka;
 • masło - natłuścić formularz.
Charlotte ze skondensowanym mlekiem

Gotowanie

Pokonaj skondensowane mleko i jajka, dodaj napoje gazowane, cynamon lub imbir i mąkę. Wymieszaj delikatnie. Podobnie jak w pierwszej recepturze, na wysmarowanej formie rozłożyć jabłka i wylać ciasto. Włącz piekarnik z pełną mocą na około 10 minut, ale nie zapomnij okresowo sprawdzić charlotte na gotowość.

Zwróć uwagę na te bezpretensjonalne, ale mimo to bardzo popularne przepisy na gotowanie charlottes w kuchence mikrofalowej, a nigdy nie zepsujesz swoich mózgów, tak jak przy maksymalnym zatrudnieniu, masz czas ugotować coś pysznego.

Jabłko Charlotte można gotować za pomocą innego asystenta kuchni - aerogrill. Charlotte w piekarniku konwekcyjnym okazuje się nie mniej smaczne i łatwe do przygotowania.