Obraz centaura przyszedł do współczesnego świata od starożytnych mitów greckich. Niezwykła nadprzyrodzona istota uderzona przez swoją dzikość i gwałtowne usposobienie. Bohaterowie mitów żyli w gęstych, nieprzebytych lasach i wysokich górach. Z powodu ich wojowniczości centaury symbolizują zwierzęcą stronę człowieka.

Centaur - kto to jest?

Niepohamowane i bezprecedensowe okrucieństwo - to główna różnica między centaurami, ogromnymi rozmiarami, to stworzenie było ucieleśnieniem mocy i potężnej siły. Centaur to wspaniały, mityczny, bajeczny twór pół-człowieka-pół-konia. Żyjąc w stadzie, nieustannie walczyli z tymi, którzy mieszkali w sąsiedztwie, odmawiali wszelkich przejawów cywilizacji i kultury . Na obrazach centaury można zobaczyć z bogami winiarzy Dionizosa i miłością Erosa. To znowu mówi o ich rozwiązłości w miłości i skłonności do alkoholu.

Czy były centaury?

Trudno jest dojść do wspólnej opinii, zastanawiając się, czy takie stworzenia mogą istnieć w realnym świecie. Plutarch, filozof starożytnej Grecji, kiedyś opisał tę historię jako pasterz, który dał mu źrebaka, który właśnie urodził konia. Niezwykłą rzeczą było to, że cub był z głową i rękami mężczyzny. Okazuje się, że centaury istniały, ponieważ Plutarch jest poważnym filozofem, ale jednocześnie bardzo lubił żartować. Ta historia może być dobrym losem dla potomków. Czy naprawdę centaury? To pytanie pozostaje tajemnicą, jak tajemnica egipskich piramid.

jak wygląda centaur

Jak wygląda centaur?

W wielu źródłach opis tego niezwykłego dzieła różni się nieco od siebie. Centaur jest mitycznym stworzeniem, które może pomieścić jednocześnie dwa różne typy ludzi - mężczyznę i konia. Podobieństwo z osobą odnotowano w głowie i ciele w pasie, centaur ma ludzkie dłonie, koń ma ciało, muskularne silne kończyny, ma kopyta i ogon. Na twarzy centaura napisana jest grubiaństwo charakterystyczna tylko dla zwierząt, mają długie włosy i gęstą brodę, można zobaczyć uszy jak koń.

Nie ma kontrastującego przejścia między ciałem człowieka a koniem, ponieważ centaury były uważane za konie koloru zatoki, a ich ludzkie ciało było opalone w słońcu. Uważa się, że centaury były samcami. A starożytne obrazy pokazują, że mieli genitalia zarówno człowieka, jak i ogiera. O kobiecych centaurach prawie nic nie wiadomo.

Jak powstały centaury?

Mitologia mówi, że te niezwykłe stworzenia wywodzą się od króla Lapith, Ixion i jego kochanki, bogini Nefela. W wyniku tej miłości pierwsi przedstawiciele tego gatunku pojawili się w jaskini Pelefroni. Na Mount Pelion, nimfy podniosły je, a kiedy osiągnęły dojrzałość, młode centaury weszły w związek z klaczami. Tak więc centaur w mitologii rozpoczął swoją historię.

Rodzaje Centaurów

Oprócz klasycznego wyglądu istnieją inne odmiany tych stworzeń. Ale ludzkie cechy są zawsze zachowane w połączeniu z jakąkolwiek bestią.

 1. Onokenavr . Jest centaur, którego gatunek nie jest tak dobrze znany - onokenavr, pół-człowiek. W mitologii jest personifikacją wewnętrznego konfliktu człowieka, łączy w sobie zarówno cechy wysublimowane, jak i niskie. Ten centaur jest obdarzony silnym charakterem i wielką miłością do wolności.
 2. czy istnieją centaury
 3. Bukutavr - to człowiek z ciałem byka. Taki centaur jest równie potężny i potężny, będąc jedynie uosobieniem dualizmu ludzkiej natury. W nim dwie zasady, zarówno duchowe, jak i zwierzęce, walczą o prawo do istnienia.
 4. gatunki centaurów
 5. Kerasty - jedyną różnicą w stosunku do zwykłych centaurów jest obecność rogów.
 6. to były centaury naprawdę
 7. Ihtiyokentavr - reprezentują stworzenia morskie. Są to ludzie z ogonem ryby lub delfina, mają też przednie nogi, jak koń lub lew.
 8. istniały centaury
 9. Leontokentavr - jest rodzajem pół-człowieka-pół-lwa.
 10. Leontokentavr
 11. Centaury to centaury żeńskie, w mitologach prawie nic o nich nie wiadomo, ale jeśli się pojawią, zostaną opisane jako nieziemskie stworzenia, które były piękne nie tylko ciałem, ale duszą.
 12. centaurydy