Opieka nad noworodkiem (nawet chłopakiem, nawet dziewczyną) zawsze przeraża przyszłej mamy. Przecież najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie spotkała się z tym procesem i nie wie, co można i czego nie można zrobić. Co więcej, istnieje opinia, że ​​higiena noworodka jest w jakiś sposób inna niż u dziewczynki. Po konsultacji z dziewczynami lub matkami, młoda mamusia, z reguły, wszystkie myśli mieszają się w jej głowie, a ona absolutnie nie rozumie, które z nich ma rację i jak właściwie dbać o nowonarodzonego chłopca. Dlatego oferujemy przyszłym i obecnym mamom zapoznanie się z głównymi cechami opieki nad ich spadkobiercą.

Jak kąpać nowonarodzonego chłopca?

To pytanie dotyczy niemal każdej młodej matki. I wielu z nich uważa, że ​​jest różnica w procesie kąpieli noworodka chłopca i dziewczynki. Należy zauważyć, że jeśli mama jest pewna, że ​​chłopcy i dziewczęta kąpią się inaczej, to najprawdopodobniej opinia ta została nałożona na nią przez babcię (lub nawet prababkę) noworodka. Co starsze pokolenie widzi różnicę w kąpieli dzieci różnych płci? Różnica jest zwykle jedna. Uważają, że podczas pływania mały chłopiec musi przesunąć napletek z powrotem i umyć głowę penisa. Tę pozycję najczęściej tłumaczy się tym, że brud gromadzi się pod napletkiem, co może prowadzić do różnych stanów zapalnych, a nawet chorób.

A teraz spójrzmy logicznie. Dlaczego natura zapewnia stworzenie nowonarodzonego chłopca z zamkniętą głową penisa? Być może właśnie dlatego, aby wcześnie przedostać się tam mikroby i brud? I popychając skórę i myjąc głowę, matka osobiście przynosi tam obce mikroorganizmy !!! Nawet jeśli ma sterylne dłonie (które prawie nigdy nie występują) i wykonuje tę procedurę z przegotowaną wodą (co również jest dalekie od doskonałości).

Być może niektóre mamy twierdzą, że pod napletkiem naprawdę gromadzi się brud, który widzieli na własne oczy. Ale to w istocie dowodzi, że Mama sama przyczynia się do wnoszenia brudu pod napletek. W końcu, kiedy otwiera głowę po raz pierwszy, nie widzi tam śladów wyładowań, brudu i zaczerwienień. Wszystkie te problemy pojawiają się już w drugim (piątym, dziesiątym, setnym) czasie, kiedy skóra staje się mobilna i nie ma przeszkód na przenikanie obcych mikroorganizmów.

Wszyscy nowocześni lekarze nie zalecają dotykania napletka. Jeśli masz wątpliwości lub podejrzenia, lepiej skonsultować się z lekarzem niż podjąć wątpliwą inicjatywę.

Jak spłukać nowonarodzonego chłopca?

I nie ma w tym przypadku żadnych zasadniczych różnic - chłopiec przed tobą lub dziewczyną. Zmywają noworodki za każdym razem, gdy zmieniają pieluchę. Tutaj pytanie powstaje dość logicznie i jaka jest potrzeba opróżnienia chłopca? Odbywa się to za pomocą zwykłej bieżącej wody, której temperatura jest w przybliżeniu równa temperaturze ciała. Ale to nie oznacza, że ​​musisz stale sprawdzać temperaturę za pomocą termometru. Wystarczy, że osobiście czujesz się komfortowo.

Как правильно подмывать новорожденного мальчика Chłopcy i pieluszki

Mówiąc o nowonarodzonych chłopcach, niezmiennie podnosi kwestię szkodliwości pieluszek. Znowu chłopcy nie mogą używać pieluszek, nie są one powiedziane przez lekarzy, ale przez wszechwiedzące babcie tego chłopca. Ale skoro już znamy opinię babć, musimy znać inny punkt widzenia.

Lekarze nie uważają, że problem "chłopcy i pieluszki" zasługuje przynajmniej na trochę uwagi. Zgadzają się, że temperatura skóry pod pieluszką jest rzeczywiście wyższa niż temperatura skóry bez niej. Ale różnica wynosi tylko 2 stopnie! To wcale nie jest wskaźnik krytyczny. A jeśli porównasz rzekome szkody dla zdrowia mężczyzn, przynoszone przez pieluchy i krzywdę wyrządzoną przez leżenie w mokrych pieluszkach - pierwsza z nich jest niewątpliwie znacznie mniejsza!