W słoiku z kawiorem sklepowym można znaleźć wiele konserwantów, a być może nawet barwników, dodanych zarówno w celu zwiększenia walorów estetycznych produktu, jak i czasu przechowywania. Takie dodatki wpływają nie tylko na smak, ale również na zdrowie konsumenta.

Między innymi często taniej jest kupować tusze z patroszonym rybim kawiorem lub, jeszcze bardziej, złapać samemu, niż płacić za gotowy kawior w supermarkecie. Porozmawiamy o wszystkich zawiłościach, jak podlewać kawior z łososia w domu poniżej.

Jak ubrać świeży kawior różowego łososia w domu - przepis

Następnie wybierz metodę solenia: różowy łosoś, taki jak miazga rybna, jest solony "mokry" w solance lub "suchy", po prostu posypany solą. W tym przepisie omówimy pierwszą metodę solenia.

Składniki:

  • kawior;
  • woda;
  • sól

Gotowanie

Przed soleniem czerwonego kawioru różowego łososia, musi być przygotowany. Cały kawior jest zwykle zbierany w cienkich foliowych torbach - yastkah, co jest dość trudne do pozbycia się w przypadku, gdy nie miałeś czasu, aby sól przedtem posolić. Po odcięciu yastika można po prostu wytrzeć jaja przez duże sito lub włożyć jaja do wrzącej wody bezpośrednio w folię i przytrzymać przez 20 sekund: folia szybko zwinie się z wrzącej wody.

Nie ma dokładnych proporcji do zapamiętania, ponieważ można przygotować "solankę" "za pomocą oka", mieszając tylko dwa składniki - wodę i sól. Sól w ciepłej wodzie rozcieńcza się, aż ziemniak zostanie opuszczony w palcach na powierzchnię. Kawior oczyszczony z folii zanurza się w roztworze soli i pozostawia w nim na dwie godziny. Następnie roztwór jest odwadniany, a jaja umieszczane są w hermetycznym pojemniku. Solony kawior jest przechowywany na zimno przez nie więcej niż dwa dni.

Jak solić kawior z suchego łososia - przepis

Składniki:

Gotowanie

Suchy solony kawior jest przechowywany o wiele dłużej niż solony odpowiednik w solance. Jest to możliwe dzięki temu, że jajka dosłownie są posypywane naturalnym konserwantem - solą i leżą w niej dokładnie podczas przechowywania. Uważają, że do solenia należy wziąć zwykłą sól kamienną o średniej ścieralności, a nie jodowaną.

Za kilogram kawioru weź trzy łyżki soli na wzgórzu. Jajka są delikatnie mieszane, dzierżąc drewnianą łyżkę. Następnie kawiory układa się na hermetycznym pojemniku ze szkła lub plastiku spożywczego, wylewa się łyżką oleju roślinnego i pozostawia na zimno na kilka godzin. Po tym czasie spawn może być przechowywany do dwóch tygodni.

Jak podlewać kawior różowego łososia z pyatiminutki?

Jeśli nie czujesz się dobrze, ile solonego kawioru z łososia jest na każdym z opisanych wyżej sposobów, możesz spróbować przepisu "Pyatiminutku". Przygotowany w ten sposób kawior uzyskuje się z lekko osolonym smakiem, zachowuje maksimum naturalnego smaku i nie jest długo przechowywany. Aby zwiększyć okres przydatności do użycia Solone, dlatego należy zamrozić kawior.

Składniki:

  • kawior - 5 yastikov;
  • woda - 1,3 l;
  • sól - 270 g

Gotowanie

Wyczyść jaja z jaj, starając się nie uszkodzić jaj. Rozpuścić sól w gorącej wodzie i pozostawić solankę do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Następnie włóż jajka do solanki i odstaw na 5 minut. Umieść kawior na gazy i pozwól, aby cała nadmiar wody spłynął, pozostawiając torebkę z gazy zawieszoną na 3 godziny.

Po upływie tego czasu jaja można natychmiast wypróbować lub rozłożyć w zapieczętowanych pojemnikach lub opakowaniach w celu dalszego zamrażania lub chłodzenia przez krótki czas. Jeśli zdecydujesz się zamrozić jajka, wybierz najkorzystniejszy tryb i temperaturę, a po rozmrożeniu nadmiar płynu z jaj wylej w durszlaku na kilka godzin.