Istnieje wiele klasyfikacji rodzajów lub raczej archetypy kobiety. Wszystkie identyfikują kobiety w jakikolwiek sposób. Najbardziej popularną dzisiaj jest klasyfikacja Junga, która wyróżnia cztery kobiece archetypy. O rodzaju archetypów - w dalszej części artykułu.

Archetypy kobiet autorstwa Junga

Wpisz jeden: Princess . Jego Carl Jung najpierw umieścił listę kobiecych archetypów. Zależy od opinii innych, ma tendencję do idealizowania świata, często wykazuje zainteresowanie sztuką. Typowym przykładem takiego archetypu jest Julia.

Ale ten archetyp ma również odwrotną stronę, częściej określaną jako "Mean girl". Klasycznym przykładem tego obrazu jest wokalista Zemfira. Z powodu mniej szczęścia, jest skłonny odmówić jakiegokolwiek autorytetu. Często ma wielu partnerów, ale wciąż czeka na swojego księcia. Jednocześnie lubi marzyć.

Wpisz dwa: Kapłanka . Ta kobieta często przypomina Mary Poppins. Po rozmowie z taką kobietą przez co najmniej godzinę, nigdy tego nie zapomnisz. Kapłanki wcielają w swój charakter wszystkie cechy prawdziwej kobiecości: intuicję, zmysłowość, łagodność i spokój. Takie kobiety są kochane przez wszystkich, nawet niezależnie od tego, jak wyglądają, a kapłanki reagują na świat w ten sam sposób. "Równolegle" tego obrazu jest Czarownica. Takie kobiety charakteryzują się chłodem, rozwagą, okrucieństwem i umiejętnością uwodzenia ludzi we własnym interesie.

Wpisz trzy: Łowczyni . Ta kobieta chce to zrobić kariera , nie bardzo troszcząc się o to, co dzieje się w jej domu. On kocha i wie, jak być przed wszystkim we wszystkim. W charakterze - powściągliwy i praktyczny.

Negatywną stroną takiego archetypu jest Amazonka. Takie kobiety dążą za wszelką cenę do zajęcia czołowej pozycji. Feministka, uwielbia ranić mężczyzn, którzy konsekwentnie są uważani za niższych od siebie.

Wpisz cztery: Mistress . To jest gospodyni domowa. Jest gościnna, uwielbia dom i przytulność. Dosłownie promieniuje miłością i troską, kocha i umie słuchać.

W tym przypadku przeciwieństwem jest okropna matka. Typowym przykładem takiej matki jest nadopiekuńcza żydowska matka lub, przeciwnie, zimna, obojętna matka. Kocha wszystkich, zawsze i wszystkich, aby nauczać i wprowadzać jego nauczanie w tyranię.

Więc odkryliśmy kobiece archetypy dla Junga. Czy już zrozumiałeś, do którego należysz?

archetypy kobiece w młodości