Orzechy nerkowca, który jest również nazywany orzechami indyjskimi, rośnie w ciepłym i wilgotnym klimacie Brazylii, Afryki, Azji itd. Ponadto zwyczajowo spożywa się nie tylko orzechy. Są to drugie, a raczej dolna połowa jednego owocu, którego górna część jest pomarańczowoczerwona i bardzo soczysta, przypominająca kształt jabłka. Z niego przygotowuje się kompoty, soki, dżemy, galaretki i napoje alkoholowe, a także dno jest wolne od skorupy i eksportowane na cały świat. Korzyści i szkody cashews zostaną omówione w tym artykule.

Korzyści z orzechów nerkowca dla ciała

Wyznacza się go przede wszystkim składem orzecha indyjskiego. Zawiera szereg składników odżywczych, w tym witaminy A, E, PP, grupy B, sole mineralne - miedź, mangan, selen, wapń, fosfor , potas, cynk, żelazo, a także białka, tłuszcze, węglowodany, kwas nikotynowy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe itp. Orzechy charakteryzują się właściwościami tonizującymi, antyseptycznymi, przeciwbakteryjnymi i przeciwdrobnoustrojowymi. W ojczyźnie orzecha indyjskiego, jego wywar jest używany do zwalczania chorób układu oddechowego - zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc itp.

Ogólnie rzecz biorąc, nerkowca ma potężny leczniczy wpływ na organizm, poprawiając funkcjonowanie mózgu, obniżając poziom "złego" cholesterolu we krwi, przywracając funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Nawet starożytni Indianie stwierdzili, że orzechowy kleik może wyeliminować ból zęba i krwawienie z dziąseł. Nerkowiec jest uważany za potężny afrodyzjak, a dzięki swojej witaminie E ma korzystny wpływ na funkcje seksualne mężczyzn, zwiększa potencję. U kobiet zwiększa libido i seksualność, zapewnia prawidłowy rozwój i powstawanie płodu w czasie ciąży.

Dziś zaleca się, aby orzech indyjski zawierał rdzenie żywnościowe, pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, cierpiących na czerwonkę, anemię, astma oskrzelowa . Zdolność orzechów nerkowca do eliminacji wielu chorób skóry została odkryta, a do skutecznego leczenia zaleca się stosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Dzięki niemu możesz pozbyć się brodawek, zapalenia skóry i pęknięć, wzmocnić układ odpornościowy. Niedawno w mediach pojawiły się informacje, że nerkowce skutecznie hamują wzrost komórek nowotworowych, a zatem powinny regularnie wchodzić na dietę pacjentów chorych na raka. Korzyści z orzechów nerkowca dla kobiet polegają na ich właściwościach kosmetycznych i zdolnościach do usuwania suchej skóry, zwalczania zmarszczek i oznak starzenia.

Korzyści i szkodliwość orzechów nerkowca

Wiele już powiedziano o korzyściach z nerkowca, ale nie można nie zauważyć ich krzywdy dla ciała. Przede wszystkim ten produkt może powodować indywidualną nietolerancję i reakcje alergiczne. Te ostatnie szczególnie często rozwijają się u osób, które je konsumują w dużych ilościach. Nerkowca w jego surowej postaci jest zasadniczo niemożliwe, ponieważ pod skorupą nakrętka jest pokryta cienką żywiczną błoną, w tym substancji toksycznej Cardol. W kontakcie ze skórą wywołuje ciężkie oparzenia, aż do pojawienia się pęcherzy, więc można sobie tylko wyobrazić, co się stanie, jeśli korzyści dla nerkowców dla kobiet wchodzi do ciała.

Dlatego też orzechy nerkowca są wywożone tylko w postaci smażonej, których użycie znacznie przekracza ich szkodliwość, ponieważ obróbka cieplna zmniejsza efekt kardolu. Muszę powiedzieć, że ta toksyczna substancja również znalazła zastosowanie: jest używana w przemyśle drzewnym, pokrywając ją drewnem, aby chronić go przed gniciem. Wybierając orzechy indyjskie, należy zwrócić uwagę na ich wygląd: lepiej, jeśli są całe i nie są rozgniatane. Pozwala to przedłużyć ich okres przydatności do spożycia. Ale jeśli orzechy smakują gorzko, oznacza to, że nie nadają się do jedzenia. Najprawdopodobniej warunki przechowywania zostały naruszone lub produkt jest już za stary.