"Tyle książek i tak mało czasu" - ci, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez książki, widzą część siebie w tym frazie. W świecie książek można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które niepokoją duszę. Są książki , które sprawiają, że myślisz, które są pewnym światłem, pomagając w ten sposób spojrzeć na świat innymi oczami, by przemyśleć swoje wartości i znaki życiowe.

Lista książek, które sprawiają, że myślisz

 1. "The Catcher in the Rye", J. Salinger . Ta praca pomoże czytelnikowi zrozumieć, dlaczego warto żyć i walczyć. Książka opowiada o młodym mężczyźnie z Nowego Jorku, który codziennie boryka się z hipokryzją, ludzką fałszerstwem.
 2. " Imperium aniołów", B. Verber . Trochę fantastycznej opowieści, w której po śmierci bohater staje się aniołem stróżem trzech osobowości, towarzysząc im przez całe życie.
 3. "Mewa o imieniu Jonathan Livingston", R. Bach . Jonathan jest mewą, ale to było tak zwyczajowe, że stado odwróciło się od niego. I pomimo uczuć duchowej goryczy, nie koncentruje się na niepowodzeniach, ale wybiera wolność i życie pełne przygód.
 4. "Wybrałbym życie", T. Cohen . Z faktu, że Jeremy odrzucił drugą połowę, postanowił popełnić samobójstwo. Jednak po 2 latach budzi się z tą samą ukochaną dziewczyną w tym samym łóżku i nawet nie podejrzewa, jaką lekcję i testy daje mu wszechświat.
 5. "Alchemik", P. Coelho . W małej pracy jest tak wiele prostych prawd. Santiago jedzie w podróż nie tylko po to, aby znaleźć skarby, ale także po to, by zrozumieć, co znaczy sens życia.
 6. "100 lat samotności", G.G. Marquez . Ta książka, która każe nam myśleć o życiu, jest napisana o tym, jak bardzo ścieżka życia każdego z nas jest.
 7. "Samowiedza", N. Berdyaev . Tutaj znajdziesz serię refleksji na temat inspiracji, kreatywności, Boga, poszukiwanie znaczenia i niekonwencjonalnej wizji świata.
 8. "Pochowaj mnie za cokołem", P. Sanaev . Relacja w rodzinie. Despotyzm babci, który z powodu braku mądrości zrujnował życie wielu. Historia autobiograficzna nie tak dawno została nakręcona.
 9. "Smażone zielone pomidory w kawiarni polustanovik", F. Flagg . Po otwarciu książek, od pierwszych stron ogarnie Cię atmosfera miłości, wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Nie ma tu miejsca na hipokryzję, zło i agresja .
 10. "451 stopni Fahrenheita", R. Bradbury . Jedna z najlepszych książek, które sprawiają, że myślisz. Wszakże nie tylko pokazuje, jak głupi jest świat bez książek, pomaga otworzyć oczy na silne osobowości, ci, którzy nie medytują, są gotowi oddać życie dla dobra całej ludzkości.

Książki o psychologii, które sprawiają, że myślisz

 1. "Psychologia wpływu", R. Chaldini . Czy kiedykolwiek myślałeś, że bez wychodzenia z domu każdy z nas podlega manipulacji zarówno z zewnątrz, jak iz ekranów telewizyjnych? Książka nauczy cię prawidłowo postrzegać to, co usłyszysz i zobaczysz, nauczysz się, jak podejmować decyzje, które nie są narzucane przez społeczeństwo i stereotypowe myślenie.
 2. "Jak przestać się martwić i zacząć życie", D. Carnegie . Koneser relacji międzyludzkich odpowie na wszystkie pytania związane z problemami życiowymi, niepowodzeniami, książki, które sprawiają, że myślisz o psychologii poszukiwanie siebie, odkrycie wewnętrznego potencjału i pierwsze kroki ku prawdziwemu życiu.
 3. "Mężczyźni z Marsa, kobiety z Wenus", J. Gray . Książka, która sprawia, że ​​zastanawiasz się, dlaczego czasami trudno jest zrozumieć płeć przeciwną. Amerykański psycholog rodzinny odpowie na wszystkie pytania, które się pojawiają, pomagając w ten sposób wzmocnić relacje z ukochaną osobą.
 4. "Psychologia kłamstw", P. Ekman . Każda sfera ludzkiego życia, w taki czy inny sposób, jest przeniknięta nieszczerością. To prawda, mikroskopy są zdolne do rozdawania obłudy, bez względu na status społeczny kłamcy.