Adriano Celentano jest aktorem, piosenkarzem pop, reżyserem, kompozytorem, a ostatnio prezenterką telewizyjną i postacią publiczną. Jak więc nie podziwiać takich talentów i tak pożytecznej działalności? Być może wielu nie wie, ale artysta był pierwszym na świecie, który napisał piosenki w stylu "Rap" po włosku.

Biografia i życie osobiste Adriano Celentano

Słynny włoski aktor i wykonawca przez wiele lat był w zenicie popularności. Sam Celentano niejednokrotnie przyznał, że chce żyć spokojnym, wymierzonym życiem zwykłej, niepopularnej osoby. Idol wielu kobiet bardzo lubi piec bułeczki i naprawiać zegarki. Niewiele osób wie, ale Adriano ukończył tylko pięć lekcji, a jakiś czas pracował w warsztacie zegarmistrza. Mimo to, mistrzowie filmu zdejmują kapelusz przed tym naprawdę pomysłowym samoukiem. Jego talent aktorski i wokalny nie może być opisany słowami - jest darem od Boga, którego człowiek umiejętnie używa do dnia dzisiejszego.

Adriano Celentano urodził się w Mediolanie w Dzień Betanii, a mianowicie 6 stycznia 1938 r. Ten dzień we Włoszech jest uważany za święto dowcipów i żartów. Adriano urodził się w dalekim od bogatych duża rodzina , który ledwo wiązał koniec z końcem. Biografia Adriano Celentano pokazuje, że rodzina przyszłego artysty nie mogła zapewnić odpowiedniej edukacji swoim dzieciom, z powodu których już w wieku 12 lat facet musiał iść do pracy. Warto zauważyć, że Celentano stał się piątym dzieckiem w rodzinie. Całe dzieciństwo spędził w swoim rodzinnym mieście na ulicy zwanej Gluck. Nawiasem mówiąc, mężczyzna pamiętał ją w jednej ze swoich piosenek.

Dowcip Adriano przejawił się w młodości. Naprawdę lubił komika Jerry'ego Lewisa, więc często parodiował go na dziedzińcu. Siostra powiedziała, że ​​jest w tym bardzo dobry i dlatego wysłał swoje zdjęcie do konkursu dubletów, w którym wygrał i otrzymał imponującą kwotę. Można argumentować, że to właśnie z tego powodu rozpoczęła się kariera słynnego Adriano Celentano. Zaczął zapraszać na konkursy amatorskie, a już w 1950 r. Celentano wykonał dwa pierwsze trafienia. W 1955 roku wokalista został członkiem popularnego zespołu rockowego "Rock Boys". W tym czasie jego producentem był Mickey Del Prete.

W 1962 Celentano wygrał konkurs "Katagiro" i wyruszył w trasę koncertową do Włoch i Francji. Oprócz kariery muzycznej, człowiek znany jest jako aktor filmowy. W swoim życiu zagrał w 41 filmach. Po raz pierwszy na ekranie Celentano pojawił się w 1959 roku w komedii "Chłopaki i szafa grająca". Najpopularniejsze filmy z udziałem Adriano Celentano to: "Słodkie życie", "Poskromienie złośnicy", "Pięć dni", "Bluff", "Superjury w Mediolanie" i wiele innych.

Rodzina Adriano Celentano

Aktor Adriano Celentano i jego osobiste życie zawsze były publicznie znane z paparazzi, ale mimo to był w stanie zbudować go najbezpieczniej i żyć w szczęśliwym małżeństwie z ukochaną Claudią Morey przez 50 lat. W 2014 roku para świętowała złote wesele. Pobrali się potajemnie 14 lipca 1964 roku. Wiele osób interesuje kwestia, ile dzieci ma Adriano Celentano. Para ma troje dzieci: jednego syna i dwie piękne córki. Giacomo, Rosita i Rosalind są tak utalentowanymi i niezwykłymi osobowościami, jak ich ojciec.

Czytaj także
  • Adriano Celentano jest pewien, że jego rodzina jest w wielkim niebezpieczeństwie
  • Co robi teraz użytkownik Adriano Celentano?
  • Życie osobiste Ornelli Muti

Claudia Mori i Adriano Celentano są dumni z faktu, że ich dzieci są szczęśliwe i żyją szczęśliwie każdego dnia. Giacomo jest projektantem, ale także zajmuje się muzyką, Rosita jest popularną piosenkarką, a Rosalind jest aktorką i piosenkarką.

Адриано Челентано в молодости Адриано Челентано и Клаудия Мори Свадьба Адриано Челентано и Клаудии Мори
Адриано Челентано с сыном и Клаудией МориАдриано Челентано в фильме Бархатные ручкиАдриано Челентано и Орнелла Мути
Папарацци около Адриано ЧелентаноАдриано Челентано поет на сцене77-летний Адриано Челентано