Nieśmiałość jest znanym uczuciem dla każdego dorosłego. Jest to normalne, ponieważ sytuacje są różne. Kolejna rzecz, jeśli nieśmiałość - partner życiowy z dzieciństwa. Jeśli nieśmiałość nie jest wrodzoną właściwością temperamentu, powinna zostać wyeliminowana tak szybko, jak to możliwe. Zgadzam się, sytuacja, w której dziecko jest zakłopotane, aby odpowiedzieć na lekcję lub pójść do toalety w szkole, nie jest normalne.

Pomóż nieśmiałemu dziecku

Zanim spróbujesz pomóc nieśmiałemu dziecku, rodzice powinni zrozumieć prawdziwe przyczyny tego uczucia. Jest możliwe, że dziecko po prostu nie ma umiejętności komunikacyjnych. Następnie powinien być cierpliwie wyszkolony w nich - wynik będzie zauważalny niemal natychmiast.

Pamiętaj, że nieśmiałe dziecko jest wrażliwą, wrażliwą, bezbronną naturą, dlatego też wymawia się, reklamuje nieśmiałość innym ludziom ("a on jest taki nieśmiały wobec nas!") Tylko pogorszy sytuację. Cierpliwość jest głównym zadaniem rodziców, którzy troszczą się o to, jak nauczyć dziecko, aby nie być nieśmiałym wobec innych ludzi.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia, jeśli dziecko jest nieśmiałe, jest nauczenie go szacunku dla siebie i nie bój się trudności. Łatwo jest powiedzieć "Wstydzę się", nie starając się zrobić absolutnie nic. Ta fraza może pozostać widmową tarczą do końca życia.

Symuluj sytuacje. Typowe codzienne sytuacje: komunikacja z urzędnikiem w pobliskim supermarkecie, opłata za przejazd minibusem lub autobusem, rozmowa z kobietą idącą z psem podobnym do twojego. I niech za pierwszym razem dziecko wypisze zapamiętane wzorce fraz. Po jakimś czasie zdaje sobie sprawę, że wokół jest wielu życzliwych ludzi, a komunikacja to przyjemna rozrywka.

jak pomóc nieśmiałym Shiness counter strike

Istnieje niezwykły sposób na pokonanie nieśmiałości dziecka z jego własnymi mocami. Konieczne jest znalezienie w niej jakości lub umiejętności, które przewyższają podobne umiejętności u rówieśników z kręgów społecznych. Na przykład, twój syn jeździ na rolkach lub wspaniale pływa z biustonoszami. Utrzymuj jego pragnienie doskonalenia umiejętności. Przydatne jest tu powiedzenie o "wybiciu klina z nokautem": dzięki jednej umiejętności można pokonać nieśmiałość. Dziecko musi wiedzieć, że jest pewien obszar, w którym jest przywódcą. To zwiększy jego poczucie własnej wartości, uwolni się od sztucznych lęków i fobii.

Cierpliwość, wsparcie, zrozumienie - i wszystko będzie dobrze!