Aktor, muzyk, ikona stylu, artysta, projektant, kolekcjoner dzieł sztuki - wszystko to o Davidzie Bowie. Przez całe życie nieustannie poszukiwał siebie, jego niebywała pasja do sztuki i wszystkiego, co z nią związane, stworzyła aureolę tajemnicy wokół osobowości Bowiego.

Fakt, że Bowie był zapalonym kolekcjonerem i artystą, znał bardzo wąski krąg przyjaciół, w tym koneserów sztuki współczesnej. Dlatego, gdy okazało się, że kolekcja sztuki została wystawiona na aukcję, natychmiast wzbudziła ekscytację. Pracownicy domu aukcyjnego Sotheby's postanowili podzielić kolekcję na trzy części i przedłożyć 10 listopada i 11 listopada na aukcję.

Część kolekcji Davida Bowiego trafiła pod młotek za 30 milionów dolarów pierwszego dnia! Дэвид Боуи

W pierwszym dniu handlu, według The Guardian, znaczna część kolekcji została sprzedana i otrzymano 30 milionów dolarów. W aukcji znalazły się także obrazy współczesnych artystów Jean-Michela Basquiata i brytyjskiego Damiena Hirsta, z którymi Bowie stworzył dzieło zatytułowane "Beautiful, Hallo, Space-boy Painting".

Dom aukcyjny Sotheby's oferował niesamowitą paletę dzieł sztuki z kolekcji: fotografie, rysunki i szkice, ryciny, rzeźbiarskie kompozycje.

Czytaj także
  • Och, młodość: 30 rzadkich klatek gwiazd w młodości
  • Michael Jackson znalazł się na szczycie listy najlepiej zarabiających zmarłych gwiazd
  • Dust David Bowie rozwiany na festiwalu

Przypomnijmy, że w 2013 roku podczas życia Davida Bowiego w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta odbyła się wystawa prac tego muzyka. Według BBC News wystawa "David Bowie Is" była jedną z najczęściej odwiedzanych w Wielkiej Brytanii. W przyszłości retrospekcja była prezentowana w ośmiu muzeach na całym świecie i pokazywała drugą stronę pracy muzyka: szkice kostiumów, fotografie i obrazy, rękopisy i szkice artystyczne.

Beautiful, Hallo, Space-boy Painting и является аллюзией на хит Боуи Аукционный дом Sotheby’s предложил около 300 предметов из коллекции Часть экспозиции Дэвида Боуи