uszczelka piersi podczas karmienia piersią Podczas karmienia piersią młode matki napotykają wiele różnych problemów: małe mleko, dziecko nie chce karmić piersią, zmienia się kształt gruczołu sutkowego itp. Jednak najbardziej niepokoją ich pojawienie się guza w klatce piersiowej podczas karmienia piersią. Rozważmy dokładnie tę sytuację, wybieramy główne możliwe przyczyny tego zjawiska.

Co powoduje pieczęć podczas laktacji?

Warto zauważyć, że w przeważającej większości przypadków podejrzenia dotyczące kobiet są bezpodstawne. Według statystyk z badań międzynarodowych ośrodków promujących zdrowy styl życia i karmienie piersią, często guzek w piersi z aktywnym karmieniem piersią, rozwija się w wyniku niewłaściwego wkładanie dziecka do piersi.

W takich przypadkach matki zauważają deformację sutka niemal natychmiast po zakończeniu aktu ssania, pojawienie się pęknięć w sutkach, ból w klatce piersiowej. W trakcie karmienia dziecko musi głęboko połknąć sutek, w przeciwnym razie nastąpi ściśnięcie przewodów mlecznych, co spowoduje bolesność i przepełnienie piersi. Pod koniec posiłku matka powinna uważnie zbadać pierś - zwykle jest miękka, bezbolesna, a sutek lekko rozciągnięty do przodu.

W przypadkach, gdy kobieta nieprawidłowo umieszcza dziecko na piersi, pieczęć pojawia się na przemian w lewej, a następnie w prawej piersi.

Drugą najczęstszą przyczyną pojawienia się guzka w piersi podczas karmienia piersią jest zablokowanie przewodów mlecznych, laktostaza. Często, z nieterminowo podjętymi środkami, to naruszenie zamienia się w zapalenie sutka, któremu towarzyszy zaczerwienienie skóry piersi, gorączka, bolesność.

Odwrotny proces, kiedy mleko jest syntetyzowane znacznie więcej niż dziecko je. Rezultatem jest rozszerzenie kanałów i rozwój uszczelek w tym miejscu.

Co powinna zrobić moja matka, jeśli podczas karmienia piersią pojawiają się grudki?

Należy zauważyć, że przy prawidłowo zorganizowanym procesie tak nie powinno być. Dlatego jeśli pojawi się przeszkoda, stagnacja Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Kobieta sama też może sobie pomóc. Przede wszystkim lekarze zalecają umieszczenie dziecka najpierw w chorej klatce piersiowej: to wyeliminuje stagnację. Podczas karmienia konieczne jest upewnienie się, że dławik jest prawidłowo złapany: dziecko musi schwytać nie tylko sutek, ale także część halo.

Jeśli dziecko jest już pełne, a mleko jest jeszcze w lewo, należy je wyrazić. W przeciwnym razie, blisko mastitis, który jest bardzo boleśnie tolerowany przez matki i może stać się przeszkodą w dalszym karmieniu piersią.