Jabłko jest jednym z ulubionych i powszechnych owoców na świecie. Powód jego popularności w zrównoważonej kompozycji składników odżywczych, a nie dużej kaloryczności.

Jabłka składu i kalorii

Jabłka są idealnym owocem do dywersyfikacji dieta i uzupełnij go. Zawartość kalorii w świeżym jabłku wynosi tylko 47 kcal, z białkami 0,4 g, tłuszczami - 0,4 g, węglowodanami - 9,8 g na 100 g produktu. Ponieważ przeciętny owoc waży 160 g, kaloryczność przeciętnego jabłka wyniesie 75,2 kcal. Jednak w zależności od odmiany zawartość kalorii w jabłkach może być różna. Przyjrzyjmy się bliżej, jak kalorii w różnych rodzajach jabłek. Na przykład złote jabłka mają najmniejszą wartość energetyczną - 41 kcal na 100 g produktu. Białe nadzienie i zastrzyki - 47 kcal, Antonovka - 48 kcal na 100 g produktu.

Jeśli mówimy o składzie witamin, świeże owoce zawierają dużą ilość witamin A, B. Zawartość witaminy C jest bardzo zależna od odmiany jabłka, czasu zbioru, czasu i właściwego przechowywania. Jabłko ma również witaminy E, PP, wapń, jod, magnez, potas, żelazo, błonnik, garbniki i pektyny, skrobię.

Kaloryczne jabłka, ich zalety i szkody

Ze względu na zawartość włókien jabłko staje się nieodzownym owocem do czyszczenia ciała. Nie jest rzadko stosowany do usuwania toksyn i szkodliwych substancji z układu moczowego i przewodu pokarmowego. Ponadto jabłka mogą wpływać na układ sercowo-naczyniowy, wzmacniając ściany naczyń krwionośnych, zwiększając ich przepuszczalność i elastyczność. Spożywanie tych owoców wpływa na poziom cukru we krwi, który z powodu nich rośnie bardzo powoli. Owoce "luzem" są również naturalnym przeciwutleniaczem, który pomaga zwiększyć odporność organizmu na różne bakterie i infekcje. Nie zapomnij o jabłkach w okresie awitaminozy wiosną, ponieważ to on, przy odpowiednim przechowywaniu, będzie mógł stać się dostawcą większości witamin i składników odżywczych.

Jednak, jak każdy inny produkt, jabłko ma również wiele przeciwwskazań. Na przykład, nie można ich jeść z chorobą wrzodową, zapaleniem żołądka lub zapaleniem jelita grubego bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przeciwnym razie może prowadzić do nasilenia się choroby. Ponadto nie zaleca się stosowania go jako mono-diety przez długi czas. Może to doprowadzić do załamania przewodu pokarmowego. Nie mniej niebezpieczne jest nadmierne spożycie jabłek i szkliwa zębów. Od tego jest bardzo cienka.

Diety jabłkowe

Najpopularniejsza wersja diety jabłkowej dzień postu na jabłko . Jego istota jest bardzo prosta: 2 dni w tygodniu są tylko jabłka w dowolnej formie. Przy pomocy tej mocy można zrzucić 3-5 kg. Najlepiej spędzać takie dni postu co najmniej kilka razy w miesiącu, aby skonsolidować wynik. Jednocześnie dietetycy zalecają stosowanie zielonych jabłek do tych celów, ponieważ zawierają więcej witamin.

Innym sposobem na utratę wagi jest dieta octu jabłkowego. Do tego 2 łyżeczki skład jabłek i kalorii ocet rozcieńczono szklanką wody i spożywano 3-4 razy dziennie po posiłku. Jednak jest tu tajemnica: ocet jabłkowy sprzedawany w sklepie nie nadaje się do diety: nie ma w niej absolutnie żadnych składników odżywczych. To musi być ugotowane przez ciebie.

Nie mniej skuteczne w walce z otyłością dieta kefir-jabłko. Jej kurs jest zaplanowany na 7 dni. Sposób posiłków jest następujący: codziennie musisz jeść 5 razy jedno jabłko, pół godziny później pół szklanki jogurtu. Możliwe jest również urozmaicenie posiłków zieloną herbatą bez dodatku cukru lub wody mineralnej bez gazu.