Dla większości z nas biszkopt jest najsłodszym wspomnieniem z dzieciństwa. Historia wyrobu ciast biszkoptowych sięga roku 1615, kiedy to po raz pierwszy ciasto bikwitowe zostało wymienione w książce angielskiego poety Girvas Markam. Od tego czasu technologia przygotowywania herbatników nie zmieniła się dla niego, ale tradycje w przygotowywaniu różnych kremów na ciasto biszkoptowe uległy różnym zmianom.

Najpopularniejsze i najbardziej podstawowe przepisy na kremy na biszkopt można nazwać z ogromnej liczby zaledwie siedmiu gatunków.

Przyjrzyjmy się tym podstawowym typom i, odpowiednio, przepisom na tworzenie tych kremów na biszkopt Zacznijmy od tego, że już mamy podstawę do ciasta - sam biszkopt, więc nie będziemy rozważać przepisu na jego wykonanie. Jeśli chcesz znaleźć kilka wariantów tego przepisu, napotkasz tylko inną liczbę składników, ale technologia gotowania herbatników pozostanie niezmieniona. Ale receptury kremów z ciastkami zmieniane, poddawane modyfikacjom i dodatkom. Ale pomyślmy jednak dokładnie o podstawowych przepisach na kremowe ciastka. Można je łatwo przyjąć jako podstawę, a większość, w razie potrzeby, dokonać niezbędnych korekt. Więc zaczynajmy.

Biszkopt z kremem twarogowym

Twarogowy krem ​​na ciasto uważany jest nie tylko za najłatwiejszy do przygotowania, ale nawet za niskokaloryczny. Tak więc, na krem, weź 400 g twarożku, 200-250 mg śmietany, cukier do smaku i wanilii. W głębokiej misce trzeba ubić twaróg ze stopniowym wlewaniem śmietany, aż utworzy się gęsta masa. Powstała masa nie powinna łatwo spływać i pełzać. Dodaj cukier i wanilinę (lub cukier waniliowy, w zależności od tego, co zdecydujesz się użyć). Po przygotowaniu kremu namoczyć przygotowane ciastka z ciasta i udekorować ciasto według życzenia.

Бисквитный торт с творожным кремом

Quiche biszkopt

Dla kremu weź 3 żółtka i przetrzyj je 1 łyżeczką mąki i 130 gramami cukru. Dodaj pół szklanki śmietany i doprowadź do grubości śmietany na kuchence (tylko nie gotuj!). Pocierać 150 gramów kremowego zmiękczonego masła z pozostałym cukrem, stopniowo dodając uzyskany krem. Gdy krem ​​ostygnie, dodaj do niego wanilię i dobrze wymieszaj. Ochłodzoną śmietankę można wykorzystać do dekoracji ciasta.

Biszkopt z kremem maślanym

Krem na olej jest uważany za najpopularniejszy ze wszystkich kremów. Łatwo się przygotować: ubić 200 g zmiękczonego masła z 1/3 szklanki sproszkowanego cukru i wprowadzić do masy 2 żółtka. Opcjonalnie możesz dodać brandy lub rum.

Biszkopt z kremem proteinowym

Do tego kremu weź 4 zimne białka i ubij je kilkoma kryształami kwasu cytrynowego (możesz wziąć sok z cytryny) w chłodnej pianie. Po stopniowym dodawaniu szklanki cukru kontynuuj bicie aż cukier całkowicie się rozpuści.

Biszkopt z kwaśną śmietaną

Do kremu weź 15% kwaśnej śmietany (około 500 gramów), ubij dwie filiżanki cukru w ​​bujnej piance, dodaj wanilię do smaku i 1 saszetkę środka zagęszczającego do śmietany. Zamiast zagęszczacza można użyć śmietany o większej zawartości tłuszczu, wtedy nie trzeba zagęszczacza. Ochłodź w lodówce przez kilka godzin i zacznij dekorować ciasto.

Biszkopt z kremem czekoladowym

Бисквитный торт с шоколадным кремом

Wymieszaj żółtko łyżką zimnej wody, dodaj 120 g skondensowanego mleka i, przy ciągłym mieszaniu, zagotuj mieszaninę na kuchence. Dodaj do mieszaniny 200 g zmiękczonego masła i kilka łyżeczek kakao. Dobrze wymieszaj. Jedyną wadą tego pysznego kremu jest wysoka zawartość kalorii.

Biszkopt z kremem maślanym

Ten krem ​​jest najłatwiejszy do przygotowania - weź 200 gram zmiękczonego masła i wymieszaj gęstą masę z 270 gramami skondensowanego mleka. Udekoruj tort do woli, nie zapominając o stronach.