Historia pojawienia się światowej sławy marki Banana jest interesująca i niezwykła. Nie będzie suchych faktów (kto jest zainteresowany czytaniem, w którym roku i jakim sklepie był otwarty sklep?), Ale po prostu nie da się nie opowiedzieć o rozwoju Republiki Bananowej. Z niego można zrozumieć istotę i ideę marki, jej nastrój, cele, a w rezultacie wyciągnąć wnioski - czy są one zbieżne z waszym.

Wszystko zaczęło się, gdy jeden z założycieli, Mel Ziegler, potrzebował kurtki. Nie znalazł niczego odpowiedniego, kupił trzy rzeczy, sprowadził je do domu, gdzie jego żona, Patricia Ziegler, zebrała jedną z nich, ale co! Kurtka natychmiast zasłużyła na uwagę wszystkich przyjaciół i znajomych pary, wszyscy chcieli czegoś podobnego dla siebie.

Ze względu na zapotrzebowanie na praktyczne i wygodne rzeczy i oferty, które były w Ameryce pod koniec lat 70., para zaczęła kupować nadwyżki nieruchomości wojskowych i tylko ubrania tego stylu. Sprzedali go w tej samej lub nieco zmodyfikowanej formie. Dlatego też modele zaprezentowane w pierwszym outletie Banana Republic zostały spełnione styl wojskowy i safari. Wywoływały myśli o podróżach i obozowaniu. Co więcej, warto zwrócić uwagę na dwie cechy charakterystyczne dla marki:

 1. Przez długi czas wszystkie sklepy, tak jak te pierwsze, były dekorowane w stylu odpowiednim do ubrań - jak zagubiony w dżungli autostopowicz, chata myśliwska w Afryce i tak dalej.
 2. Katalog Banana Republic, który wymyślił kilku założycieli, był raczej magazynem o podróży niż zwykłą książeczką z towarami. Oprócz zdjęć ubrań przedstawiono na przykład informacje o miejscu pochodzenia.

Banana Republic i GAP - rozwój stylu

Obecnie marka Banana Republic reprezentowana jest nie tylko przez własne butiki, ale także w sklepach GAP (znana amerykańska marka kupiona BR w 1983 roku). Styl, który znajdziesz tam dzisiaj, różni się od tego opisanego powyżej. Dlaczego?

Pod koniec lat 80. idea militarystyczna stała się przestarzała i pod ścisłym nadzorem projektantów GAP, Banana Republic została wprowadzona na nowy poziom - dodano nowe style i linie odzieży.

Współczesna Banana Republic reprezentowana jest w tym asortymencie:

 • odzież codzienna;
 • Banana republic1Banana Republic2Banana Republic3
 • ubrania biznesowe;
 • Banana Republic4Banana Republic5Banana Republic6
 • stroje wieczorowe;
 • Banana Republic7Banana Republic8Banana Republic9
 • stroje kąpielowe;
 • Banana Republic10Banana Republic11Banana Republic12
 • domowe ubrania;
 • Banana Republic13Banana Republic14Banana Republic15
 • perfumeria.
 • Banana Republic16Banana Republic17Banana Republic18

W lutym 2015 r., Banana Republic, w połączeniu z Karl Lagerfeld wydała linię odzieży dziecięcej dla dzieci do roku, która odniosła ogromny sukces. Ponadto od jakiegoś czasu w sklepach pojawiają się różne towary dla domu: pościel, świece, poduszki dekoracyjne, ramki na zdjęcia i tak dalej.

Odzież, obuwie i akcesoria Banana Republic

W kolekcji jeansów Banana Republic prezentowane są dziś modne i aktualne modele: chude (pełnej długości lub skrócone), chłopaków, legginsy i biegaczy (spodnie sportowe). Spodnie mają większą różnorodność stylów. Są tu różne modele, od klasycznych "papierosów" i "chinosów" po supernowoczesne culottes. I, oczywiście, istnieją surowe, opcje biurowe.

Buty Banana Republic prezentowane są również w dość dużym zakresie, w którym są modele, kolory i materiały na każdy gust.

Banana Republic19Banana Republic20Banana Republic21
Banana Republic22Banana Republic23Banana Republic24

Perfumy damskie Banana Republic produkowane są w seriach, które są zjednoczone przez pewną koncepcję. Na przykład "Kolekcja podróży" łączy uczucia i wrażenia z różnych zakątków Ziemi. W nim twórcy oferują takie kobiece zapachy Banana Republic jak Alebaster (Alabaster), Jade (Jade), Palisander (Palisander) i Malachit (Malachit).

I, oczywiście, cała różnorodność akcesoriów - od torebek i kapeluszy po okulary przeciwsłoneczne i różne ozdoby.

Banana Republic25Banana Republic26Banana Republic27
Banana Republic28Banana Republic29Banana Republic30