Stengazeta do 9 maja w przedszkolu Jeśli jesteś w przeddzień Dzień Zwycięstwa Konieczne jest stworzenie wyjątkowej atmosfery, przypominającej te trudne i wspaniałe lata, gazeta ścienna jest idealna na 9 maja, co jest bardzo łatwe do zrobienia w przedszkolu. Nawet młodsze przedszkolaki mogą to zrobić przy minimalnej pomocy opiekunów. Ponadto praca ta pomaga rozwinąć umiejętność pracy w zespole, ponieważ wszyscy członkowie grupy muszą pomyśleć o tym, jak zorganizować gazetę ścienną do 9 maja, a także twórcze myślenie.

Oryginalne pomysły na gazety ścienne do 9 maja

Często nauczyciele i rodzice po prostu nie mają wystarczająco dużo wolnego czasu, aby właściwie myśleć o wyglądzie gazety ściennej, a dzieci nie mogą same wykonywać pracy. Gazeta ścienna, poświęcona 9 maja, dla DOW może wyglądać tak:

  1. "Pamiętamy i jesteśmy dumni." Na dużym arkuszu papieru rysuj owal. Jest to środek pięcioramiennej gwiazdy, która w swoim wyglądzie powinna przypominać pomnik wiecznego ognia. Jak wydać gazetę ścienną do 9 maja Z owalu dzieci wraz z wychowawcami rysują promienie gwiazd. Wokół gwiazdy za pomocą srebrnego akrylowego gwasza znajdują się imitacje płyt. Sama figurka jest pomalowana farbą w kolorze złotym i brązowym, starając się nadać jej objętość. Następnie dzieci zanurzą się w farbie różnych odcieni dłoni i wydrukują je na papierze. Pod koniec projektu ściennej gazety 9 maja, w ogrodzie, te kolorowe palmy są wycinane i przyklejane do wiecznego płomienia. Nauczyciele mogą pomóc dzieciom w podpisaniu tych rąk, symbolizując płomień.
  2. "Gołąb pokoju". Uczniowie w ogrodzie razem z nauczycielami rysują kontur na kartce gołąb. Następnie położyli dłonie na oddzielnej kartce papieru, przecięli i przecięli. Takie wzory przykleja się do skrzydeł gołębia, zmieniając je w jego upierzenie. Na dłoniach dzieci narysują symbole Dnia Zwycięstwa, daty wojny, wklejają zdjęcia bohaterów tamtych czasów, a nauczyciele mogą napisać na nich ciekawe fakty dla gazety ściennej z 9 maja na temat wykorzystania gołębi pocztowych w okresie działań wojennych.