Berberys gotuje wiele różnych smakołyków - pastylki, marmolady, napoje owocowe, kompoty, a nawet cukierki o tej samej nazwie. Ale, niestety, prawie nikt nie poleca przyjmowania "berberysu" do utraty wagi. W rzeczywistości to, co wyjdzie z berberysu, kiedy opanujesz sposób wytwarzania tej medycznej mikstury, jest dalekie od atrakcyjnego smaku. Tak, i nie będziemy się demaskować - skuteczność berberysu na utratę wagi nie została jeszcze przez nikogo udowodniona. Być może możesz udowodnić na swoim przykładzie?

Dlaczego berberys przydaje się do odchudzania?

Barbaris vulgaris polecany jest do odchudzania, głównie ze względu na właściwości "wzmacniające". Jest bardzo przydatny i zawiera wiele witamin i mikroelementów. Barbaris dostosuje życie twojego ciała z następujących "frontów":

 • ma właściwości żółciopędne i jest rzeczywiście częścią wielu kolekcji żółciowych, jednak z kamicą żółciową jest przeciwwskazany;
 • berberys poprawia trawienie i nieznacznie zwiększa apetyt (choć w przypadku utraty wagi nie jest to najlepsza właściwość);
 • pomaga radzić sobie z biegunką z powodu dużej liczby tanin;
 • ze względu na dużą ilość kwasu askorbinowego zaleca się go na przeziębienia, gorączkę, grypę, różne choroby wirusowe (np. "względny" berberys - owoc dzikiej róży);
 • przy długim odbiorze zmniejsza ciśnienie;
 • ma łatwy efekt przeciwbólowy.

Jednak powinieneś zauważyć, że wszystko to jest bardzo dobre, ale nie dotyczy utraty wagi. Tak, berberys ma wysoką koncentrację witaminy A , E, C, K, a także pektyny i łatwo przyswajalne węglowodany. Plus, być może, jest to, że nie ma w nim żadnych tłuszczów ani białek, ale inne jagody mogą pochwalić się tym wskaźnikiem. Wartość kaloryczna 100 g berberysu to 29 kcal, czyli prawie jak truskawki lub jagody.

Ale przez około dwie dekady "wiarygodne źródła" zalecają odchudzanie przy pomocy berberysu. I znaleźliśmy wyjaśnienie tego!

Okazuje się, że w latach 90. przeprowadzono badanie pokazujące, że u osób z nadwagą, a także u osób o nienaturalnej szczupłości (po poście, ciężkich dietach, przyjmowaniu tabletek odchudzających itp.), W porównaniu z ludźmi waga, zawartość wolnych rodników.

Od wolnych rodników jesteśmy "oczyszczani" przez przeciwutleniacze, a berberys zawiera wszystkie trzy przeciwutleniacze - A, E, C.

Od tego czasu producenci suplementów diety wprowadzili reklamę, która mówi, że przeciwutleniacze pomagają schudnąć. W rzeczywistości nie pomagają schudnąć, ale mogą pomóc w poprawie ogólnego stanu organizmu - w celu poprawy kondycji skóry, zwiększenia odporności organizmu.

Okazuje się, że berberys jest przydatny do utraty wagi, a nie dlatego, że prowadzi do utraty wagi, ale po prostu dlatego, że minimalizuje szkodliwe skutki samej utraty wagi lub otyłości na pracę narządów wewnętrznych.

Przepisy z berberysu dla utraty wagi

Istnieją dwa główne przepisy, które są manewrowane przez tych, którzy właśnie tracą na wadze - herbata z berberysu dla utraty wagi i nalewki alkoholowej. Ponadto oba leki powinny być traktowane łącznie, a raczej naprzemiennie.

Herbata borówkowa

Składniki:

 • jagody - 100 g;
 • wrząca woda - 2 przedmioty;
 • woda przegotowana na zimno - ½ litra.

Przygotowanie

Jagody zalać wrzącą wodą i gotować przez 20 minut. Następnie usunąć z ognia, schłodzić, przefiltrować, uzupełnić schłodzoną wrzącą wodą Jak spożyć herbatę z berberysu dla utraty wagi: przyjęcie powinno rozpocząć się na 3 dni przed zastosowaniem nalewki z berberysu. Aby pić herbatę, musisz ¼ szklanki 4 razy dziennie po posiłku.

Nalewka z berberysu

Nalewkę należy przygotować z wyprzedzeniem - należy ją podać przez 2 tygodnie.

odchudzanie berberysu

Składniki:

 • liście berberysu - 20 g;
 • alkohol medyczny - 120 g.

Przygotowanie

Liście należy wlewać z alkoholem i nalegać w ciemnym naczyniu szklanym, w ciemnym i chłodnym miejscu przez 14 dni Jak wypić nalewkę berberysu do utraty wagi: kurs - 2 tygodnie. Weź nalewkę jeden raz dziennie na 30 kropli po jedzeniu. Nałożenie nalewki i wywaru jest niezgodne z lekami zawierającymi paracetamol i kwas acetylosalicylowy, a także ze środkami przeczyszczającymi.