Kompleks termiczny Caldea, zalecamy odwiedzenie wszystkich gości Księstwo Andory - krasnoludzkie państwo europejskie z bajecznym góry oraz infrastruktura turystyczna na najwyższym poziomie.

W termalnym kompleksie Caldea spotkały się siły lecznicze pirenejskiej przyrody i najnowocześniejsze technologie. Jest to największy kompleks termalny w Europie i jeden z najsłynniejszych na świecie. Kompleks odkryto stosunkowo niedawno, w 1994 roku, ale już udało się wyrobić sobie markę. A wszystko dzięki skali, jasnej architekturze i kompleksowemu podejściu.

Kompleks Caldea - to nie tylko miejsce, w którym można się zrelaksować po zabawie na nartach (choć oczywiście to też). Tutaj zbiera się wszystko, za co tak bardzo lubimy salony spa i najlepsze wyniki. Przechodząc przez bramkę i będąc w kompleksie, dostaniesz się do pewnego rodzaju muzeum procedur medycznych dla wszystkich grup wiekowych i narodów. Tutaj znajdziesz kolosalny basen z wodą podgrzewaną do temperatury ciała i gorące sauny fińskie, relaksujące łaźnie tureckie z aromatyczną parą i egzotyczne kąpiele rzymskie. A także różne kąpiele, kabiny hydromasażu i inne przyjemności spa, w tym takie egzotyczne rzeczy jak jacuzzi na świeżym powietrzu z widokiem na ośnieżone górskie stoki. Ale całą tę różnorodność można nazwać tylko bardzo konwencjonalną, ponieważ wszystkie te procedury mogą (i powinny być!) Użyte, mieszając w równych proporcjach przyjemność, piękno i uzdrawianie.

Wody lecznicze

Położenie geograficzne kompleksu Caldea nie jest przypadkowe - Andora słynie ze źródeł termalnych, których wody lecznicze wypełniają wanny i baseny kompleksu. Taka woda jest bogata w minerały, które dla naszej skóry, jak to się mówi, zostały przepisane przez lekarza. Miejscowa woda jest ceniona przede wszystkim za sód, który skutecznie zwalcza alergie, zmarszczki i wiele chorób skóry. Ale sód nie jest ograniczony, woda w Caldea zawiera także siarkę, krzemionkę i wiele innych przydatnych elementów. Zatem odpoczynek w kompleksie termalnym Caldea to nie tylko przyjemność, to pełnowartościowe wyleczenie. Aby nie pomylić się z różnorodnością lokalnych procedur, w kompleksie znajdują się specjalne broszury w różnych językach, w tym w języku rosyjskim. Ta "podpowiedź" nie będzie zbyteczna dla tych, którzy chcą, na przykład, pozbyć się konkretnego problemu kosmetycznego, a w każdym razie pomóc w skuteczniejszym spędzeniu urlopu w kompleksie Caldea.

Po kąpieli

Co jest najmilszą rzeczą do zrobienia po kilku godzinach kąpieli i masażu? Oczywiście zakupy! A w kompleksie termalnym Caldea wszystko jest do tego przystosowane. Czekasz na wiele kawiarni i wykwintnych butików. Masz gwarancję, że do ich dyspozycji masz oczy, dlatego zalecamy przede wszystkim, abyś udał się do sklepu z kosmetykami i środkami lokalnej marki. Tutaj kupisz idealne prezenty dla rodziny i przyjaciół, a także strategiczny zapas spa dla siebie.

Przydatne informacje

Istnieje wiele sposobów zapłaty za usługi kompleksu. Możesz kupić bilet jednorazowy lub subskrypcję na 3-5 dni. Możesz także zapłacić za konkretne procedury. Stroje kąpielowe, kapcie i inne akcesoria nie są konieczne do noszenia - można kupić wszystko bezpośrednio w kompleksie. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mają bilety uprzywilejowane, ale należy przygotować dokument potwierdzający wiek dziecka.

Hotele obok Caldea rywalizują ze sobą, oferują turystom magiczne widoki, a następnie doskonałą obsługę, a następnie niskie ceny. Wybierz te, które są bliżej kompleksu, nie trać cennego czasu na drodze.

Jak odwiedzić?

Andora znajduje się w pobliżu. Do kompleksu termalnego Caldea można dojechać samochodem praktycznie z każdego miejsca ośrodek wypoczynkowy . I od najbliższego miasta do kompleksu - Escaldes - i generalnie tylko godzinę niespiesznego spaceru.

W normalne dni kompleks czynny jest od 10:00 do 23:00. W tym samym czasie ceny biletów po południu i wieczorem mogą się nieznacznie różnić, co oszczędza pieniądze.

To musi być znane!

  1. Ostatnia sesja rozpoczyna się o godzinie 21.00.
  2. W soboty kompleks czynny jest od 09:30 do 24:00. W niedziele - od 09:30 do 23:00.
  3. W sierpniu godziny otwarcia kompleksu zostają zwiększone - od 9.00 do 24.00 (ostatnia sesja rozpoczyna się o 22.00). W tym samym czasie kompleks działa na Wielkanoc.
  4. 31 grudnia kompleks czynny jest od 09.00 do 22.00, a od 1 stycznia od 15.00 do 23.00.
  5. 25 grudnia, w jednym z najważniejszych wakacje w Andorze - Święta Bożego Narodzenia - kompleks nie działa.
Здание комплексаХолл комплексаКальдеа ночью
Термальные процедуры с подсветкойБассейн с грейпфрутамиБассейн
Зона отдыхаИндо-римские баниДжакузи на открытой террасе