Suede - szlachetny, piękny, ale drogi materiał. Chociaż obecnie dziewczynki nie mogą martwić się o wysokie koszty zamszowych produktów, ponieważ producenci oferują doskonały analog materiału naturalnego - sztuczny zamsz.

Jakim materiałem jest sztuczny zamsz?

Sztuczny zamsz w wyglądzie nie różni się zbytnio od naturalnego. Ma również elegancję, luksusowy połysk i miękkość. Chociaż można powiedzieć, że sztuczny materiał wziął nawet trochę do przodu - jest bardziej wytrzymały i odporny na zużycie.

Jeśli naturalny zamsz zrobiony jest ze skór zwierzęcych, żadne zwierzę nie cierpi podczas sztucznego opatrywania. Jest wytwarzany metodą elektrostatyczną - najpierw nałożyć glebę na podłoże tekstylne, następnie klej i posiekane włókna. Ta metoda jest najczęstsza, ale jest inna, lepsza i droższa. W drugim przypadku tkanina jest utkana z przędzy z mikrofibry, które następnie dzielą specjalną maszynę na kosmki.

Sztuczne zamszowe produkty

Ubrania i zamszowe buty tworzą wrażenie ciepła, przytulności, a jednocześnie zawsze wyglądają luksusowo i świątecznie. Produkty z zamszu odzyskały popularność dzięki zainteresowaniu projektantów Moda lat 70 .

Dziewczyna obutą w zamszowe buty to zdjęcie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ale takie przedmioty garderoby jak zamszowa sukienka, spódnica czy bluzka przez jakiś czas były nowością dla młodszego pokolenia. To prawda, nie na długo. Fashionistki szybko przyjęły modne wskazówki i zaczęły dołączać do łuków rzeczy wykonane ze sztucznego zamszu.

Warto zauważyć, że ubrania z tego materiału wspaniale pasują do jesienno-wiosennych zdjęć, ale noszone są zarówno latem, jak i zimą. Poza tym, że wygląda wspaniale, dość dziwnie, nie wymaga szczególnej troski - po starannym praniu, stos jest łatwo odnawiany za pomocą pędzla lub gąbki. A jeśli kupiłeś wysokiej jakości sztuczną zamszówkę, to będzie ci służył przez bardzo długi czas, nie wyszczotkuje i nie rozciąga się.

Co nosić produkty ze sztucznego zamszu?

W tym sezonie zamszowe artykuły prezentowane są głównie w spokojnych kolorach, więc bardzo łatwo je połączyć:

  1. Sukienka z faux suede może być uzupełniona kurtką lub kardigan w podstawowych kolorach, butach, botkach lub butach w kolorze. Jeśli strój wymaga akcesoriów, warto robić zdjęcia na drewnianej biżuterii - szczególnie dobrze komponują się z aksamitną fakturą tkaniny.
  2. Spódnica wykonana ze sztucznego materiału to po prostu dar niebios dla współczesnej dziewczyny. Ołówkowa spódnica doskonale uzupełnia zestaw biurowy, spódnica trapezowa - codzienna, spódnica z frędzlami może być podstawą wieczorowego kompletu.
  3. Kurtka ze sztucznego zamszu może mieć inny krój, którego wybór zależy tylko od Twoich preferencji i stylu ubioru. Romantyczne dziewczyny jak kurtki z zamszowej skóry, sportowe damskie mogą preferować kurtkę bomber. Taka odzież wierzchnia jest spokojnie połączona z jeansami i spodniami, a nawet z lekkimi sukienkami.
  4. Buty ze sztucznego zamszu doskonale uzupełniają niemal każdy łuk - wyglądają równie pięknie, jak płaszcz, płaszcze przeciwdeszczowe i surowe garnitury. Nie próbuj łączyć w łuk kilku zamszowych rzeczy - to zupełnie bezużyteczne. Wystarczy jeden zamsz, aby stworzyć piękną kombinację. Na przykład, na pewno wielokrotnie zauważyłeś, że zamszowa torba wygląda na całkowicie samowystarczalną.
sztuczny zamsz1faux suede9faux suede3
faux suede2sztuczny zamsz4sztuczny zamsz5
faux suede6faux suede7faux suede8