Bubaleh to napój, który po raz pierwszy pojawił się w filmie "Do not Mess With the Zoohun" i zyskał popularność ze względu na jego niezwykłą nazwę i jasny wygląd. Mimo to nie ma nic niezwykłego w tym napoju, ponieważ jego podstawą jest sok pomarańczowy lub fanta i można go gotować w domu o każdej porze roku. Poniższe przepisy odpowiedzą na pytanie, jak zrobić bubaleh i przyjemnie zaskoczyć swoich znajomych i znajomych niezwykłym, ale bardzo smacznym napojem.

Słodki przepis na bubaleh

Składniki:

 • pomarańczowy - 2 sztuki;
 • kwas cytrynowy - 1 łyżeczka;
 • cukier - 300 g.

Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest obieranie pomarańczy i zalanie jej litrem zimnej wody. Naczynia ze skórą muszą być teraz wysłane do lodówki na 7-8 godzin, a co najważniejsze - w nocy.

Kiedy skórka zostanie podana, należy ją wyjąć z patelni i przekręcić w maszynce do mięsa, a następnie odesłać na patelnię.

W oddzielnym pojemniku konieczne jest zmieszanie dwóch litrów wody, kwasu cytrynowego i cukru i doprowadzenie mieszaniny do wrzenia, a następnie wstrzyknięcie jej do płynu skórą, przy ciągłym mieszaniu napoju. Po 5 minutach można wyłączyć ogrzewanie i poczekać, aż mieszanina ostygnie. Bubaleh musi zostać osuszony przed podaniem.

Powstały napój może być wykorzystany jako podstawa do przygotowania koktajli alkoholowych. Na przykład dodaj 50 ml szamponu do szampana lub białego wina, po tym, jak zdeklasujesz szklankę lodem i plasterkami cytrusów.

Kolejną, nie mniej interesującą wersją tego dania, jest przygotowanie gorzkiego Bubaleha.

Bitter Bubalekh - przepis

Składniki:

 • Imbir - 100 g;
 • pomarańczowy - 3 sztuki;
 • cynamon - 10 g;
 • cytryna - 1 szt.

Przygotowanie

Przygotowanie gorzkiego Bubaleh implikuje całkowity brak cukru, ale w razie potrzeby można dodać kilka łyżek do napoju przed podaniem.

Zasada gotowania pozostaje taka sama jak w poprzednim przepisie. Najpierw musisz oddzielić cytrynę i pomarańcze od skóry, zalać je litrem przegotowanej wody i wyślij je do lodówki na noc.

Następnie należy zmielić namoczone skórki w maszynce do mięsa i włożyć je z powrotem do wody. Równolegle z tym, powinieneś zacząć robić imbir. Musi być obrany i starty. Powstałą masę należy wylać dwoma litrami wody i podpalić. Gdy woda się zagotuje, do pojemnika dodaj cynamon i sok ze ściśniętej cytryny, a następnie gotuj przez kolejne 10 minut.

Płyn imbirowy należy wymieszać z pomarańczą i odczekać, aż napój ostygnie. Pamiętaj, aby odcedzić przed podaniem.

Jeśli masz zbyt mało czasu przed przybyciem gości, Bubaleh można przygotować z gotowych składników zakupionych w sklepie.

Bubaleh w 15 minut

Składniki:

 • Fanta Orange - 1,5 L;
 • sok z cytryny - 0,5 l;
 • brzoskwinie konserwowane - 1 puszka;
 • brązowy cukier - 2 łyżki. łyżki.

Przygotowanie

Najpierw musisz rozpuścić cukier w kilku łyżkach soku z cytryny, po czym możesz zacząć gotować Słodki przepis na bubaleh sam napój. Brzoskwinie w puszkach muszą być oddzielone od soku, w którym się znajdują, a sam owoc można odłożyć na bok na pewien czas.

Nie warto mieszać wszystkich składników w jednym pojemniku, najlepiej wlać porcję napoju bezpośrednio przed podaniem.

Aby przygotować Bubalehę, należy szybko włożyć do każdej szklanki puszkę brzoskwini i 1 łyżeczkę soku brzoskwiniowego, dodać 1 łyżeczkę rozpuszczonego syropu cukrowego, następnie 50 ml soku z cytryny, a następnie wlać wszystkie 150 ml forfeits. Najlepiej podawać takim bubaleh z lodem, ponieważ nie tylko poprawi wygląd napoju, ale także doda mu dodatkowej świeżości.

Doskonałe chłodzenie w letnie dni jest również świeżo przygotowane cios lub lemoniada .