Dżem morelowy to smaczna i pyszna uczta. Po przyspawaniu i otwarciu takiego słoika w mroźne zimowe dni poczujesz niezapomniany smak lata i poczujesz wielką przyjemność! I jak gotować dżem morelowy plasterki powiemy ci teraz.

Morelowe plasterki dżemu

Składniki:

 • dojrzałe morele - 1 kg;
 • filtrowana woda - 1,5;
 • cukier - 1,3 kg.

Przygotowanie

Wybieraj gęste morele, starannie je zmywaj, rozbijaj na połówki, ostrożnie usuwaj kości i umieszczaj owoce w emaliowanej głębokiej misce. W osobnym naczyniu z cukrem i zimną wodą gotuj syrop, mieszając go okresowo drewnianą łyżką. Następnie doprowadzamy go do wrzenia i usuwamy piankę, która wzrosła z powodu hałasu. Napełnij morele gorącą wodą syrop i dokładnie wymieszaj. Po 10 minutach delikatnie osuszyć cały płyn z owoców, zagotować i ponownie wlać morele. Odkładamy jamę na bok i nalegamy na 12 godzin. Następnie umieść potrawę na ogniu i gotuj na małym ogniu przez 50 minut, aż syrop uzyska bogaty złoty kolor. Gotowe plasterki dżemu morelowego w syropie układamy na czystych słoikach, zwijamy powieki, odwracamy i pozostawiamy w tej formie do ostygnięcia. Następnie usuwamy dżem w piwnicy i przechowujemy go przez całą zimę.

Dżem morelowy z pomarańczowym plasterkiem

Składniki:

 • morele - 2 kg;
 • cukier granulowany - 3 kg;
 • filtrowana woda - 4 przedmioty;
 • świeża pomarańcza - 1 szt.

Przygotowanie

Morele są dokładnie myte, kroi się na połówki i ostrożnie usuwa kości. Następnie każdy płatek jest przebijany w kilku miejscach za pomocą wykałaczki, aby wyizolować sok. Wodę miesza się z cukrem i gotuje syrop cukrowy na słabym ogniu. Następnie delikatnie napełnij je pokrojonymi morelami i pozostaw do zaparzenia na około jeden dzień. Po upływie tego czasu oddzielony sok spuszcza się do rondla, gotuje i wylewa na owoce. Dodaj plastry pomarańczy i pozostaw dżem na kolejne 24 godziny. Następnie połóż naczynia na ogniu, podgrzej delikatność i gotuj do gotowości. Teraz umieść dżem w suchych słoikach, zwiń, ostudz i wyczyść w piwnicy.

Morelowe plasterki dżemu z pestkami

Składniki:

 • morele - 3 kg;
 • pomarańczowy - 1 szt .;
 • cytryna - 1 sztuka;
 • cukier granulowany - 2 kg.

Przygotowanie

My bierzemy dojrzałe morele, płuczemy je pod wodą, suszymy, przecinamy każdy owoc na pół i wyciskamy kości, ale nie wyrzucamy. Następnie odłóż owoc na żeliwną patelnię. Cytrusy są płukane, wycinane ręcznikiem, krojone w plastry i skręcone z skórką na maszynce do mięsa. Otrzymaną masę dodaje się do moreli i pokrywa cukrem.

Dobrze wstrząsamy patelnią, przykrywamy ją cienką ściereczką i pozostawiamy na 3 godziny.

Tym razem poradzimy sobie z kościami morelowymi: weź młotek i ostrożnie podziel je, aby wszystkie jądra pozostawały nienaruszone. Kiedy owoce wypuszczają sok, połóż naczynia na słabym ogniu plasterki dżemu morelowego w syropie i doprowadzić do wrzenia. Pamiętaj, aby usunąć szum podnoszącej się piany i gotować przysmak w jednej sesji przez około godzinę. Gdy dżem się gotuje, przygotowujemy małe słoiki i pokrywki, sterylizujemy je w piekarniku. Na samym końcu wyrzucamy gotowe jądra z pestek moreli z kości, dobrze mieszamy i gotujemy przez około 10 minut, przykrywamy pokrywką. Gorąca delikatność jest określona na słoikach, zwinięta w sterylizowane pokrywki, ostrożnie odwróć się i mocno owinąć czymś ciepłym. Pozostawiamy przedmiot w tej pozycji aż do całkowitego ochłodzenia, a następnie przenosimy go do piwnicy lub lodówki i przechowujemy przez całą zimę.